To nie jest książka o seksie

Okładka książki To nie jest książka o seksie Chusita Fashion Fever
Okładka książki To nie jest książka o seksie
Chusita Fashion Fever Wydawnictwo: Wydawnictwo RM poradniki
poradniki
Wydawnictwo RM
2019-10-02
2019-10-02

Książka jest myślę, że bardziej przeznaczona dla młodszych odbiorców, ktorzy dopiero wchodzą w ten świat i nie mają dużego pojęcia o tym co i jak. Jednak trzeba pamiętać, że ksiązka nie jest napisana przez seksuologa lub innego specjalistę tej dziedziny, ale patrząć z przymróżeniem oka, książka w miare okej

remedium na Czarnkowe "cnoty niewieście"? Jeśli faktycznie szkoła będzie przekazywać średniowieczne informacje na temat seksu, takie pozycje trzeba będzie nastolatkom kupować we własnym zakresie. Spokojnie można ich tu odesłać, a fajna, komiksowa szata graficzna powinna ich przyciągnąć do lektury (gdyby nie udało się to już samemu tytułowi).

Syntetyczne opracowanie, które może pomóc niejednemu nastolatkowi.

Syntetyczne opracowanie, które może pomóc niejednemu nastolatkowi.

Fajna książka o edukacji seksualnej dla nastolatków. Ale nastolatków dość postępowych, nie zawsze dobrana pod Polskie realia. Nie wiem czy najszczęśliwszym rozdziałem jest Przygodne znajomości czy Przyjaciele z korzyściami.
Fajnie jest opisana tożsamość płciowa, masturbacja, budowanie związku, orientacja seksualna. Największy ukłon i brawa za podkreślaną granicę bezpieczeństwa. Nie ma dobrej czy złej orientacji, a coś nie jest lepsze. Całość dopełniają komiksy i luźny język. Dodatkowym atutem jest to, że książka jest cienka więc czyta się ją naprawdę szybko. Uważam, to za ważne, bo nie każdy nastolatek miałby w sobie tyle zaparcia, żeby przeczytać 400 stron książki o edukacji seksualnej.
Myślę, że będzie to świetna pozycja dla nastolatków 15+ jako źródło wiedzy. W tej książce nie ma tabu więc nim podarujecie ją dziecku, najpierw sami przeczytajcie.

Czyli podręcznik o edukacji seksualnej. Możecie tu znaleźć informacje własnym ciele, przyjemnościach, jakie są rodzaje tożsamości seksualnej, o związku, stosunku i jego rodzajach itp. Ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo cieniutka, dobrze wydana skarbnica ważnych informacji. Jedyne co mi nie odpowiadało to bardzo mocno dwuznaczne rysunki, które powodowały dyskomfort i czasem nazbyt luzacki język. Dla kogo jest ta książka według mnie? Dla osób 15+
Czy warto się zaopatrzeć w ten tytuł? To już musicie Wy stwierdzić. W moim odczuciu warto się zainteresować tym tytułem, gdyż do tej pory nie znalazłam w innych książkach tego typu niektórych z tych tematów. #następcyedukują (6,5/10⭐)

To jest książka o seksie, ale i nie tylko. Tematyka seksualności człowieka jest tak szeroko rozumowana, że nie wszystko kręci się wyłącznie wokół stosunku. Tożsamość płciowa, budowanie związku, zagrożenia, przyjemności, odkrywanie własnego ciała.
Ta książka jest w sam raz dla nastolatków, którzy potrzebują takiej edukacji. Odważna i bez tabu mówi w prost o sprawach ważnych, których nie należy się wstydzić. Chusita przekazuje wiele cennych informacji, o które często ciężko ze strony szkoły czy rodziców.
Fantastyczne ilustracje, prawdziwe pytania młodzieży, ciekawostki, ostrzeżenia i wskazówki. ,,To nie jest książka o seksie", powinna jest zdecydowanie książką edukacyjną.
Cieszę się, że są takie książki, bo lepiej żeby młodzież dowiedziała się o seksualności i seksie z takiego źródła niż pornografii.

Książka kierowana do młodzieży dostarczająca rzetelnych i niezbędnych informacji na temat seksu. W tej książce nie ma tematów tabu! Poradnik zawiera wskazówki i ciekawostki, ale także komiksy, które dobrze obrazują opisywaną sytuację. Ciekawą wstawką są także tabelki ze slangiem.
Książka bardzo potrzebna i mówiąca w prosty sposób o rzeczach, których prędzej czy później doświadczy młody człowiek. Kompetentnie porusza najważniejsze zagadnienia od pierwszych doświadczeń seksualnych po stosunek płciowy.

Treść mnie nie zaskoczyła, ale uważam, że dla młodych ciekawskich będzie idealna na początek intymnych podróży - przekazuje dużo informacji o granicach i o tym, na co mogą pozwolić sobie inni względem Ciebie. Niektóre ilustracje bardzo śmiałe, bo w tej książce nie ma tabu :)

Szczerze mówiąc bardzo brakowało mi takiej właśnie książki dla młodzieży. Dostarcza niezbędnych i rzetelnych informacji na temat seksu, które teoretycznie powinny być przekazywane przez rodziców i szkołę na lekcjach edukacji seksualnej, której niestety w naszym kraju brakuje. Sądzę, że jest to także świetny poradnik dla rodziców, którzy chcą przekazać swoim dorastającym dzieciom tego typu informacje lecz nie wiedzą jak podejść do tematu w przystępny sposób. Ogromnie polecam zarówno młodzieży jak i dorosłym:)

Zapewne jest odważną propozycją książkową, jeśli chodzi o poziom edukacji seksualnej w Polsce. Odważna, ale rzetelna. I bardzo potrzebna, bo kierowana do nastolatków w przedziale wiekowym 13-18 lat.

Olbrzymim plusem jest to, że @wydawnictwo_rm zaangażowało edukatorkę seksualną Kamilę Raczyńską-Chomyn, by dbała o merytoryczność publikacji i jej adekwatność do polskiego kontekstu. Która twierdzi, że nie było łatwo zawrzeć w jednej książce tak szerokie spektrum tematu. „Ci młodsi chcą czytać o całowaniu, a starsi...też o całowaniu, ale już niekoniecznie w usta” @dobre_cialo

Książkę napisała hiszpańska vlogerka, Chusita Fashion Fever. Porusza w niej tematy, które interesują i intrygują jej młodych widzów. Ta książka w części jest odpowiedzią na zadawane przez nich pytania.

Jest to lektura dla młodych osób, które rozpoczynają swoje życie seksualne lub które dopiero poznają swoją seksualność.

Napisana jest językiem przystępnym, dodatkowym atutem są historyjki komiksowe, które dobrze obrazują opisywaną sytuację.

Nie jest to podręcznik biologii, ale poradnik z wieloma ciekawostkami, dobrymi wskazówkami, a przede wszystkim z przestrogami.

W książce poruszana jest tematyka dotycząca odkrywania własnego ciała, o gotowości do seksu, masturbacji, o komunikacji w związku. Ale również o tożsamości seksualnej i dosadnej informacji, że każda orientacja seksualna jest odpowiednia, nie ma tej „normalnej” czy „chorej”.

Seks nie powinien być tematem tabu w XXI wieku i dzięki takiej książce nie będzie.

• Poradniki
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki To nie jest książka o seksie