Myśliwce. Życie ptaków drapieżnych

flora i fauna
9788381910439
Menażeria
literatura polska zwierzęta ptaki drapieżniki herpetologia ornitologia

Wiedza autora spora, ale chaotycznie opowiadane historie. Do tego niepotrzebne wtręty polityczne.

Kolejna książka, która przyjemnie się czyta choćby z uwagi na pasję i zaangażowanie Autora! Ale i sam obiekt pasji jest niesamowicie ciekawy, a dogłębna wiedza Autora robi wrażenie i zachęca do wgłębienia się w świat skrzydlatych myśliwych. Ton książki jest dość osobisty, ale nie natrętnie, i bez zbędnych wstawek - zachowanie tej równowagi to ostatnio dla autorów dość...

Ptaki drapieżne nigdy nie były w kręgu mojego zainteresowania, jednak książka ta napisana jest tak, że sama się czyta. Bardzo przyjemna lektura. Jestem na tak.

Mimo potencjalnie arcyciekawego tematu książka ta mnie znudziła i rozczarowała. Narracja została poprowadzona w tak nieskładny sposób, że powstał zbiór anegdot i dygresji, a nie spójny tekst. Nie mogę powiedzieć, żeby moja wiedza o ptakach się zwiększyła, bo autor podaje informacje zbyt chaotycznie, by można było cokolwiek zapamiętać. Niektóre rozdziały są ciekawsze, inne...

niestety bez polotu, spodziewałam się czegoś ciekawszego i jak zawsze przy tego typu książkach brakuje mi zdjęć, rycin, obrazków, jakichkolwiek ilustracji

Dla osób, które interesują się zwierzętami, wydawnictwo Czarne wydało idealną serię. „Menażeria” to książki, które przybliżają ludziom, fascynujący świat fauny. Pozwalają zrozumieć zachowania zwierząt i spojrzeć na przyrodę z zupełnie innego punktu widzenia.
Najnowsza książka z tej serii pod tytułem „Myśliwce” przybliża nam życie ptaków drapieżnych. Jest to lektura, która...

Rzecz nie tylko o myśliwcach. Rzecz o pasjach, szwędaczce, innych ptakach ale w odniesieniu do wspomnianych myśliwców zwanych drapolami. Bardzo polecam książkę i wyprawy z autorem.

Dyskusje

• 2021