Gucio się denerwuje

Okładka książki Gucio się denerwuje Aurélie Chien Chow Chine
Okładka książki Gucio się denerwuje
Aurélie Chien Chow Chine Wydawnictwo: Debit Seria: Uczucia Gucia interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
32 str. 32 min.
Bożena Sęk
bajki dzieci

Ochronna bańka to jest!

Ochronna bańka to jest!

Czasami zupełnie błahe sytuacje są w stanie wywołać płacz dziecka, ten najmniej kontrolowany, bo wywołany nerwami. Takie sytuacje są wyjątkowo przykre, gdy ciężko jest zrozumieć myślenie malucha, a ten nie jest w stanie pojąć targających nim emocji. Z taką sytuacją mamy do czynienia w książeczce Gucio się denerwuje autorstwa Aurélie Chien Chow Chine.

Gucio to jednorożec. Gdy jest szczęśliwy to jego grzywa jest jest tęczowa. Czasami jednak do serduszka Gucia zakradają się różne uczucia i wtedy jego grzywa przybiera jeden kolor. Tym razem Gucio czuje się bardzo źle i jego grzywa przybiera granatowy kolor.

Nasz jednorożec jest bardzo wrażliwy. Ranią go żarty rodziców, ma wrażenie, że się z niego naśmiewają. Denerwują go słowa kolegów, złości go, gdy nie potrafi sobie poradzić z pisaniem swojego imienia, nieustannie robi ten sam błąd. Słowa, jakie słyszy, ranią go, sprawiają, że chce mu się płakać. Oprócz zdenerwowania odczuwa złość i przykrość, tak jakby w jego sercu ukryła się wielka burzowa chmura. By ją odpędzić należy wykonać ćwiczenie oddechowe.

Tym razem autorka proponuje, by machając rękami wyobrażać sobie, że buduje się wokół bańkę. Ta ma ochronić przed dotkliwymi słowami i filtrować te, które tylko z pozoru mogą wydawać się denerwujące, a tak naprawdę wypowiadane są z sympatii, dla śmiechu lub by pomagać, a ostatecznie odzyskać dobry humor.

Cykl Uczucia Gucia uświadamia jak złożone potrafią być odczucia dzieci. Przede wszystkim pokazuje, że kształtowanie emocji to ważny etap dorastania i życia w społeczeństwie. Dzięki Gucio się denerwuje dzieci nauczą się, że nie warto brać wszystkich uwag do siebie, a te złośliwe komentarze czasami lepiej od siebie odepchnąć. Nauczą się, że raniące słowa są czasami częścią naszej codzienności, lepiej więc znosić je ze spokojem, by stać się pewniejszym siebie.

Gucio się denerwuje to kolejna świetna i pouczająca książeczka. Pozwoli radzić sobie z trudnymi emocjami nie tylko maluchom lecz także ich bliskim.

Gucio to jednorożec....

Kolejne tomiki z serii 'Uczucia Gucia' już z nami. Tym razem autorka wzięła na tapet takie uczucia jak znudzenie i zdenerwowanie. Wszystkie części, a jest ich już w sumie 12, oparte są o technikę oddychania, która ma pomóc dzieciom w zatrzymaniu się, wyciszeniu i rozładowaniu napięcia oraz częściowej wizualizacji, by mogły dalej iść przez dzień z uśmiechem na ustach 😊 A cała koncepcja opiera się na magicznej grzywie jednorożna, która zmienia kolor, w zależności od uczucia, które zaczyna dominować w jego ciele. Natomiast, gdy wszystko jest w porządku - mieni się wszelkimi kolorami tęczy 🌈
W książeczce "Gucio się denerwuje" nasz bohater próbuje 'stworzyć' wokół siebie niewidzialną bańkę, która będzie miała za zadanie chronić go m.in. przed uszczypliwościami kolegów.

• Dla Klary
  • Martyna
  • Przedszkole
  • Dla szkrabów
  • Dzieciństwo W.

Dodaj cytat z książki Gucio się denerwuje