The Devil Wears Black

L.J. Shen Wydawnictwo: Montlake literatura obyczajowa, romans
Montlake
2021-03-09
2021-03-09

matko geniala!!!! non stop sie chichralam jak ja czytalam. uwielbiam glownych bohaterow!!! ich sarkazm, ich docinki. okladka totalnie do dupy ale za to srodek....NO GENIALNA!

Historia ok, choć na mnie nie zrobiła szczególnego wrażenia. Czy bym ją przeczytała, czy nie dużo by nie zmieniło. Napisana dobrze, przesłuchana szybko. Skończona w moje urodziny, więc jest spoczko. Erotyk, więc dużo nie ma co się spodziewać, czytałam lepsze książki tej autorki.

Diabeł ubiera się na czarno

Czy faktycznie stara miłość nie rdzewieje? 🤔
Czy wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki? 🤔
Jak Wy myślicie? 🤔
Ja uważam, że każdy czasem zasługuje na danie drugiej szansy 😊🤗

Maddie Goldbloom ułożyła sobie, plan na życie. Wszystko jest idealne, od kariery po życie prywatne. Pewnego dnia zjawia się w jej życiu były chłopak Chase Black. Składa jej propozycje. Jaką? 🤔 W pierwszym odruchu Maddie ma ochotę odmówić. Czy odmówi? 🤔
Jemu zależy wyłącznie na spełnieniu ostatniego życzenia ojca. Ich układ doprowadza do łańcucha wydarzeń, które roztrzaskują idealne życie Maddie w drobny mak. A kiedy mur wokół serca Chase'a kruszeje, oboje są zmuszeni, by zmierzyć się z rzeczywistością. Mówi się, że przyjaciół należy trzymać blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Czy tak faktycznie jest? 🤔
Czy Maddie i Chase'a, połączy dawne uczucie? 🤔
Czy ta para jest w stanie wybaczyć sobie przeszłość? 🤔.
Dlaczego Chase, poprosił właśnie ja? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi oczywiście, jak sięgniecie po książkę 📖.

Zacznę od tego, że moją uwagę bardzo przykuła okładka, bo jest inna niż wszystkie wydawane. Historia opisana w książce mi się podobała. Bardzo miło spędziłam czas, przy tej pozycji.
Książka oczywiście nie należy do cienkich. Czytając tę pozycję, było mi czasem żal głównej bohaterki, bo dużo poświęcała.

Polecam Wam tę historię 📚.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Diabeł ubiera się na czarno

Świetny romans

Świetny romans

NUDAAAA;/

NUDAAAA;/

Meddy jest projektantką sukni ślubnych. Nie bez powodu zwana jest przez innych męczennicą Meddy. Pomaganie innym ma we krwi, a jej dobre serce, często sprawia jej ból. Po rozstaniu się z Chasem, próbuje uleczyć złamane serce nową znajomością. Pewnego dnia pod jej drzwiami zastaje Chasa, który zjawia się nie bez powodu. Jego Tata umiera na raka, i postanawia umilić mu ostatnie miesiące życia informacją o rzekomych zaręczynach i ślubie z Meddy. Doskonale wie, że Meddy znana z dobroci swego serca, nie odmówi mu mimo tego, iż złamał jej serce...

Chase słynie z bycia aroganckim bufonem, ale również z tego, że rodzina jest dla niego najważniejsza i jest dla niej w stanie zrobić wszystko. Strata ukochanego ojca jest dla niego prawdziwym ciosem, tak jak dla Meddy była utrata mamy, z której śmiercią nie potrafi się pogodzić do dzisiaj. Co tak naprawdę było powodem rozstania tych dwojga? Czy mimo tego co się wydarzyło mają szansę odnaleźć szczęście u swego boku?

Diabeł ubiera się na czarno to książka, która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Opowiada historię dwojga ludzi, którzy nie potrafią poradzić sobie ze swoimi uczuciami, brną w kłamstwa, które mają krótkie nogi i prędzej czy później wyjdą na jaw. Główny bohater próbuje oszukać sam siebie i boi się poważnego związku z kobietą. Jednak czy z prawdziwym uczuciem jest sens walczyć?
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale bardzo przyjemne i zapewne nie ostatnie. Pióro autorki jest bardzo przyjemne. Mimo iż mamy tu historię złamanego serca, to przeplatana jest zabawnymi dialogami. Do czynienia mamy tutaj z powieścią hate-love, którą ostatnim czasem polubiłam nieco bardziej 😉
Czy polecam? Jak najbardziej 😍

Podobno przeciwieństwa się przyciągają. Bogatego przystojnego gościa i oryginalną dziewczynę ciągnie ku sobie od samego początku. Jednak ich przekonania i doświadczenia sprawiają że ciągle od siebie uciekają. Czy miłość ich dopadnie?

Książka lekka, czasem przewidująca, czasem nudna, ale momentami potrafiła zaskoczyć. Nic zwyczajnego, ale na jeden wieczór jest okeeej.
Historia Maddie i Chase'a była ciekawa, ale jednak nie nadzwyczajna. W niektórych momentach zeyczajnie mnie nudziła, ale ogólnie jest godna polecenia ze względu na wnioski, które można wyciągnąć po jej przeczytaniu. Pokazuje, jak człowiek może uwierzyć w kłamstwa albo... inaczej, jak długo powtarzane kłamstwa mogą stać się prawdą, bo sami w nie uwierzyliśmy. Tak też się stało w przypadku Chase'a - piekielnie bogatego człowieka. Z kolei Maddie to kobieta o wielu twarzach, czym zaskakuje. Potrafi zawalczyć o siebie, odpuścić, ponieważ wie, że musi chronić PRZEDE wszystkim SIEBIE, a nie innych, a mimo to nigdy nie czyni drugiemu tego, czego sama nie chciałaby otrzymać. To szlachetne zachowanie, chociaż trzeba mieć odporny tyłek. To książka o wielu motywach. Naprawdę polecam.

Wróciłam do tej książki po roku, nadal uważam, że jest to jedna z najlepszych pozycji w tematyce udawanego związku. Shen tutaj nie zawiodła, polecam - bardzo fajna propozycja dla zresetowania się i odpoczynku :)

Dzisiaj mam wam do zaoferowania świetną historię, przy której się uśmiejecie, którą pokochacie i w której się zatracicie. Może tytuł i okładka tego nie zapowiada, ale to naprawdę rewelacyjna książka, z którą można spędzić miło czas! Fabuła skonstruowana jest lekko i przyjemnie. Pióro autorki czyta się błyskawicznie, a książkę jest ciężko odłożyć. Bohaterowie są dopracowani, wszelako od sobie różni. Kurcze! Nawet gdybym miała coś odszukać, co mi się nie podobało, to nie byłabym w stanie, bo tu wszystko gra jak w szwajcarskim zegarku! Dialogi świetne, nie raz wybuchałam śmiechem na słowne przepychani głównych bohaterów. Narrację prowadzą Maggie i Chase, co daje czytelnikowi pełny wgląd w ich relacje kiedyś i obecnie. Jak wiadomo, nie jest cukierkowo, postacie zmagają się z różnymi problemami, co dodatkowo urozmaica fabułę. "Diabeł ubiera się na czarno" to typowe hate-love z dodatkiem udawanego związku czy romansu biurowego. Każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Polecam!

• Przeczytane 2022
  • Romans