rozwińzwiń

Pismo. Magazyn opinii, nr 6 (30) / czerwiec 2020

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Numer pandemiczny, nie mniej jednak dlatego Pismo jest bardzo dobrym czasopismem, bo nawet po trzech latach nie stracilo ni na aktualności.
Szczególną uwagę przykuły mnie następujące teksty:
"Pandomino. Dziennik czasów zamknięcia" - Sylwia Chutnik;
"Wielka łapanka" - Bartek Sabela (to fragment reportażu "Wędrówka Tusz" jaki ukazał sie nakładem wydawnictwa "Czarne");
"Zorganizowana partia przestępcza" - Dionisos Sturis (o neofaszzytsach w Grecji);
"Kran z którego nie kapie" Rozmowa Adama Robińskiego, który pyta Aleksandrę Kardaś, kiedy w Polsce zabraknie wody;
"Ziemia i krew. Indie Nerendry Modiego" Dexter Filkins o premierze, który obrał siebie za wroga muzułmanów;
"O strachu nie w porę" - Marek Bieńczyk;
"Zostań w domu" Magdalena Nowacka-Franczak o samotnych bohaterach lterackich;
na koniec ciekawy felieton w rubryce Apteczka, w którym Marta Dymek opisuje co w niej trzyma - ciekawa inspiracja muzyczna i literacka.

Szczególną uwagę przykuły mnie następujące teksty:
"Pandomino. Dziennik czasów zamknięcia" - Sylwia Chutnik;