Winnetou

Karol May Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Winnetou (tom 1-3) Seria: Na Szlaku Wielkiej Przygody powieść przygodowa
8372202087
8372202087
Stanisław Rozwadowski
Na Szlaku Wielkiej Przygody
May Winnetou Dziki Zachód Apacze

Jedna z moich ulubionych książek. W okresie dorastania zaczytywałem się tego typu dziełami, a Winnetou jest zdecydowanie najwybitniejszym z nich. Nieraz w dziecięcych marzeniach mknąłem przez prerię wraz z moim ulubionym indiańskim bohaterem. Niesamowity jest fakt, że autor o Dzikim Zachodzie słyszał jedynie w opowieściach. Nie zmienia to faktu, że ta książka to arcydzieło!

Jako doświadczony czytelnik, nie będący dawno w wieku gimnazjalno-licealnym, muszę nieco ostudzić zachwyty nad książką. Patrząc trzeźwo, to jest to literatura typowo młodzieżowa, i zapewne w tej grupie cieszy się uznaniem. Dla mnie natomiast jest zbyt uproszczona, mało wiarygodna i bardzo chaotyczna. Miejscami niespójna, a zachowania wielu bohaterów są wręcz nielogiczne....

Piękna powieść, czuć ten klimat, możne się wiele dowiedzieć, a do tego taka wzruszająca .. ja płakałam kiedy umierał Winnetou. Polecam : )

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oh! te prerie, wspaniałe rumaki, niebezpieczne przygody, nocne gawędy przy ognisku, fajka pokoju z wodzem plemienia, tropienie nieprzyjaciół! To był świat! To były przeżycia!

Kilka lat temu sięgnęłam ponownie po tą lekturę. Nie jest już tak pociągająca jak kiedyś, ale jednak sentyment pozostał.

Przepiękna powieść! Karol May naprawdę oddał realia Dzikiego Zachodu :).

Piękna książka, pełna przygód, ukazująca młodemu czytelnikowi niesprawiedliwość z jaką zmagali się Indianie.

Przybywający z Europy nauczyciel otrzymuje przydomek Old Shatterhand.

Książka pełna przygód i zwrotów akcji. Lubię opowieści z dzikiego zachodu ale zabrałem się do jej czytania o 30 lat za późno.

Książka bardzo mi się podobała. Zwłaszcza postać Winnetou . Przyjemnie się ją czytało i na pewno jeszcze kiedyś do niej powrócę.

Trochę się z tym męczyłem, ale w końcu udało mi się skończyć opowieść Karola Maya, opowieść z dzikiego zachodu i postaci Indianina Apacza Winnetu. Muszę wam powiedzieć, że o ile cała książka ma bardzo taki pozytywny wydźwięk, bardzo taki przygodowy, prócz kilku momentów, to zakończenie był dla mnie naprawdę zaskakujące. Czym mnie tak zaskoczyło ? Ano solidną dawką...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje