Włoskie ciacho

Okładka książki Włoskie ciacho Małgorzata Lisińska Patronat LC
Okładka książki Włoskie ciacho
Małgorzata Lisińska Wydawnictwo: Inanna Cykl: Miłość w Tychach (tom 4) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Miłość w Tychach (tom 4)
Inanna
2021-04-28
2021-04-28
miłość w tychach romans powieść erotyczna polska autorka

Okładka książki Mityczna miłość Aga Kalicka, Małgorzata Lisińska, Ewelina Nawara, Aleksandra Pisarska, Hermia Stone, Agnieszka Zawadka, Maria Zdybska
Ocena 7,8
Mityczna miłość Aga Kalicka, Małgor...
Okładka książki Egzamin z miłości Małgorzata Falkowska, Małgorzata Lisińska, Ewelina Nawara, Hermia Stone, Kinga Wyskiel, Agnieszka Zawadka, Maria Zdybska
Ocena 6,9
Egzamin z miłości Małgorzata Falkowsk...

Wyróżniona opinia i

Włoskie ciacho

przeczytanych książek 1096 napisanych opinii 763

Przyciągnęła mnie okładka, oraz włoskie ciacho ;-)
Jako, że Włochy uwielbiam i kto nie zna tego ich temperamentu ..
Książka przyjemna, zabawna, ciut dramatyczna i erotyczna, ale nie powaliła mnie na kolana, raczej szybko o niej zapomnę, ot odmóżdzacz na wieczór...

Przyciągnęła mnie okładka, oraz włoskie ciacho ;-)
Jako, że Włochy uwielbiam i kto nie zna tego ich temperamentu ..

Miło spędzony czas 🙂

Miło spędzony czas 🙂

Uwielbiam uwielbiam ... bardzo dobrze oddany włoski temperament styl pisania super jak dla mnie oczywiście , czasem się mocno uśmiałam czasem zaczerwieniłam a czasem książka skłoniła mnie do refleksji

Czwarta odsłona miłości w Tychach. Dla mnie super, choć historia Ani i Janka to wciąż mój faworyt.

"Włoskie ciacho", to pierwsza powieść Gosi Lisińskiej, którą przeczytałam.
Początek nieco mnie zniesmaczył, więc po dwóch pierwszych rozdziałach zrobiłam sobie przerwę.
Potem wróciłam do lektury.
Ogólnie - według mnie - szału nie ma.
Dla mnie jest to typowa słodka bajeczka. Fakt, że z kilkoma odstającymi od reszty fragmentami.
Poza tym jestem rozczarowana, ponieważ Gianni (tytułowe "włoskie ciacho") na początku był opisywany jako trudny, dziki, nie do opanowania, więc zapowiadał się ciekawie, a w efekcie okazał się "ciepłym misiem".
Wprawdzie bohaterowie nie są całkiem na "jedno kopyto", ale różnice między nimi są niewielkie.
I jeszcze jedno - razi mnie ilość wulgaryzmów pojawiających się w tekście.
Na plus - krótkie, treściwe dialogi. Dla mnie najlepsze były te między Emilią i Maćkiem.
Podsumowując: książkę czyta się szybko, lektura w sam raz na burzowe popołudnie, ale nie ma co się spodziewać fajerwerków.

P.S. Powieść przeczytałam, dzięki temu, że otrzymałam ją jako nagrodę w konkursie lubimyczytac.pl. Za co dziękuję.

"Włoskie ciacho", to pierwsza powieść Gosi Lisińskiej, którą przeczytałam.
Potem wróciłam do lektury.
Ogólnie - według mnie - szału nie ma.
Poza tym jestem rozczarowana, ponieważ Gianni...

Emilia pracuje jako lekarz rodzinny w przychodni, gdzie łakome oko wiesza na niej kolega po fachu, Witek, o którym wiadomo, że skacze z kwiatka na kwiatek, a jak kwiatka brakuje, to i donutem się zadowoli. Emilka ulega jego urokowi chociaż ma świadomość, że jest to tylko przygoda. Aż pewnego dnia w pewnym klubie na pewnej imprezie pewien łysy typ próbuje się do niej dostawiać. Z opresji ratuje ją również pewien nieznajomy Włoch, Giani. Zaraz... czy aby na pewno nieznajomy? Znajomi przestrzegają kobietę przed uwodzicielskim mężczyzną, ale kiedy namiętność zostaje dopuszczona do głosu, rozsądek milknie.

