The Uprising

horror
Zebra Books
1994-03-01
1994-03-01
Powieść grozy ghost story samobójstwo sekta Missouri szkoła średnia uczniowie nauczyciele duchy

„The Uprising” to powieść grozy zaangażowana społecznie. Autorka w książce porusza niełatwy temat samobójstw, a konkretnie paktów samobójczych, wśród nastolatków. I muszę przyznać, że zagadnienie zostało przedstawione w sposób konkretny, bez popadania w moralizatorstwo. Jednak przede wszystkim „The Uprising” jest historią o duchach i, jak na dobre ghost story przystało, znajduje się w tej książce sporo scen, w których autorka próbuje czytelnika straszyć za pomocą właśnie duchów. Momenty grozy opisane są przyzwoicie, a umieszczenie większości akcji powieści w murach szkoły średniej sprawiło, że o wiele łatwiej było mi się wczuć w klimat opisywanych wydarzeń. Jestem też pod wrażeniem tego, w jaki sposób autorka poradziła sobie z ogarnięciem sporej liczby bohaterów. Książka ma tylko lekko ponad 300 stron, a ja ani razu nie miałem problemu, aby zorientować się kto jest kim. Mimo że nie jestem fanem historii o duchach, doceniam dobry warsztat i daję 6/10.

• Horrory ang. lata 1990.
  • Horrory anglojęzyczne

Dodaj cytat z książki The Uprising