Obawiam się Ciebie

Wydawnictwo Feniks
2020-10-09
2020-10-09
literatura polska Romans

Główna bohaterka Anna to młoda,atrakcyjna,ładna kobieta pracuje jako masażystka.
Poznaje w życiu własnym miłego,przystojnego mężczyznę praktykanta Przemka.
Po przejściach złych jest,traumę wielką przeżywa i ukrywa paskudne blizny z przeszłości z sycylijskiej mafii.
Historia emocjonalna,mądra wzrusza mocno chwytająca za serce,mnie chwyciła pełno wzruszeń,ogromnych emocji,smutku,o mafii okrutnej,o przyjaźni,miłości była powieść obyczajowa.
Przepadłam z książką,fabuła znakomita napisana przez autorkę,szybkie tempo akcji i trzymająca w napięciu.
Pióro autorki wspaniałe,dobrze napisana książka,warsztat pisarski pisarki bardzo dobry.
Postacie książkowe doskonali,ciekawi przez pisarkę wykreowani swietnie.
Wybrałam się w podróż piękną,fantastyczną do magicznego,cudownego miejsca do Sycylii,zasmakowałam potraw pysznych,zwiedzałam urocze zabytki i zachwycona byłam tą niezwykłą wręcz opowieścią.
Wciągnęła mnie niesamowicie i nie dałam rady się oderwać od czytanej lektury oczarowana jestem i pod urokiem,piękna,wrażliwości tej książki.
To był świetny debiut.

Poznaje w życiu własnym miłego,przystojnego mężczyznę praktykanta Przemka.

Nadrabiam feniksowe dzieła i dzisiaj przychodzę do was z recenzją Clary Amane "Obawiam się ciebie". Premiera książki była 30.09.2020 i aż mi wstyd, że dopiero teraz po nią sięgnęłam. (Ania nie bij 🙈😂). Mamy tutaj akcje w Polsce oraz w malowniczej Sycylii, gdzie chciałabym się znaleźć, bo powiem szczerze, że po przeczytaniu tej książki zapragnęłam tam być. Cóż mogę powiedzieć, główną bohaterką jest Ania, fizjoterapeutka, która pracuje w ośrodku. Ania opowiada nam swoją historię w czasie teraźniejszym i przeszłym, co bardzo mi się podobało, ponieważ możemy tu dowiedzieć się co przeżywała i przeżywa obecnie. Najbardziej nie wiem czemu utkwiła mi w pamięci Korba - jej najlepsza przyjaciółka. I nie wiem czy kojarzycie, ale Korba to była jedna dziewczyna z filmu Lejdis. 🤣. Autorka posługuje się prostym i lekkim językiem co sprawia, że historia wciąga od pierwszych stron. Wątek mafijny pasuje tu , moim zdaniem idealnie, bo jedank Sycylia najbardziej kojarzy mi się z mafią. A co do akcji tam się dziejącej, przyznam szczerze, że mi autorka zaimponowała, bo fakt faktem kojarzę coś, że mieszkała we Włoszech ale opisy były tak prawdziwe, jakby się tam stało i patrzyło na to wszystko własnymi oczami. I tak, żaden research nie był potrzebny, bo autorka doskonale wiedziała co i jak, za to wielkie brawa. Wszystko to co tu się dzieje, jest tak realistyczne, bez żadnych lukrów i tony cukru. Mamy tajemnice z przeszłości, chemie między dwojgiem ludzi, namiętność, dramty istna mieszanka emocji. Co więcej akcja nie trwa chwili, tylko jest tak rozłożona, tak buduje napięcie, że aż miło się czyta i oczywiście chce się więcej! Ja zawsze powtarzałam, że przeszłość nigdy nie da o sobie zapomnieć. Będzie siedziała cicho, aż pewnego dnia BAM! Wróci ze zdwojoną siłą. I teraz pytanie wrócilibyście do przeszłości? Czy może jednak zapomnielibyście o niej i stłumili ją gdzieś w sobie? Właśnie z takimi pytaniami musi zmierzyć się bohaterka. Nie powiem wam w jakim kierunku zmierzyła bo to byłoby nie fair dla osób, które tego nie czytały. Biorąc tą książkę do ręki, nie miałam dużych oczekiwań, serio, ale to co tu się działo to jest istna petadrda. A zakończenie z kolei zmiotło mnie z krzesła, kopara mi opadła i byłam w szoku. JAK MOŻNA ZAKOŃCZYĆ KSIĄŻKĘ W TAKIM MOMENCIE, GDZIE AKCJA NABIERAŁA ZAWROTNEGO TEMPA, A MOJE SERCE BIŁO CORAZ SZYBCIEJ, DOPROWADZAJĄC MOJĄ GŁOWĘ DO SZALEŃSTWA?! Radzę Ci Ania zabierać się za pisanie drugiej części, bo moje serce krwawi z niewiedzy. Muszę wiedzieć jak to się skończy i jak potoczą się losy bohaterki. Niedosyt, niedosyt i jeszcze raz niedosyt! Mało mi 😭 Gratuluję Ci udanego debiutu, a wam polecam tą książkę z czytsym sumieniem. Możecie ją znaleźć na stronach empiku, tania książka, bonito oraz na stronie wydawnictwa Feniks.