W tej historii nie brakuje miłości, zwłaszcza fizycznej, humoru i przekleństw. Na początku wręcz męczyło mnie rzucanie cholerami na prawo i lewo. To co mnie zdziwiło, to kiedy jeden z bohaterów kupił sobie dom, co Emilka skwitowała mniej więcej: nie był zbyt duży, na oko 70-80 metrów na dwóch poziomach. Cóż, z jej perspektywy może to i nie dużo, ale znam wielu ludzi, dla których taka hacjenda jest marzeniem nieosiągalnym.

Cześć Macie w planach może tę książkę?
Autor: Małgorzata Lisińska
Tytuł: Włoskie ciacho
Wydawnictwo: Inanna
Emilia jest szanowanym lekarzem rodzinnym, pracuje w przychodni wraz z Witkiem. Zaczyna coraz częściej przebywać w jej towarzystwie. W międzyczasie na jej drodze stanie przystojny Gianni, który również zacznie zabiegać o jej względy. Czy będzie im dane poznać się bliżej? Co stanie się z Witkiem? Czy kobieta wybierze któregoś z nich?

Książka napisana jest przyjemnym językiem, dlatego czytało mi się ją przyjemnie. Fabuła rozgrywana jest dobrze, lecz w pewnych momentach byłam trochę pogubiona. Autorka wręcz idealnie oddała emocje w każdej chwili. Jest ona przepełniona nimi w każdym momencie. Miałam wrażenie, że czasem ta przyjaźń leciała trochę za szybko. Mimo wszystko ciekawie została ona przedstawiona. W pewnych momentach nawet uśmiałam się ze względu na rozmowę Emilii z Giannim. Okoliczności w jakich się spotkali były dla mnie ciekawe. Cieszyłam się z tego, że kobieta potrafiła postawić na swoim. Jest ona pewną siebie kobietą. Miała taki moment, że nie wiedziała czego chce. Nie trwało to za długo. Jej zachowanie w jednej sytuacji bardzo mi zaimponowało, nie będę zdradzać jakiej, ponieważ tego musicie dowidzieć się sami. Gianni jest przystojnym mężczyzną. Wie czego chce i głośno o tym mówi. Jest on ideałem dla Emilii. Jednak zdenerwowała mnie swoim zachowaniem. Nie rozumiem, dlaczego postąpił w taki sposób. Niedługo później dowiedziałam się prawdy, a ta bardzo mnie ucieszyła. Zakończenie było dla mnie bardzo miłe. Historia jest przyjemna, lecz nie należy to książek, które bardzo chwyciły mnie za serce. Ocena 7/10

Cześć Macie w planach może tę książkę?
Autor: Małgorzata Lisińska
Tytuł: Włoskie ciacho
Wydawnictwo: Inanna

"Włoskie ciacho" to już czwarty tom serii Miłość w Tychach, nie miałam przyjemności czytać poprzednich części, jednak po przeczytaniu "Włoskiego ciacha" z chęcią się za nią zabiorę aby poznać innych bohaterów.

Znajdziemy tutaj miłość, rozterki naszych bohaterów, dużo namiętności, humor, który okazał się jak najbardziej moim humorem.

W historię pani doktor wkręcamy się już od pierwszych stron. Czytelnik mniej więcej wie jak skończy się ta miłosna historia, jednak autorka zapodaje nam czasami momenty gdzie możemy zadać sobie pytanie "czy to na pewno będzie wielka miłość?".
I tak jak polubiłam się z główną bohaterką, to Maciek, jej młodszy brat skradł tutaj moje serce. To on dodawał tego humoru w książce najwięcej.

