Obudź się

Okładka książki Obudź się Fryderyk Karzełek
Okładka książki Obudź się
Fryderyk Karzełek Wydawnictwo: Heksagon Sp. z o.o. biografia, autobiografia, pamiętnik
Obudź się
Heksagon Sp. z o.o.
2020-01-01
2020-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Najpierw rzeczy najważniejsze Stephen R. Covey, Rebecca R. Merril, Roger A. Merrill
Najpierw rzecz... Stephen R. Covey, R...
Okładka książki Zasady Canfielda. Rusz się stąd, gdzie jesteś i idź tam, gdzie chcesz być! Jack Canfield, Janet Switzer
Zasady Canfiel... Jack Canfield, Jane...
Okładka książki Potęga osobistego uroku Jak zjednywać sobie ludzi Ron Arden, Brian Tracy
Potęga osobist... Ron Arden, Brian Tr...
Okładka książki Bogaty ojciec, biedny ojciec Robert Toru Kiyosaki, Sharon L. Lechter
Bogaty ojciec,... Robert Toru Kiyosak...

Nie pojmuję tak wysokiej oceny, ale może nie byłam targetem docelowym. Książka o niczym, faktycznie bardziej jednak "autobiograficzny" niż "poradnik", autora, który próbuje wytłumaczyć się z błędów młodości, a dla którego definicją sukcesu jest branie urlopu raz na czternaście lat i jeżdżenie "szpanerskim" samochodem - a w jego ocenie jeżeli ktoś uważa inaczej, to "oszukuje sam siebie". Taktycznie polecanie MLMów pojawia się dopiero na końcu książki, bo taka czerwona flaga na początku zniechęciłaby pewnie wiele osób. Nie winię autora za zachwalanie swojego produktu, ale forma typowo kołczingowa mnie zniechęciła jeszcze bardziej.
Na plus - autor ma rewelacyjne pióro, czyta się lekko, przyjemnie i czuć erudycję. Kilka mądrości-truizmów (dosyć rzadko niestety wypowiadanych w mass-mediach np. że żeby do czegoś dojść trzeba za...suwać) w środku niestety to trochę za mało aby wystawić lepszą ocenę.

7/10

książkę czytało mi się lekko, szybko i przyjemnie. Znalazłam tam wiele wartościowych porad ( a w zasadzie nawyków),które chciałabym wdrożyć w swoje życie.

Autor większość opisywanych teorii wdrożył w swoim życiu i popiera ich skuteczność swoją historią. Wzbudziło to we mnie większą wiarygodność i zaufanie.

Jest mi jednak daleko, do niektórych przekonań autora m.in tych odnoszących się negatywnie do religii, wiary. Ja mam w tym temacie zupełnie inne zdanie i doświadczenia.

Minusem był dla mnie również fakt, że autor podając teorię nie podawał jej źródła oraz nazwiska osoby, która jako pierwsza ją odkryła. Dla mnie duża starta- bo chętnie bym do tych teorii wróciła i je poszerzyła.

Pomimo tych drobnych wad- polecam książkę. Myślę, że każdy może znaleźć w niej coś dla siebie- zarówno początkujący w temacie rozwoju osobistego jak i osoby " bardziej zaawansowane"

7/10

Jest mi jednak daleko, do niektórych przekonań autora...

Książka bardzo ogólna, nie skupia się na jednym konkretnym temacie. Rozwija kilka zagadnień, przedstawia kilka ciekawych anegdot, porównań i historii z życia autora. Przyjemnie się czyta, jak dla mnie, książka, którą powinien przeczytać każdy. Uczy podejścia do życia, finansów, relacji.

Autora znam z porannych auducji klubu 555. Barzo dobra książka - znajdziemy w niej dużo motywacji i porad jak powinniśmy się zachowywać aby budować swój majątek. Dla mnie bardzo przydatny był rozdział w którym autor opisuje jak powinniśmy pracować będąc zatrudnionym na etacie. Polecam każdemu który chce od życia więcej niż tylko egzystencji od wypłaty do wypłaty.

Świetna książka i choć to poradnik, to dzięki dużej dawce autobiografii czytało się ją lekko i przyjemnie. Spora dawka interesujących informacji zwłaszcza dla osób początkujących w dziedzinie rozwoju osobistego i drogi do finansowej wolności. Polecam serdecznie.

Dzisiaj skończyłam czytać książkę, chociaż myślę, że to dopiero mój początek z nią, a nie koniec.

Będzie mi od dzisiaj towarzyszyła codziennie - jak podręcznik, czy przewodnik.

Znalazłam w niej tak wiele lekcji dla siebie, że nawet nie jestem w stanie o wszystkich napisać - mnóstwo przemyśleń i inspiracji do działania.

Przytoczę te najważniejsze dla mnie słowa:

"Ignorowanie rzeczywistości jest źródłem wszelkiego zła"

Będzie mi od dzisiaj towarzyszyła codziennie - jak podręcznik, czy przewodnik.

Przytoczę te najważniejsze dla mnie...

Polecam każdemu kto chce zaczerpnąć wiedzy na temat biznesu, finansów, pracy. Choć mój system wartości nieco rożni się od tego, który ma Fryderyk Karzełek, to wiele jego rad zastosowałam w życiu. Kto uczy się na własnych błędach jest mądry, a kto uczy się na cudzych jest szczęśliwy.

Swietna ksiazka-poradnik. Fryderyk Karzelek opisuje swoja droge I uczy podejscia do finansow. Duzo porad I duzo do przemyslenia. Polecam

Fryderyka oglądałam na jego livestreamach o 5.55 i tak dotarłam do tej książki, generalnie to jest pozycja zawierająca niemal wszystkie zagadnienia, dookoła których zbudowany jest klub czy inne szkolenia. Warta przeczytania myślę.

Jest to bardziej biografia znanego w kręgach sprzedażowych i finansowych Pana Fryderyka, który pewnego dnia odważył się oczekiwać od życia trochę więcej.
Jakie były tego skutki przeczytajcie danie ;)

Jakie były tego skutki przeczytajcie danie ;)

• Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Biografia
  • Bibliografie

Dodaj cytat z książki Obudź się