Pokój w kolorach szczęścia 8

Okładka książki Pokój w kolorach szczęścia 8
Hakuri Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Pokój w kolorach szczęścia (tom 8) komiksy
komiksy
Pokój w kolorach szczęścia (tom 8)
Sachi-iro no One Room
Studio JG
2020-12-30
2020-12-30
Anna Koike
dramat okruchy życia romans seinen manga

1977

Poznajemy przeszłość porywacza Sachi czyli Haru i jest to dość poruszajaca historia chwytajaca za serce ;) Troche mnie denerwuje to splycanie powaznych problemow, ktore sa o wiele bardziej zlozone niz by sie zdawalo, ale i tak jest to jedna z moich ulubionych mangowych serii ;3 A bohaterowie sa naprawde swietni i oryginalni, wiec to glownie ich zasluga ^.^

Bardzo fanie, że zagłębiamy się w przeszłość porywacza. Jednak mam wrażenie, że za każdym razem jak bohaterowie ustalą minimalnie stałą sytuacje między sobą ktoś coś któremuś z nich powie i wątpliwości zacierają kolejne progresy w ich relacji. Denerwuje mnie to

W tym tomie dowiadujemy się o przeszłości zamaskowanego porywacza. Jak same emocje głównych bohaterów i ich motywacje moim zdaniem są napisane rewelacyjnie i w wielu momentach ściska to za serce, tak nie do końca przypadło mi do gustu postrzeganie świata przez autorkę. Głównie dlatego, że jest ono na poziomie małego dziecka, które nie rozumie wielu spraw. Jesteś bezdomnym? Wystarczyło iść się umyć, a potem do pracy. Jesteś ofiarą przemocy domowej? Wystarczyło o tym powiedzieć. Jakby... te problemy są przecież o wiele poważniejsze i znacznie, ale to znacznie bardziej złożone. Motywacje, uzależnienia psychiczne od osób jak i rzeczy, manipulacja, wstyd i zwyczajny strach, to jest główna przyczyna. A nie, że w sumie to nie wiedziało się kogo prosić o pomoc i wystarczy poznać jedną osobę, by przejrzeć na oczy. To jest zwyczajnie mocno krzywdzące dla osób, które to przeżyły. Te problemy były naprawdę przedstawione niczym przez oczy małego dziecka, bo to ta sama logika jak - Jesteś chory? To wyzdrowiej. No kurde dzięki, nie wiedziałam. Nie mniej nie licząc tych wad, tom był cudowny.

Wreszcie poznajemy historię Haru, czyli porywacza. Muszę przyznać, że jego opowieść chwyta za serce.
Relacje między bohaterami zaczynają się krystalizować, jednak czy ich ulotne szczęście nie zostanie zniszczone? Pozostaje mi tylko czekać na kolejny tomik mangi.

Jest to chyba najlepszy tom jak do tej pory. Bardzo dużo dowiadujemy się o Haru.

Dodaj cytat z książki Pokój w kolorach szczęścia 8