Im ładniejsza okładka, tym gorszy środek. Wydawnictwo ciągle popełnia błąd inwestowania pieniędzy w grafiki, a nie w porządną korektę tekstu.
Wspomnę o dwóch punktach, które mnie najbardziej irytowały w całej książce: główna bohaterka i jej dziecinne zachowanie oraz niedopracowana fabuła, w której działy się dziwne absurdalne rzeczy.

Anna próbuje ułożyć swoje życie od nowa. Jest masażystką w uzdrowisku i pracuje w wspaniałym gronie znajomych, wszyscy się dobrze dogadują i mają super atmosferę.
Pewnego dnia dołącza do nich Przemek, wszyscy starają się mu pomóc, między Anną a Przemkiem od razu zaczyna iskrzyć. Zarówno Anna jak i Przemek ukrywają swoją przeszłość.
Czy uda im się stworzyć szczęśliwy związek? Czy poradzą sobie z demonami przeszłości?
Dowiecie się tego czytając "Obawiam się Ciebie" .

"Obawiam się Ciebie" To debiut autorki. Czytając tą książkę czułam się jakbym czytała pamiętnik jakiejś nastolatki. Anna czasami zachowywała się jakby nie wiedziała czego chce. Jej zachowanie wręcz mnie drażniło.
Mimo że książka ma niecałe 300 stron, to spędziłam przy niej bardzo dużo czasu. Początek mnie nie zainteresował i trochę się z nim męczyłam. Dopiero w połowie zaczęło się dziać coś co sprawiło że chciałam poznać dalsze losy Anny i Przemka.
Wielkim zaskoczeniem dla mnie był fakt że była to pierwsza część, nigdzie nie znalazłam informacji o kolejnej części.

Książka przyciąga czytelnika świetną okładką, przez którą nie jedna osoba się na nią skusi. Wierzę że książka spodoba się wielu osobom. My niestety się nie polubiłyśmy.
A Wy czytaliście już tą książkę? Jak wasze wrażenia?

Czy uda im się stworzyć szczęśliwy...

"Obawiam się ciebie" to debiut autorski Clary Amane, przy okazji dodam, że jest to pierwsza część.
Anna to sympatyczna młoda kobieta, która spełnia się zawodowo jako masażystka. Uwielbia swoją pracę tak jak ludzi, z którymi pracuje. Wiedzie spokojnie życie, ale tylko na pozór, bo tak naprawdę to ucieczka od przeszłości, która niebawem się o nią upomni. Zwłaszcza, że nowe zauroczenie niesie za sobą spore konsekwencje i jest początkiem nowych kłopotów...
"Obawiam się ciebie" to obyczajówka ze szczyptą kryminału i erotyku, ale moim zdaniem wszystko jest dobrze wyważone, więc samą historie czyta się lekko i przyjemnie. Warto zwrócić uwagę na przedstawioną relacje Anny z kolegami w pracy. Tworzą tam jedną wielką rodzinę i zawsze mogą na siebie liczyć. Sama znajomość głównej bohaterki z Zuzką przynosi czytelnikowi trochę śmiechu, więc są to takie akcenty, które zawsze czyta się z uśmiechem na twarzy. Oczywiście mamy też wątki miłosne i dylematy z tym związane, a sama bohaterka zostaje wciągnięta zawiłą intrygę, która ma swój początek na Sycylii, a to nie koniec kłopotów, więc sporo się dzieje i będzie się działo. Dobra, ale żeby nie było tak pięknie to jest jeden minus, o którym szybko nie zapomnę.🤯 Dialog matki z córką, gdzie wydawało się, że ich relacje są poprawne. Nagle matką w złości zaczyna jatkę słowną. Sam fakt jak odnosi się do córki i jakie słownictwo ze sobą reprezentuje to jedno, ale żeby grozić córce(?) i to w jaki sposób, że powiesi ją na balkonie za włosy łonowe... Czy jest na to jakiś paragraf?🙈 Dla mnie zbędny dialog. Oprócz tego jednego incydentu to cała ta historia jest naprawdę niezła. Kupuje ją, co najważniejsze jestem ciekawa, jak to wszystko się dalej potoczy i jakie znaczenie w tym wszystkim ma Karolina, bo jej postać owiana jest tajemnicą, więc czekam za drugą częścią. Każdy, kto lubi obyczajówki, w których mamy wątki od miłosnych do sensacyjnych na pewno znajdzie coś dla siebie.

