rozwińzwiń

Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach

Okładka książki Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach Jacek Karczewski
Okładka książki Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach
Jacek Karczewski Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie flora i fauna
flora i fauna
Wydawnictwo Poznańskie
2019-10-16
2019-10-16
ptaki ptaki polskie bądź na ptak

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

2059

Podobnie jak autor uwielbiam odkrywać charaktery obserwowanych ptaków i nie rozumiem myśliwych.
Świetna gawęda!
Polecam.

Świetna gawęda!
Polecam.

Czy wiedzieliście że w starożytności nasze zwykłe szare wróble zjadano bo uważano je za bardzo silny afrodyzjak? Ja nie. Zresztą w tej książce sporo jest tych ciekawostek poza samą wiedzą ornitologiczna. Bardzo przyjemna książka.

Wiele pozytywnego o niej słyszałem. Nie zawiodłem się i podtrzymuję opinię. Książka bardzo świeża, a nie przepisywana. Da się odczuć, że autor to co opisuje przeżył, doświadczył. Niestety nie każda jego książka taka jest.

Świetnie się bawiłam. Dużo ciekawostek :) ogólnie kocham obserwować ptaki i rozwinęło mnie to pod kątem ornitologicznym :D

Fantastyczna! Szczególnie dla ptasiarzy i osób choć trochę zainteresowanych tematem.

Na początku zaznaczę że nie interesuję się ornitologią. Po „Jej wysokość gęś” sięgnęłam z czystej ciekawości. Jest to piękna książka, napisana przystępnym językiem, w formie opowieści. Pełna informacji, ciekawostek oraz zdjęć. Autor dzieli się w niej swoją ogromną pasją i to czuć! Polecam każdemu kto interesuje się przyrodą i jest ciekawy świata :)

Uważam, że to naprawdę świetna książka. Słuchałam jej z takim zaciekawieniem, jak za dzieciaka słuchałam czytanych mi bajek. Cztery gwiazdki odjęłam za niewykorzystanie potencjału tematu gatunków obcych i inwazyjnych. Czemu Autor nie wspomniał o negatywnym wpływie wychodzących kotów domowych? Przez to, że nie zostało to napisane, można odnieść wrażenie, że koty domowe poza domem też są czymś dobrym i naturalnym. A przecież tak nie jest. Czym się one różnią od wspomnianych w tej książce norek amerykańskich czy myśliwych-kłusowników?

Nie wiem, czy jest to książka dla każdego. Dla mnie pierwsza o ptakach, nie licząc wierszyków z dzieciństwa typu "Raz wróbelek Elemelek" itp.
Nie mam zatem porównania i dlatego książkę traktuję jak ciekawostkę.
Na pewno udało się Autorowi wzbudzić moje zainteresowanie tym bardziej, że nie podaje tylko suchych danych, ale stara się opowiadać, często w sposób humorystyczny. Mamy tu ptasie dramaty, gorące romanse, czasem wręcz seksualne orgie, w czym przodują nasze wróbelki. Wróble w ogóle są szalone, podobno jeden taki przewrócił w czasie jakiegoś pokazu w Holandii 23 tysiące kostek domina, a to tylko zwykły wróbel.
Ileż tu jest opowieści o różnych gatunkach, także tych tzw. inwazyjnych.
Autor porusza też temat degradacji środowiska, naszej polskiej przyrody również. I tu naprawdę można się przerazić.
"Chcemy więcej przyrody? Jest jeden tylko sposób-powstrzymać ludzi".
"Na początku była gęś..."

Nie mam zatem porównania i dlatego książkę traktuję jak ciekawostkę.

To książka przepełniona emocjami.
Nie jestem dobra w emocje, więc czytając czułam się jakbym oglądała piękny świat podczas gradobicia lub burzy z piorunami.
To dobra książka, pełna ciekawych informacji o ptakach, ale autor na jednym wdechu opowiada o pięknie ptaków, ich zwyczajach, ratowaniu i zabijaniu. O zabijaniu bardzo szczegółowo, pewnie to ważne, żeby wstrząsnąć czytelnikiem, no to zostałam wstrząśnięta.

Mnie książka trochę przypomina teatr nowoczesny; rozumiem, że wielu zachwyca, rozumiem, ze ma przesłanie, rozumiem, że teraz ludzie są zobojętniali, więc trzeba nimi trzasnąć -ale mnie to odpycha.

To książka przepełniona emocjami.

Ciekawie napisana, klarowna. Dużo ciekawostek o ptakach, o których nie miałam pojęcia. Czyta się raz z uśmiechem na ustach a raz ze łzami w oczach. Nie jest to ciężka lektura naszpikowana naukowymi wypocinami(sorki naukowcy) tylko kilka wciągających opowieści.

• 2022
  • 2023