The Opening of Hegel's Logic: From Being to Infinity

angielski
Purdue University Press
filozofia, etyka
angielski

Niesamowita książka, moja ulubiona praca o Heglu do tej pory. Dzieli się ona na 3 czesci - 150 stron wprowadzenia do systemu Hegla, jego metoda, sens fenomenologii ducha, krytyka Kanta itd.
Następnie dwujęzyczny tekst z nauki logiki (od bycia do nieskończoności), a na końcu komentarz do nowego tekstu.
Jakość tego komentarza jest bardzo bardzo wysoka, zdanie po zdaniu...

• Hegel
  • Filozofia