Clara Amane to ukrywająca się pod pseudonimem dwudziestodwuletnia mieszkanka małej miejscowości w malowniczych Górach Izerskich. Tak się składa, że również mieszkam w tej miejscowości, zatem autorka już na wstępie ma dużego plusa. Zawsze kibicuję osobom, które odnoszą sukces, szczególnie, jeśli pochodzą z moich stron. Autorce serdecznie gratuluję wydania książki i życzę rozwoju talentu pisarskiego. Nie tak dawno Clara (Ania) chodziła do szkoły podstawowej, w której pracuję. A sukcesy naszych absolwentów cieszą podwójnie.

więcej na http://recenzje-bibliofilki.blogspot.com/2020/12/obawiam-sie-ciebie-clara-amane.html

Anna jest masażystką w Świeradowie. Pracuje ze wspaniałą grupą osób i są dobrymi przyjaciółmi. Gdy pewnego dnia pojawia się nowy pracownik, Przemek, szybka nawiązują kontakt i służą mu pomocą. Dodatkowo między Anną a Przemkiem zaczyna iskrzyc, i to w dobrym tego znaczeniu. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie sycylijska tajemnica z przeszłości Anny. Czy możliwe jest, aby ktoś się dowiedział, co wydarzyło się we Włoszech? Czy życie kobiety jest w niebezpieczeństwie?
💙💙💙💙💙💙💙
"Obawiam się ciebie" jest debiutem autorki.
Jednym z plusów tej książki jest piękna okładka, która przyciągnie niejedną srokę okładkową.
Kolejnym plusem jest to, że czyta się w błyskawicznym tempie. Mi wystarczyły 24 godziny na poznanie historii Anny. Szybko wciągnęłam się i oczekiwałam, co się wydarzy.
Anne poznajemy w tejazniejszosci oraz mamy przedstawioną jej tajemniczą przeszłość związaną z Sycylią.
To nie jest zwykła książka o miłości. Niektóre wydarzenia są wręcz niemożliwe, absurdalne i szalone. Lubię takie szalone książki, lecz tutaj coś mi nie do końca zagrało i odbierało przyjemność czytania. Przeszkadzało mi między innymi niekonczenie wątków i nagłe przeskoki w dialogach, co powodowało, że czasami nie wiedziałam, o kim aktualnie czytam.
Pod względem wydawniczym zauważyłam kilka błędów, których nie powinno być. Wiadomo, że wydawnictwo też debiutuje, ale mam nadzieję, że w następnych książkach redakcja i korekta będą dokładniejsze.
Myślę, że książka jest idealna dla młodszych czytelników.

"Pióro w mojej ręce pisze najlepsze erotyki.Lecz to Twoje ciało w moich dłoniach wystawia najlepszą sztukę".

Anna to ambitna i zawsze uśmiechnięta, młoda dziewczyna,która pół swojego życia spędziła na Sycylii
To właśnie 5 letni pobyt we Włoszech przyczynił się do pozostawienia cudownych wspomnień jak I mrocznych tajemnic, które stały się przyczyną powrotu do ojczyzny.
Po powrocie do Polski Anna za wszelka cenę chce powrócić do normalności I zatrudnia się w uzdrowisku jako masażysta-fizjoterapeutka.
Praca wraz z niezastąpiona ekipą przyjaciół pozwalają zapomnieć o demonach przeszłości, które pozostają już tylko we snach...

Pewnego dnia do pracy dołącza nowy przystojny praktykant - Przemek, który odrazu wpada w oko dziewczynie wraz z wzajemnością.Niestety od tej pory nic już nie będzie takie jak kiedyś...
Czy Anna będzie umiała zaufać nowemu mężczyźnie, pozostawiają dawna przeszłość?
Czy Przemek okaże się tym jedynym?
Jaką prawdę ukrywa mężczyzna?

