Zimna S Odwilż

Justyna Chrobak Wydawnictwo: TF literatura obyczajowa, romans
TF
2021-06-16
2021-06-16
romans sensacja hate-love miłość niebezpieczeństwo tajemnica

Pierwsza część losów Maliwny zaciekawiła mnie na tyle, że chciałam poznać jej dalsze losy. Niestety w drugim tomie wieje nudą.

Bardzo przyjemna książka , pomimo kryminalnych wątków .

Bardzo przyjemna książka , pomimo kryminalnych wątków .

Jeszcze lepsza niż pierwsza część. Polecam.

Jeszcze lepsza niż pierwsza część. Polecam.

Zarówno glowna bohaterka jak i była żona Sebastiana to rozchwiane emocjonalnie kobiety. Nie lubię historii gdzie z postaci żeńskich robi się wiecznie płaczące histeryczki, które w dodatku są bezdennie głupie. Fajna postać Sebastiana, Grzegorza i Henryka i tylko ze względu na nich dodaje gwiazdki.

Nie polecam

O co chodziło autorce z motywem mieszkania w Warszawie, skoro zarówno rozwód jak i przypadkowe spotkania z byłą żoną odbywały się we Wrocławiu. Córka sama mieszkała w stolicy??

Nie polecam

O co chodziło autorce z motywem mieszkania w Warszawie, skoro...

"Na chwilę wspomnienia ożyły. Jego bliskość. Mała dawka czegoś tak silnego, że nawet teraz czuła się tak, jakby to wszystko miało miejsce kilka minut temu. Tęskniła za nim. Tęskniła za kimś, kogo już nigdy nie miała mieć blisko siebie"

"Czuł żal, że nic nie idzie tak, jak powinno, i że coś raz naruszone tak ciężko teraz odbudować"

"Czuł się bezsilny. Obawiał się, że przepaść między nimi zamiast maleć, powiększa się i w pewnym momencie może być trudna do zasypania. A on chciał tylko jednego. By byli razem. Blisko. Tak jak to jest zazwyczaj, gdy ludzie się kochają"

Po przeżytej tragedii Malwina znów staje na życiowym zakręcie. Odziedziczony spadek przynosi jej problemy, których nigdy nie przewidywała. W jej życiu ponownie pojawia się Sebastian, jednak przepełniona żalem i gniewem kobieta nie chce go do siebie dopuścić. Niestety musi zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, a w obliczu zagrożenia będzie musiała zdecydować, komu tak naprawdę może zaufać

Zauroczyła mnie ta seria, tak jak i emocje jakie budziła, bohaterowie, których polubiłam, mimo ich wad i fabuła, która trzymała w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Zaintrygowała i zainteresowała mnie sprawa, w którą została wciągnięta główna bohaterka. Bardzo fajnie została zarysowana jej przemiana, to jak Malwina zmieniła swoje priorytety i mimo, że czasami miałam ochotę zapytać ją: "dziewczyno, serio?!", to rozumiałam jej decyzje.

Sebastian zdobył moje serce, pokazał emocje których oczekiwałam, chociaż nie można powiedzieć, że zawsze był bez zarzutu. Dla mnie jednak to ogromny plus, lubię kiedy wykreowane postacie są tak bardzo "ludzkie", co sprawia, że są dla mnie przekonujące. Nie brakowało mi momentów namiętnych, czułych, czy zatrważających. Świetnie poprowadzone zakończenie mnie rozczuliło, ale i wywołało na mojej twarzy ogromny uśmiech. " Zimna S. Odwilż" to połączenie romansu, sensacji i dramatu, podane w sposób lekki, przystępny, dynamiczny, przepelniony nieoczekiwanymi zwrotami akcji, które wciąga czytelnika w świat bohaterów, ich problemy, rozterki, ale i radości. Ja jestem bardzo na tak i na pewno w przyszłości sięgnę także inne książki autorki. "Zimną S. Odwilż", tak jak i jej poprzednią część, oczywiście bardzo Wam polecam

"Czuł się bezsilny. Obawiał się, że...

