Wielka Księga Hipnozy. Teoria i praktyka hipnozy i autohipnozy.

Okładka książki Wielka Księga Hipnozy. Teoria i praktyka hipnozy i autohipnozy. Werner J. Meinhold
Okładka książki Wielka Księga Hipnozy. Teoria i praktyka hipnozy i autohipnozy.
Werner J. Meinhold Wydawnictwo: Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Das grosse Handbuch der Hypnose: Theorie und Praxis der Fremd- und Selbsthypnose
Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą
2020-06-30
2020-06-30
Ewa Makowska
hipnoza hipnoterapia psychoterapia psychologia medycyna rozwój podręcznik

Konceptualizac... Małgorzata Łysiak,&...
Okładka książki Niechciane myśli i silne emocje. Jak je zrozumieć i nad nimi zapanować Blaise Aguirre, Jon Hershfield
Niechciane myś... Blaise Aguirre, Jon...
Okładka książki Narcystyczna osobowość naszych czasów W. Keith Campbell, Carolyn Crist
Narcystyczna o... W. Keith Campbell, ...
Aktywizator se... Małgorzata Brzezińs...
Okładka książki Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu Philip Miele, José Silva
Kontrola umysł... Philip Miele, José ...
Okładka książki Ból emocjonalny. Strategie i ćwiczenia, dzięki którym przezwyciężysz cierpienie psychiczne Patrick Fanning, Matthew McKay, Patricia Zurita Ona, Erica Pool
Ból emocjonaln... Patrick Fanning, Ma...

Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy swoją przyszłość wiążą z hipnoterapią. Dla profesjonalistów i dla tych, którzy chcą zostać profesjonalistami.

Książka wyjątkowa, bo traktująca hipnozę i hipnoterapię przede wszystkim z pozycji psychologii głębi i nawiązująca do autorskiej metody psychoterapeutycznej (Hipnointegracyjnej Psychologii Głębii - HITT) Wernera Meinholda. Nie jest to zbiór skryptów i technik a raczej dogłębne studium tematu. Z tego powodu prawdopodobnie dla większości osób chcących zrozumieć fenomen hipnozy a nawet stosujących hipnozę w klasycznym podejściu może okazać się zbyt trudną pozycją. Jednak dla specjalistów, którzy zechcą zagłębić się w myśl autora i studiować jego podejście, książka ta stanie się biblią.

Sama Metoda HITT jest (wg mnie) najbardziej kompleksową i głęboką formą terapii, swego rodzaju "królewską drogą" rozwoju, jak ujmował to sam autor.
Bez wahania zaryzykuję stwierdzenie, że jest to najwyższa szkoła jazdy w psycho- i hipno- terapii.
Osoby pozostające na poziomie behawioralnej tresury i nauczone pracy z objawami będą temu stanowczo zaprzeczać ;)

Kompendium wiedzy o zastosowaniu hipnozy w psychoterapii. Wyjaśnia specyfikę hipnozy klinicznej, a więc tej poważnej, nie estradowej.
Zainteresowała mnie zwłaszcza część poświęcona wspomnieniom z czasu płodowego i tuż po urodzeniu.

• Chcę kupić
  • Psychologiczne itd.
  • NAUKI SPOŁECZNE (PSYCHOLOGIA, SOCJOLOGIA, ITD.)
  • Rozwojowe
  • Do kupienia NAUKOWE

Dodaj cytat z książki Wielka Księga Hipnozy. Teoria i praktyka hipnozy i autohipnozy.