Wielka Księga Hipnozy. Teoria i praktyka hipnozy i autohipnozy.

Okładka książki Wielka Księga Hipnozy. Teoria i praktyka hipnozy i autohipnozy.
Werner J. Meinhold Wydawnictwo: Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Das grosse Handbuch der Hypnose: Theorie und Praxis der Fremd- und Selbsthypnose
Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą
2020-06-30
2020-06-30
Ewa Makowska
hipnoza hipnoterapia psychoterapia psychologia medycyna rozwój podręcznik

Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy swoją przyszłość wiążą z hipnoterapią. Dla profesjonalistów i dla tych, którzy chcą zostać profesjonalistami.

Książka wyjątkowa, bo traktująca hipnozę i hipnoterapię przede wszystkim z pozycji psychologii głębi i nawiązująca do autorskiej metody psychoterapeutycznej (Hipnointegracyjnej Psychologii Głębii - HITT) Wernera Meinholda. Nie jest to zbiór skryptów i technik a raczej dogłębne studium tematu. Z tego powodu prawdopodobnie dla większości osób chcących zrozumieć fenomen hipnozy a nawet stosujących hipnozę w klasycznym podejściu może okazać się zbyt trudną pozycją. Jednak dla specjalistów, którzy zechcą zagłębić się w myśl autora i studiować jego podejście, książka ta stanie się biblią.

Sama Metoda HITT jest (wg mnie) najbardziej kompleksową i głęboką formą terapii, swego rodzaju "królewską drogą" rozwoju, jak ujmował to sam autor.
Bez wahania zaryzykuję stwierdzenie, że jest to najwyższa szkoła jazdy w psycho- i hipno- terapii.
Osoby pozostające na poziomie behawioralnej tresury i nauczone pracy z objawami będą temu stanowczo zaprzeczać ;)

Kompendium wiedzy o zastosowaniu hipnozy w psychoterapii. Wyjaśnia specyfikę hipnozy klinicznej, a więc tej poważnej, nie estradowej.
Zainteresowała mnie zwłaszcza część poświęcona wspomnieniom z czasu płodowego i tuż po urodzeniu.

Dodaj cytat z książki Wielka Księga Hipnozy. Teoria i praktyka hipnozy i autohipnozy.