To druga część serii obyczajowej "Zimna S" która od początku do końca trzyma w napięciu i to dzięki głównej bohaterce Malwinie Nevel która co chwila trafia na życiowe niespodzianki z którymi musi się uporać. Książka jest bardzo ciekawa i porywająca dzięki sytuacjom które przeżywa bohaterka jak i pokazanym trudnym tematom. Powieść jest pełna emocji i wzrusza nas do głębi. Są tutaj wątki kryminalne, jest nawet mafia. Mamy przyjazn, miłość i tolerancje. Książkę czyta się szybko i przyjemnie i nie sposób się od niej oderwać. Tak bardzo jesteśmy ciekawi dalszych losów bohaterki dzięki stworzeniu przez autorkę świetnej intrygi, aury tajemniczości z przeszłości, nowych znajomości Malwiny, sensacyjnym zwrotom akcji. Autorka pokazuje też walkę z własnymi uczuciami i słabościami. Powieść ukazuje dalsze losy Malwiny jej przyjaciela geja Henia oraz Sebastiana. Malwina traci ojca który jest ciężko chory i umiera. Dostaje po nim duży spadek i poznaje tajemniczego przyjaciela ojca. Malwinie ktoś grozi i domaga się zwrotu pieniędzy i udziałów w firmie jej ojca. Postanawia więc zatrudnić firmę ochrony i tak znowu trafia na Sebastiana który jest w niej zatrudniony. Jej życie jeszcze bardziej się komplikuje kiedy odkrywa co jest przyczyną jej zoladkowych ekscesow. Jesli jestescie ciekawi jak potoczą się dalsze losy Malwiny? Czy znajomość z Sebastianem przekształci się w coś poważniejszego?. Kto jest wrogiem Malwiny? To gorąco zachęcam do przeczytania książki. Dziękuję bardzo organizatorka bloga "Czytam dla przyjemności" za możliwość przeczytania książki w ramach Book Toura.

Pierwsza czesc super mnie wciagnela, przy drugiej niestety nudzilam sie i zarowno schematem w ktorym znowu znalazla sie bohaterka, jak i jej zmianami nastroju i niezdecydowaniem. Szkoda mi troche tej czesci bo miala potencjal dobrze zbudowany w pierwszym tomie.

2 część, kyóra trzeba przeczytac by wiedzieć jak ta niezwykła historia się skończyła. Trzyma w napieciu tak jak pierwsza część. O trzyma do samego końca, do tego stopnia że masz wrażenie że zakończenie wcale nie będzie takie jakiego by się człowiek spodziewał. Warto onie cześci, dobre i przyjemne pióro.

Niestety muszę przyznać, że pierwsza część „Zimna S” przypadła mi do gustu o wiele bardziej.
Bohaterka swoją naiwnością, niezdecydowaniem i nieodpowiedzialnością działała mi niesamowicie na nerwy, aż miałam ochotę momentami trzasnąć książką– ale zawsze lepiej taka bohaterka niż inna, która nie budzi żadnych emocji. Wydawało mi się początkowo, że druga część będzie zamknięciem wszystkich spraw Malwiny, jednak życie przygotowało dla niej więcej niespodzianek, z którymi musiała się uporać co sprawia, że akcja robi się wciągająca i interesująca. Pióro autorki sprawia, że książkę czytało się przyjemnie, jest w takiej samej mierze ciekawa jak pierwsza część.
Dowiedźcie się sami co zmiękczy serce „Zimnej S” …

Książka Zimna S Odwilż jest kontynuacją Zimna S. Nie czytałam pierwszej części ,ale ta bardzo mi się podobała.
Główna bohaterka Malwina nie ma spokojnego życia, a wszystko się jeszcze bardziej komplikuje gdy umiera jej ojciec. Spadek jaki jej pozostawił też staje się źródłem problemów…..Dziewczyna ma ogromne wsparcie w swoim przyjacielu Heniu, na którego zawsze może liczyć. Oczywiście w książce pojawia się tez wątek miłosny , niestety też nie jest to prosta i łatwa miłość . Sebastian (ochroniarz, który kiedyś ją chronił i teraz też musi ją chronić, przed niebezpiecznymi ludźmi i sytuacjami),jest zakochany w Malwinie , ale ma problem ze swoją obecną żoną, z która chce się rozwieść . Związek Malwiny i Sebastiana na początku nie jest łatwy, ale jak wiadomo prawdziwa miłość pokona wszelkie problemy i przeszkody………………………..
Głowna bohaterka jest osobą upartą i nie lubi prosić o pomoc innych, chce sama sobie poradzić ze wszystkim, ale jej zachowanie musi się zmienić , gdy dowiaduje się o ciąży, musi być teraz odpowiedzialna za nie tylko za swoje życie……………………………..
W książce pojawiają się też tematy mafii, ciemnych interesów. Malwina po śmierci ojca dowiaduje się, czym tak naprawdę zajmował się jej ojciec….
Bardzo ciekawa książka o wartkiej akcji, emocji, sytuacji, które wzruszają………………………………
Książkę przeczytałam dzięki udziale w Book Tour. Wywarła ona na mnie duże wrażenie.
I tak sobie na koniec pomyślałam, że po zimnej odwilży musi nastąpić ciepłe wiosenne przebudzenie.
Dla mnie 10/10
Miłej lektury.