Pierwsze kroki w przedszkolu. Poradnik dla rodziców przyszłych przedszkolaków

Okładka książki Pierwsze kroki w przedszkolu. Poradnik dla rodziców przyszłych przedszkolaków Elżbieta Bielak
Elżbieta Bielak Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Oficyna Wydawnicza Impuls
2020-07-01
2020-07-01

Pani Elżbieta Bielak autorka najnowszej książki pt. '' Pierwsze kroki w przedszkolu. Poradnik dla rodziców przyszłych przedszkolaków'' przedstawia w niej z punktu widzenia własnych zawodowych obserwacji oraz doświadczeń, jak można we właściwy sposób przygotować rodzica na zachodzące nowe zmiany występujące u dzieci, w momencie, kiedy zdecydują, się postawić pierwszy krok podążając śladami poznawania wczesnej edukacji przedszkolnej.

Od samego początku spodobało mi się wyjątkowe podejście autorki do podjętych przez nią opisywanych tematycznych zagadnień.

Rodzice tak naprawdę nie zdają z tego sprawę sobie sprawy, jak ważną w życiu ich dziecka odgrywa przedszkole, a przede wszystkim praca nauczyciela wychowania przedszkolnego, który pracuje z nimi każdego dnia, ucząc go poprzez zabawy odkrywać jego nowe pasje oraz potrafi być czujnym obserwatorem wykonywanych przez niego nowych czynności, oraz relacji występujących pomiędzy nim, a jego rówieśnikami.

Na ogół jest tak, że dzieci nie są dobrze przygotowane przez rodziców o tym, że w ich życiu nastąpią nowe zmiany, że poznają nowe miejsce, gdzie będą w niedługim czasie chodziły, że poznają nowe otoczenie.

Należy z dziećmi częściej rozmawiać o tym, co je czeka wkrótce oraz zapytać je, czy nie zechciałaby odwiedzić nowego miejsca nieco wcześniej, aby mogły się one tak łatwiej zaaklimatyzować.

Autorka zwraca szczególną uwagę na to, że: dlaczego warto posyłać dziecko do przedszkola, czy przedszkole jest dobrym miejscem dla mojego przedszkola, jakiego dokonać właściwego wyboru podczas tego odpowiedniego dla naszego dziecka przedszkola, skąd zaczerpnąć informacje na temat przedszkola wskazówki, które pomogą dziecku przetrwać pierwsze początki w pierwszych dniach choroby dziecka.

Uważam, że zaprezentowana książka ta będzie dla wielu rodziców idealnym zobrazowaniem, jak wyglądają prawdziwe przedstawione realia codzienne z przebywania dzieci przedszkolu, że tak naprawdę wystarczy w pełni zaufać nauczycielowi- wychowawcy, aby pozwolić na to, aby dziecko po przeprowadzonych z nim zajęciach było bardziej otwarte, odważne, a chwilami stawało się, samodzielne przebywając w grupie rówieśników, którzy również chcą przebywać ze sobą w trakcie zabaw manipulacyjnych, tematycznych, konstrukcyjnych czy choćby nawet zabaw dydaktycznych.

Autorka zastosowała w swojej książce nie tylko bogaty język wypowiedzi, omówiła również przykłady, które towarzyszą jej w codziennej pracy zawodowej oraz skorzystała z trafnie dobranej w niej bibliografii i literatury uzupełniającej.

Oficynie Wydawniczej '' Impuls'' dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki autorstwa Pani Elżbiety Bielak autorki najnowszej książki pt. '' Pierwsze kroki w przedszkolu. Poradnik dla rodziców przyszłych przedszkolaków''.

Polecam przeczytać tę książkę szczególnie rodzicom przyszłych przedszkolaków.

• Oficyna Wydawnicza "Impuls"
  • Podarowana książka do recenzji od Wydawnictwa
  • #WyzwanieLC2020