Bardzo przypadł mi do gustu styl autorki, czyta się książkę lekko i płynnie.
"Włoskie ciacho" to książka o codziennych problemach oraz uczuciach naszych głównych bohaterów. Fabuła jest prosta, ale to właśnie ta prostota tutaj jest najfajniejsza. Czasami miałam wrażenie, że tutaj wszystko za szybko się dzieje, ale po namyśleniu się stwierdzam, że jeśli wszystko byłoby w powolniejszym stylu to zrobiłyby się z tego takie flaki z olejem.🤭

Oczywiście polecam.

W historię pani doktor wkręcamy się...

Emilia spełnia się jako lekarz rodzinny. Niejednokrotnie wysłuchując swoich pacjentów czuje, że to, co robi naprawdę ma sens. Jednak brakuje jej w życiu czegoś jeszcze, a właściwie kogoś. Poszukiwania tego właściwego mężczyzny przebiegają raczej przeciętnie, więc w końcu kobieta postanawia umówić się z kolegą z pracy. Niestety nie do końca jest on taki jak go sobie wyobrażała. Podczas wypadu do klubu z przyjaciółką dochodzi do nieprzyjemnej sytuacji. Na szczęście z opresji Emilię ratuje przystojny Włoch. Jak się okazuje, dobry znajomy jej dawnej koleżanki. Czy pomiędzy dwójką nieznajomych i kompletnie obcych sobie ludzi może powstać coś pięknego?

"Włoskie ciacho" to już czwarta część z cyklu "Miłość w Tychach" autorstwa Małgorzaty Lisińskiej. Z bólem serca przyznaję, że nie czytałam poprzednich, ale teraz szczerze żałuję, koniecznie muszę je nadrobić po przeczytaniu tej książki.
Emilia poznaje Morettiego przypadkiem, ale od tamtej chwili on nieustannie zajmuje jej myśli. Choć ma już w miarę ułożone życie, pragnie przeżyć coś wspaniałego i tego właśnie dostarcza jej gorący Gianni. Mężczyzna z pozoru bez ogłady okazuje się idealnym towarzyszem i utalentowanym kucharzem. Ich historia pełna jest przezabawnych pomyłek, których rozwiązanie poruszyło moje serce. Ale to nie wszystko, autorka serwuje nam tutaj dwa piękne wątki romantyczne. Drugi z nich rozwija się pomiędzy przyjaciółką Emilii a innym lekarzem. Tamta opowieść, choć drugoplanowa również bardzo mnie urzekła. Muszę przyznać, że pióro autorki jest nie tylko lekkie, ale też niezwykle przyjemnie się czyta jej dzieło. Ja mogę szczerze Wam je polecić, i cóż...pozostaje mi już tylko nadrobić poprzednie książki autorki 🥰

„Włoskie ciacho” to przepełniona humorem romantyczna opowieść, dzięki której dzień wydaje się bardziej słoneczny. Zabawna i błyskotliwa historia spragnionej wrażeń pani doktor, której zmysły i wewnętrzna dzikość - budzą się wraz z pojawieniem się niezwykle hipnotyzującego „ciacha”. Autorka przeprowadza czytelnika przez skomplikowany labirynt kobiecych rozterek i dylematów, tworząc szalenie śmieszne wewnętrzne dialogi bohaterki. 😜 Dodatkowo tajemniczy Gianni skutecznie dba, by życie bohaterki nabrało smaczku… i wypełniła je namiętnością. 😈 Lektura ta skrywa nieszablonowe osobowości oraz ich aktywnie „wtrącających się” przyjaciół, których kreatywność zaskoczy niejednego czytelnika. 🥰

Powieść obok namiętności i elektryzujących podchodów bohaterów, posiada wiele zabawnych wątków pobocznych – które wywołają niejeden uśmiech… dodatkowo seria „potknięć” bohaterki nie raz zmieni bieg całej historii. Niepokojąco szalona historia, która skłóci zdrowy rozsądek z namiętnością serca. Zapewniam, że autorka nie okazuje litości dla Emilii – stawiając na jej drodze chodzący kryptonit w niezwykle kuszącym męskim wydaniu. 😱 Gorący romans, przy którym płynący czas traci znaczenie… a wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach… 😈