Lean. Droga do minimalizmu

Sensus
2019-11-14
2019-11-14
rozwój osobisty minimalizm życie

Plus za poruszony temat, ale sposób przedstawienia mógłby być lepszy, no i samego minimalizmu jest tu niewiele - za to dużo o szkole alternatywnej, powtórzeń i gadania o biznesie.

A mi się ta pozycja podobała.

A mi się ta pozycja podobała.

Przesłuchana, ale raczej z chęci odhaczenia niż zainteresowania.

Trudno jest tę pozycję polecić, nawet osobom zainteresowanym minimalizmem.

Na książkę składa się w zasadzie tylko kilka fajnych przemyśleń - reszta to lanie wody, zachwyt marką Toyota ( naprawdę można było uniknąć opisów które brzmią jak płatna reklama marki ) oraz tyrady autora na temat jaki to polski system i sposób działania państwa jest "nie lean". Aha, no i najgłupsza jaką ostatnio przeczytałem rada dotycząca pozbycia się kluczy do mieszkania, która nawet po mimo wymuszonej argumentacji autora jest po prostu irracjonalna i nieaplikowalna.

Męcząca ,zwłaszcza w drugiej połowie. Czytacie/słuchacie na własną odpowiedzialność.

Przesłuchana, ale raczej z chęci odhaczenia niż zainteresowania.

Trudno jest tę pozycję polecić, nawet osobom zainteresowanym minimalizmem.

To książka o "swoim" zdrowym rozsądku. Każdy musi znaleźć swoją strefę komfortu w życiu, autor pokazuję swoją drogę w dążeniu do swojej strefy komfortu. Jako leanowiec zastosował narzędzia biznesowe na rodzinie. Ryzykowne 😉

Książka dała mi do myślenia. Zainspirowała mnie do pewnych zmian. Przeorganizowałem swój czas, pragnę bardziej poukładanego życia, w końcu moja szafa wygląda tak jak powinna(wyrzuciłem 30% ubrań). Ogólnie polecam. Krótka, lekki język, może coś zmieni w waszym myśleniu.

Książka z pewnością może zainspirować. Ale może też zirytować. Warto sprawdzić samemu, bo duża nie jest.

To co mi się tutaj spodobało, to to, że autor opisuje historię nie swoją, a Mirka. Mirka, który to czasem niestety przeczy sam sobie, co może irytować. Jest to jednak w jakiś sposób opowieść, więc czyta się sympatycznie.

Ograniczona ilość spożywanego mięsa, unikanie bezsensownej papierologii, zmniejszona ilość plastiku, podróż rowerem lub komunikacją miejską zamiast samochodem, kupno używanych przedmiotów... To moim zdaniem dążenie do ekologicznego trybu życia, a nie koniecznie minimalizm.

Autor stosuje tutaj porównania do japońskiej firmy Toyota. I to z tego wszystkiego było dla mnie najciekawsze.

Ograniczona ilość spożywanego mięsa, unikanie...

O samym leanie bardzo podstawowo, raczej dla osób które koncepcji w ogóle nie znają. Ciekawie przedstawione wykorzystanie leana a życiu prywatnym. O narzędziach bardzo skrótowo, raczej jako „to zrobiliśmy” niż czemu służy, co daje, jak zrobić.

można się zainspirować

można się zainspirować

Krótko i na temat, świetna pozycja!

Krótko i na temat, świetna pozycja!

Przyjemnie się słucha chociaż punktów do poprawy/ wdrożenia jest sporo

Przyjemnie się słucha chociaż punktów do poprawy/ wdrożenia jest sporo