Koko uczy się migać

Okładka książki Koko uczy się migać Anna Paszkiewicz
Okładka książki Koko uczy się migać
Anna Paszkiewicz Wydawnictwo: Wilga Seria: Książkożercy literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Książkożercy
Wilga
2020-08-12
2020-08-12
48 min.
język migowy miganie goryl gorylica

Okładka książki Droga do Nobla. Historia Marii Skłodowskiej-Curie Nika Jaworowska-Duchlińska, Ewa Nowak
Droga do Nobla... Nika Jaworowska-Duc...
Okładka książki Rekin Nudojad Joanna Rusinek, Rafał Witek
Rekin Nudojad Joanna Rusinek, Raf...
Okładka książki Akcja Jogi Nika Jaworowska-Duchlińska, Barbara Wicher
Akcja Jogi Nika Jaworowska-Duc...

Kolejna książeczka z serii Książkożercy od Wydawnictwa Wilga, po którą mieliśmy przyjemność sięgnąć to "Koko uczy się migać" Anny Paszkiewicz.

Jak już wcześniej wspominałam jest to seria, która ma na celu zachęcić naszych najmłodszych do czytania.

Opowieść o gorylicy Koko należy do najtrudniejszego z poziomów – C.
Na tym poziomie znajdziecie historyjki dla trochę bardziej zaawansowanych młodych czytelników. Do opowiedzenia historii używane są na tym poziomie już dłuższe zdania złożone, a także występują wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Nowe, trudniejsze słówka z kolei są wyjaśnione na końcu, w umieszczonym tam słowniczku.

Anna Paszkiewicz opowiada w swojej historii o najsłynniejszej na świecie gorylicy, która nauczyła się języka migowego.
Koko poznajemy od narodzin w amerykańskim zoo, gdzie została nazwana "dzieckiem fajerwerków". Jesteście ciekawi dlaczego właśnie tak? Przekonajcie się sięgając po książeczkę.

Zobaczycie też jaką rolę w całej historii odegrał Robin Williams oraz jak dalej potoczyły sie losy tego wyjątkowego zwierzęcia.

Koko była niesamowita, autorka w bardzo ciekawy sposób opowiada o jej przygodach i pokazuje, jak niezwykle inteligentne potrafią być goryle.

Świetna opowieść o gorylicy, która nawiązała niezwykłą więź z człowiekiem.

Dodatkową zaletą historii są również śliczne ilustracje Marty Kitki, które dodają historii uroku.

Na końcu książki tradycyjnie już znajdziemy kilka pytań ze znajomości treści, które sprawdzą na ile młody czytelnik zrozumiał daną historię. Ponadto na najtrudniejszym poziomie znajdziemy również słowniczek trudnych wyrażeń użytych w tekście, który pomoże zrozumieć wszystkie nowe wyrażenia.
Natomiast nagrodą za przeczytanie i zrozumienie będą dla dziecka kolorowe naklejki z bohaterami czytanej historii.

Jak dla mnie świetna seria, która z pewnością zagości na stałe na naszych półkach. Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwo Wilga.

--------------------------------

Koko to najsłynniejsza gorylica na świecie. Nauczyła się języka migowego – pokazywania słów za pomocą dłoni. Jak jej się to udało i o czym rozmawiała z ludźmi?

"Książkożercy" to seria książeczek przygotowanych z myślą o dzieciach, które wkraczają w świat liter, słów i zdań.

Trzy poziomy dostosowane do umiejętności dziecka.

Opieka merytoryczna dydaktyka i językoznawcy z Uniwersytetu Warszawskiego.

Ciekawe historie bez nudy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Opowieść o gorylicy Koko należy do najtrudniejszego z poziomów – C.
Na tym poziomie znajdziecie historyjki dla trochę bardziej...

Uwielbiam serię Ksiazkożercy wydawnictwa Wilga do nauki czytania. Historie są przemyślane l, ciekawe, stanowiące spójną całość. Ta konkretna pozycja była ciekawa także dla mnie jako dorosłej osoby :) Przy tym wzruszająca. Bardzo polecam

• Czytam sobie 2022
  • Przedszkole
  • Zuśka
  • Książkożercy
  • Nauka czytania
  • Zuzi biblioteczka
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Koko uczy się migać