Włoskie ciacho

Wyróżniona opinia i

Włoskie ciacho

przeczytanych książek 1218 napisanych opinii 881

Przeczytałam do połowy i odniosłam wrażenie że Pani Doktor to nie doktor tylko" Mariolka" z kabaretu serio te teksty trochę żenujące.

Recenzja:
Kolejne losy braci Moretti. Gorący Włoch, piękna i inteligentna lekarka. Emilia jest spokojniejsza od Magdy z poprzedniej książki, ale tak samo zakochuje się od razu, jest zazdrosna, nie wierzy do końca w siebie o ma kompleksy, ale jak się wkurzy potrafi walczyć o swoje i pokazać pazurki. Zakochałam się w tej serii. Troszkę zmieniłam kolejność czytania 🫣 Polecam gorąco tą autorkę. Pisze tak fajnie, prosto, zwięźle. Parę godzin i książka przeczytana. Rewelacja ❤️❤️

Recenzja:

Gosia Lisińska "Włoskie ciacho" wydawnictwo inanna
Roz.7
Dotarliśmy do mnie przed dwudziestą drugą.Wino wypite do kolacji zdążyło wywietrzeć,ale i tak czułam sie dziwnie nakręcona.Świat wirował na trzeźwo.W taksówce Gianni zachowywał się wyjątkowo grzecznie,wręcz obojętnie.Usiadł najdalej jak się dało ode mnie i nawet nie próbował mnie dotknąć,czy pocałować.Kilka razy złapałam jego spojrzenie,skupione niemal kalkulujące.Uśmiechał się wtedy odruchowo,takim zdawkowym,nieobecnym uśmiechem.Kiedy dojechaliśmy,zapłacił kierowcy,a ja wysiadłam nie czekając na niego i ruszyłam do domu.
....
To już czwarty tom sagi "Miłość w Tychach".
Emilka jest znajomą Jaśka i Karo z dzieciństwa,lekarzem rodzinnym w przychodni.Emka przyjaźni się z Aldoną i kocha swojego brata z ktòrym zawsze dobrze się dogadywała.Nie ma szczęścia w miłości,Aldi wyciąga ją na imprezę gdzie z opresji ratuje ją tajemniczy nieznajomy.Kiedy po pracy przyjaciółki wybrały się do pizzeri spotyka tam właśnie nieznajomego który odrazu do niej podchodzi i rozmawia z nią ale za chwilę musi wrócić do swojego brata Roberto.Te przypadkowe spotkania zmieniają ich życie.Emi zawsze była cicha i skroma lecz po poznanii Gianniego zmienia się.
Czy ta dwójka ma szansę na związek?
Czy tajemnice Gianniego wyjdą na jaw?
Co z tym ma wspólnego Magda?
Kolejna książka która naprawde wciąga i chce się czytać dalej.Zastanówmy się ile osób chce nam namieszać w życiu w związkach a jak nie nam to komuś kogo znamy.Czy nie było tak że wszystko rozpada się poprzez wcinanie się osób trzecich?
Autorka poruszyła też w książce temat gwałtu i bardzo mnie to cieszy,gdyż osoby czytające książkę mogą uświadomić sobie co taka kobieta przechodzi i jak ważne jest dla niej szczere wsparcie.
Nie będę Wam wszystkiego streszczać a jedynie powiem sięgajcie po książki Gosi Lisińskiej.🤫
Moja ocena 4,7/5

Gosia Lisińska "Włoskie ciacho" wydawnictwo inanna
Roz.7

Dwie książki w takim gatunku pod rząd to za dużo. Przewidywalna, schematyczna jak cała seria.

Długi weekend, więc szukałam czegoś lekkiego, czegoś co pomoże zresetować moją głowę po intensywnym tygodniu... 😉
Przeglądając Legimi, wybór padł na "Włoskie ciacho".
Nie wiedziałam, że to czwarta część cyklu, ale tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, bo historie opowiadają losy innych bohaterów w każdej z części.
****
Emilia - tyska lekarka i ON - Gianni, ów włoskie ciacho 😋 Ona to malinowa chmurka połączona z latte, on głęboko kawowe tiramisu wraz z espresso. Opowieść lekka, zwiewna i przyjemna z nutą humoru, który lubię... Mimo to, nie zabrakło też epizodów grozy.

Przeglądając Legimi, wybór padł na "Włoskie ciacho".
****
Emilia - tyska lekarka i ON - Gianni, ów włoskie...

Przyciągnęła mnie okładka, oraz włoskie ciacho ;-)
Jako, że Włochy uwielbiam i kto nie zna tego ich temperamentu ..
Książka przyjemna, zabawna, ciut dramatyczna i erotyczna, ale nie powaliła mnie na kolana, raczej szybko o niej zapomnę, ot odmóżdzacz na wieczór...

Przyciągnęła mnie okładka, oraz włoskie ciacho ;-)
Jako, że Włochy uwielbiam i kto nie zna tego ich temperamentu ..

Miło spędzony czas 🙂

Miło spędzony czas 🙂

Uwielbiam uwielbiam ... bardzo dobrze oddany włoski temperament styl pisania super jak dla mnie oczywiście , czasem się mocno uśmiałam czasem zaczerwieniłam a czasem książka skłoniła mnie do refleksji

Czwarta odsłona miłości w Tychach. Dla mnie super, choć historia Ani i Janka to wciąż mój faworyt.

"Włoskie ciacho", to pierwsza powieść Gosi Lisińskiej, którą przeczytałam.
Początek nieco mnie zniesmaczył, więc po dwóch pierwszych rozdziałach zrobiłam sobie przerwę.
Potem wróciłam do lektury.
Ogólnie - według mnie - szału nie ma.
Dla mnie jest to typowa słodka bajeczka. Fakt, że z kilkoma odstającymi od reszty fragmentami.
Poza tym jestem rozczarowana, ponieważ Gianni (tytułowe "włoskie ciacho") na początku był opisywany jako trudny, dziki, nie do opanowania, więc zapowiadał się ciekawie, a w efekcie okazał się "ciepłym misiem".
Wprawdzie bohaterowie nie są całkiem na "jedno kopyto", ale różnice między nimi są niewielkie.
I jeszcze jedno - razi mnie ilość wulgaryzmów pojawiających się w tekście.
Na plus - krótkie, treściwe dialogi. Dla mnie najlepsze były te między Emilią i Maćkiem.
Podsumowując: książkę czyta się szybko, lektura w sam raz na burzowe popołudnie, ale nie ma co się spodziewać fajerwerków.

P.S. Powieść przeczytałam, dzięki temu, że otrzymałam ją jako nagrodę w konkursie lubimyczytac.pl. Za co dziękuję.

"Włoskie ciacho", to pierwsza powieść Gosi Lisińskiej, którą przeczytałam.
Potem wróciłam do lektury.
Ogólnie - według mnie - szału nie ma.
Poza tym jestem rozczarowana, ponieważ Gianni...