Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach

Okładka książki Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach Jacek Karczewski
Okładka książki Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach
Jacek Karczewski Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie flora i fauna
flora i fauna
Wydawnictwo Poznańskie
2019-10-16
2019-10-16
ptaki ptaki polskie bądź na ptak

no dla mnie genialna książka- gawęda! Ileż tu cudownych opowieści o zwyczajach ptaków! jak niewiele o nich wiemy ! jedne plotkują, jedne się kłócą, inne obgadują . Autor , cudowny bajarz, w prosty i obrazowy sposób wprowadza nas w świat ornitologii wplatając w to legendy i ludowe przesądy , To gawędy kojące duszę , powodujące uśmiech na twarzy . Bardzo polecam !

Bardzo chciałabym zapałać większą miłością i zainteresowaniem do innych niż ssaki przedstawicieli fauny. Idzie mi to to dość opornie, ale staram się 🙃
Naprawdę zacna pozycja (ogromnie doceniam ostatnie dwa rozdziały, każdy powinien je przeczytać),wielbiciele tematu odnajdą się na jej stronach zapewne z dużo większą przyjemnością

1962

Pięknie, prosto i z humorem przedstawiony świat ptaków. Nie tylko gęsi. Choć były momenty, że nie miałam ochoty słuchać gawędy pana Jacka. Były to obszerne fragmenty, opowiadające o ludziach. Dlaczego niszczymy (nie tylko) nasze środowisko, zabijamy (dla przyjemności) ptaki i zwierzęta? Okropność. Ale książka fantastyczna.

2081

Podobnie jak autor uwielbiam odkrywać charaktery obserwowanych ptaków i nie rozumiem myśliwych.
Świetna gawęda!
Polecam.

Świetna gawęda!
Polecam.

Czy wiedzieliście że w starożytności nasze zwykłe szare wróble zjadano bo uważano je za bardzo silny afrodyzjak? Ja nie. Zresztą w tej książce sporo jest tych ciekawostek poza samą wiedzą ornitologiczna. Bardzo przyjemna książka.

Wiele pozytywnego o niej słyszałem. Nie zawiodłem się i podtrzymuję opinię. Książka bardzo świeża, a nie przepisywana. Da się odczuć, że autor to co opisuje przeżył, doświadczył. Niestety nie każda jego książka taka jest.

Świetnie się bawiłam. Dużo ciekawostek :) ogólnie kocham obserwować ptaki i rozwinęło mnie to pod kątem ornitologicznym :D

Na początku zaznaczę że nie interesuję się ornitologią. Po „Jej wysokość gęś” sięgnęłam z czystej ciekawości. Jest to piękna książka, napisana przystępnym językiem, w formie opowieści. Pełna informacji, ciekawostek oraz zdjęć. Autor dzieli się w niej swoją ogromną pasją i to czuć! Polecam każdemu kto interesuje się przyrodą i jest ciekawy świata :)

Uważam, że to naprawdę świetna książka. Słuchałam jej z takim zaciekawieniem, jak za dzieciaka słuchałam czytanych mi bajek. Cztery gwiazdki odjęłam za niewykorzystanie potencjału tematu gatunków obcych i inwazyjnych. Czemu Autor nie wspomniał o negatywnym wpływie wychodzących kotów domowych? Przez to, że nie zostało to napisane, można odnieść wrażenie, że koty domowe poza domem też są czymś dobrym i naturalnym. A przecież tak nie jest. Czym się one różnią od wspomnianych w tej książce norek amerykańskich czy myśliwych-kłusowników?

Fantastyczna! Szczególnie dla ptasiarzy i osób choć trochę zainteresowanych tematem.

• Zwierzęta
  • Ptaki