Filozoficzne i translatoryczne wędrówki po Dolinie Muminków

Okładka książki Filozoficzne i translatoryczne wędrówki po Dolinie Muminków Hanna Dymel-Trzebiatowska
Okładka książki Filozoficzne i translatoryczne wędrówki po Dolinie Muminków
Hanna Dymel-Trzebiatowska Wydawnictwo: Wydawnictwo UG językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Wydawnictwo UG
2019-01-01
2019-01-01
językoznawstwo Muminki Dolina Muminków filozofia translatoryka Tove Jansson

Okładka książki Książka obrazkowa. Leksykon Tom 2 Małgorzata Cackowska, Hanna Dymel-Trzebiatowska, Jerzy Szyłak
Książka obrazk... Małgorzata Cackowsk...
Okładka książki Książka obrazkowa. Leksykon Tom 1 Małgorzata Cackowska, Hanna Dymel-Trzebiatowska, Jerzy Szyłak
Książka obrazk... Małgorzata Cackowsk...
Okładka książki Studia Scandinavica Emilia Denkiewicz-Szczepaniak, Karolina Drozdowska, Hanna Dymel-Trzebiatowska, Maria Sibińska, Andrzej Szubert, Katarzyna Wojan
Studia Scandin... Emilia Denkiewicz-S...
Okładka książki Książka obrazkowa. Wprowadzenie Małgorzata Cackowska, Hanna Dymel-Trzebiatowska, Jerzy Szyłak
Książka obrazk... Małgorzata Cackowsk...

Książka dla miłośników sagi o Muminkach, którzy potrzebują zgłębiać, szukać tropów, analizować. Pod kątem inspiracji filozoficznych i językowych powinowaceń. Ja chyba niespecjalnie potrzebuję, co z pewnością wpływa na mój odbiór tej niezwykle merytorycznej książki autorstwa Hanny Dymek-Trzebiatowskiej. Zamiast czytać "Filozoficzne i translatoryczne wędrówki po Dolinie Muminków" wolę po prostu wędrówki po Dolinie Muminków. Tak już mam. Nie potrzebuję naukowej dysertacji, by rozumieć, że książki o Muminkach (a także i "Lato" Tove Jansson) to książki głęboko egzystencjalne i filozoficzne. Jednak z przyjemnością uzupełniam moją muminkową, i nie tylko, półkę z książkami Tove Jansson o tę pozycję. Czuję, że w ważny sposób ją dopełnia.

Po prostu przecudowna. Razem z publikacją "Tove Jansson. Mama Muminków" tworzą idealne połączenie dla tych, którzy na Muminki chcą spojrzeć na nowo, z innej perspektywy. Co to znaczy innej? Odczytać Muminki przez wieloadresowość. Nie są one przecież skierowane tylko do dzieci. Mnogość odwołań do religii, filozofii, historii tylko o ty zaświadcza.

Nigdy nie "przeszkadzały" mi Muminki pijące kawę - uznałam, że chodzi o zbożową. :)

Nie spodziewałam się, że można o Muminkach pisać tak formalnie! Interpretacja na miarę analiz Biblii

• Nasza kolekcja
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Filozoficzne i translatoryczne wędrówki po Dolinie Muminków