Samochodzik Franek. Traktory

Okładka książki Samochodzik Franek. Traktory Elżbieta Wójcik
Okładka książki Samochodzik Franek. Traktory
Elżbieta Wójcik Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM Seria: Samochodzik Franek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Samochodzik Franek
Wydawnictwo SBM
2019-01-01
2019-01-01

2086

Zabawna książeczka dla bardzo młodego męskiego czytelnika.

Zabawna książeczka dla bardzo młodego męskiego czytelnika.

Poznajcie Franka - mały, czerwony samochód terenowy, bohatera książeczek serii "Samochodzik Franek".

Dziś Franek zabierze nas do gospodarstwa, a tam poznamy przeróżne traktory - każdy z nich ma inne zadanie: Karol kosi trawę, Tadek zgrabia skoszoną trawę, Maniek dzięki doczepionej kopaczce wykopuje warzywa na jutrzejszy targ, Tadek w swej przyczepie przewozi główki kapusty, a kiedy kombajn kosi zborze, Tomek przy pomocy snopowiązałki, wiąże snopki. Franek dzielnie dotrzymuje kroku ciężko pracującym traktorom.

Na końcu książki znajdziemy zadania doskonące percepcję i spostrzeganie wzrokowe.

Książeczka ma urocze, barwne ilustracje i z pewnością zachwyci każdego fana traktorów. Dodatkowo otrzymaliśmy w pakiecie traktorkowe kolorowanki, tak więc również zadbano o rozwijanie umiejętności manualnych.

Syn uwielbia, kiedy czytam mu o Franku. Ma prawie wszystkie książeczki z tej serii. Szkoda tylko , że są pewne nieścisłości, imiona nie przedstawiają postaci z obrazka(Tadek to pomarańczowy traktor, a na obrazku przedstawiono zielony) lub najlepszy przyjaciel Franka w jednej książeczce nazywany Poldkiem, w innej Edkiem.

Z tej książeczki dzieci dowiedzą się w czym pomocne są traktory. Wraz z Frankiem udadzą się na pobliskie gospodarstwo i będą pomagać przy żniwach, zbierać owoce i warzywa czy przewozić rzeczy na targ czy do kupców. Po skończonej pracy przychodzi zasłużony wypoczynek - traktory urządzają wyścigi? Kto wygra? Franek czy może jego nowi przyjaciele?
Książeczka przybliży dzieciom wieś i pracę w gospodarstwie.

Książeczka przybliży dzieciom...

Piękna historia o przyjaciołach Franka - traktorach.

Piękna historia o przyjaciołach Franka - traktorach.

• Dla dzieci
  • Książki Dzio