Gdy tylko zobaczyłam książkę "Obawiam się ciebie" autorstwa Clara Amane wraz z przepiękną, bajkową okładką wiedziałam, że muszę ją przeczytać aby sprawdzić pióro debiutującej pisarki.A z racji tego, że uwielbiam debiuty nie mogłam jej sobie odmówić.Ciekawość była silniejsza...
Na samym początku chcę wspomnieć iż cała książka została napisana z wielką starannością I lekkością co sprzyjało bardzo szybkiemu czytaniu.
Wprowadzenie przyjemniej dla oka trzcionki oraz ciekawych cytatów dołączonych jako wstęp do każdego rozdziału było dla mnie ogromnym plusem jak i nowością, którą zaskoczyła mnie autorka.

Fabuła książki przeplatana jest w dwóch ramach czasowych.
Teraźniejszość, która niestety nie porwała mnie od początku książki I przeszłość czyli życie Anny na Sycylii co pozwoliło rozbudzić gorący klimat czytelniczy.

"Obawiam się ciebie" to książka, która zaciekawi czytelników lubujących się w delikatnej literaturze kobiecej.
Jest to powieść która opowiada historie o trudnej miłości oraz mrocznej niebezpiecznej przeszłości, która nigdy nie pozwoli o sobie zapomnieć!I chociaż myślimy, że "ujarzmiliśmy potwora" prawda okazuje się brutalna...
O tym właśnie przekonała się główna bohaterka Anna.Jeden zwykły dzień w pracy, jeden mężczyzna I nowe uczucie przypomni jej o demonach przeszłości...
Reasumując. Chociaż nie za bardzo polubiłam się z początkiem opisanej historii na pewno sięgnę po kontynuacje, gdyż zakończenie spowodowało ogromne BOOOM całej tej powieści!
Ale o tym przekonajcie się już sami ja nie mogę zdradzić wam już więcej.

Po...

„Jeszcze nie czas. Musisz być gotowa na to spotkanie”.

„Obawiam się ciebie” to debiut Clary Amane. Zawsze taki debiut stoi pod znakiem zapytania, czy będzie dobry, a może jednak nie przypadnie do gustu czytelnikom. Cóż ja uwielbiam takie debiuty które od samego początku intrygują i to samym opisem. Nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki, nie wiem dlaczego ale jak tylko ją zobaczyłam czułam że to jest coś niesamowitego, przyciągała mnie i powiem wam, że się nie zawiodłam. Książka skradła moje serce.

Historia Ani nie jest taka prosta i łatwa jak by można się spodziewać. Jej życie nie było łatwe bo za kobietą ciągnie się mroczna przeszłość o której z całych sił stara się zapomnieć, a której ślady pozostały na jej ciele. Ale również zapomnieć o mężczyźnie który się do tego przyczynił, a którego nadal kocha. Uciekając pięć lat temu z Włoch od Giovanniego, obiecała sobie, że nigdy już tam nie wróci. Ale nie można być niczego pewnym.

„Mężczyzną, którego szukałam, a nie spodziewałam się znaleźć. Mężczyzną, który był tak blisko. Trudno było mi oddać serce w jakiekolwiek ręce”.

Nasza bohaterka Ania to piękna, inteligentna, młoda fizykoterapeutka, mająca szalonych i wiernych przyjaciół z którymi pracuje w uzdrowisku. Gdy pojawia się tam nowy przystojny pracownik Przemek, od razu wpada w oko kobiecie. A ona spragniona uczuć i fizycznej bliskości daje się ponieść chwili i wdaje się w romans z tym czarującym, ale mimo wszystko tajemniczym mężczyzną. I ta tajemniczość nie daje jej spokoju o którym tak marzyła, a oprócz tego czuje, że coś się za tym kryje.

Co się stanie gdy pozna prawdziwe motywy Przemka? A przeszłość o której chciała zapomnieć wróci, a wraz z nią on. Ale tylko Gio będzie mógł ją ochronić, tylko czy mu się to uda? I czy Ania da jeszcze jedną szanse Giovanniemu?

Zakończenie złamie nie jednej czytelnicze serce, tak jak moje. Na szczęście będzie ciąg dalszy. Oby jak najszybciej, bo pragnę dowiedzieć się jak dalej potoczą się ich losy. Bo zostałam z dużą ilością pytań bez odpowiedzi. Książka pełna emocji, akcji, mafii, miłości, pożądania, przyjaźni, świetnych dialogów i nawet zabawna w niektórych momentach. A postać Korby i jej teksty rozbrajały mnie, już za nią tęsknie.

„Jeszcze nie czas. Musisz być gotowa na to spotkanie”.

Wg. mnie autorka chce chyba uchodzić za wyluzowaną..., używa w nadmiarze przekleństw i prymitywnych słów...
Akcja też nie urzeka... jak dla mnie szkoda czasu... Może innym przypadnie do gustu :)

• Serie