Lean. Droga do minimalizmu

Sensus
rozwój osobisty minimalizm życie
poradniki
rozwój osobisty minimalizm życie

Krótko i na temat, świetna pozycja!

Przyjemnie się słucha chociaż punktów do poprawy/ wdrożenia jest sporo

Krótka książka na jeden dłuższy wieczór. Zanotowałem kilka punktów, które można znaleźć też w innym książkach z tej tematyki np. u Leo Babauty. Nie sądzę, żeby zmieniła kogoś życie ale z ciekawości tematyką Lean - można poświęcić te 3 godziny.

Książek na temat minimalizmu jest już tak dużo, że trudno napisać coś odkrywczego na ten temat. Autorowi się udało, a to za sprawą podejścia Lean i promowania dosyć analitycznego stylu życia. Polecam tą pozycję osobom, które szukają sposobu na ogarnięcie chaosu w swoim życiu, ale też zdystansowanych do niektórych szalonych pomysłów.

Niestety nie przypadła do mojego gustu. W kilku miejscach Mirek sam sobie przeczy. Sama ideologia mi się podoba. Jednak książka nie wnosi nic nowego. Ot opowiadanko, trochę przeszkolakowe.

Kupiłem książkę po wysłuchaniu rozmowy Tomka w podcaście Małej Wielkiej Firmy. Jest kilka stron fajnej merytorycznej treści. Jednak cena nie jest adekwatna do tego co dostajemy. Według mnie nic nowego się nie dowiedziałem względem tego co usłyszałem w podcaście.

• Audiobook
  • 2020