Antonia

Okładka książki Antonia
Agnieszka Panasiuk Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: Na Podlasiu (tom 1) powieść historyczna
powieść historyczna
Na Podlasiu (tom 1)
Szara Godzina
2020-09-07
2020-09-07
literatura polska

więcej Więcej

Bardzo lubię i polecam książki tej autorki.
Warte uwagi są zwyczaje ludowe i religijne, które Panasiuk z taką pieczołowitością przedstawiła.

Jak ja kocham takie historie.Magiczne,cudowne i bardzo romantyczne.

"ANTONIA. NA PODLASIU" AGNIESZKA PANASIUK

Byłam oczarowana powieścią autorki pt. "Podróże serc" .Dlatego z wielką przyjemnością sięgnęłam po serię "Na Podlasiu". Już wiem, że absolutnie warto było ją przeczytać.
Piękna historia, bardzo realistyczny świat i bohaterowie.
Poznamy zupełnie inne światy tych bogatych i tych biednych. Wierzenia, zabobony, tradycje, Piękny język...

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2021/04/jak-poradzi-sobie-antonia-agnieszka.html

Zauroczyła mnie ta książka, właściwie od pierwszych stron, opisów ówczesnej Warszawy i poznania Antonii i jej przyjaciółki. Bardzo ważnym elementem jest język, lekko stylizowany zarówno w samych opisach, jak również w dialogach.

Autorka stworzyła postać, którą da się lubić, pełną...

Okres historyczny akurat nie mój ulubiony,więc może i dlatego ksiązka mnie "nie porwała" ale dla wielbicieli tego okresu może być kąskiem.
Tradycje opisane w ksiązce są ciekawe i nawet nie wiedziałam że takie istniały,więc z każdej ksiązki "wyciaga"się coś dla siebie.
Dla mnie 5/10.

Na półkach: , , , ,

"Antonia" jest powieścią historyczną, co stanowi nie lada gratkę dla osób, które lubią, gdy między wydarzeniami historycznymi rozwija się wątek obyczajowy. Dzięki temu w prosty i przyjemny sposób można odświeżyć sobie wiedzę historyczną, a przy okazji dowiedzieć się też jakie panowały zwyczaje i...

Rok 1869. Antonia Gillard oraz jej przyjaciółka Krystyna Błęcka za pojemne nauczanie języka polskiego, polskiej historii oraz geografii w Instytucie Wychowania Panien tracą dotychczasowe posady guwernantek. W tamtych latach w całym zaborze obowiązywał zakaz nauczania języka, literatury, historii czy geografii Polski pod rygorem więzienia. Jednak pewnego dnia kobieta...

Kochani premiera kolejnej części cyklu na Podlasiu "Cecylia"
już 5 marca, a ja dziś przybywam do was z recenzją książki "Antonia" autorstwa Agnieszki Panasiuk.
Z ogromną przyjemnością wyruszyłam w podróż z bohaterami, gdzie mogłam chłonąć zachwycające opisy, poznać tradycję i obrzędy. To zdecydowanie bardzo wartościowa podróż.

Jest rok 1869. Antonia za potajemne...

„Niech będzie szczęśliwa, a na pewno się to zdarzy, bo rodzona w piątek”.
„Włóżcie jej do kołyski książkę i tylko prawą piersią karm, to będzie praworęczna”.
„ A panience to zalecam mak trzeć w Wigilię. To prędki sposób na rychłe zamążpójście”.

Dawne tradycje, dawne zabobony. Teraz ciekawią, zadziwiają, śmieszą. A kiedyś traktowane były z największą powagą. „Antonia na...

Kiedy zaczęłam czytać „Antoninę na Podlasiu” ta książka była dla mnie wielką niewiadomą i przez to swojego rodzaju wyzwaniem. Dziś cieszę się, że wpadła mi w ręce i mogłam przenieść się choć na krótki okres czasu na XIX-wieczne wschodnie rubieże Polski.

„Antonina na Podlasiu” Agnieszki Panasiuk to bardzo ciepła i klimatyczna powieść obyczajowo–historyczna, która opowiada...

• 2021
  • Legimi