Wspomnienia Emanon

2019-09-26
2019-09-26
2008-05-20
Anna Koike
manga seinen dramat fantastyka okruchy życia historyczna siły nadprzyrodzone

Okładka książki Ogród słów Midori Motohashi, Makoto Shinkai
Ogród słów Midori Motohashi, M...
Okładka książki Badaczka mitycznych bestii Ayasato Keishi, Hoshino Koichito, lack
Badaczka mityc... Ayasato Keishi, Hos...
Okładka książki Ona i jej kot Makoto Shinkai, Tsubasa Yamaguchi
Ona i jej kot Makoto Shinkai, Tsu...

Króciutka, melancholijna impresja na temat przejmijania. Oryginalny klimat, intrygujący pomysł na bohaterkę, ale to właściwie tyle - cała historia kończy się akurat w momencie, w którym zaczyna się robić ciekawie. Tak czy siak jednak - warto, jeśli szukacie czegoś do poczucia i przeżycia, ale nie nastawiajcie się na rozbudowaną fabułę.

Rozumiem, jeśli komuś nie do końca to się spodobało. Ja nie traktuję tego jak mangę, opowieść, ale bardziej jako przedstawienie postaci, idei. Od początku do końca podczas czytania czułam się mega dziwnie, wspomnieniami wracałam do wspaniałych dzieł popkultury, zastanawiałam się nad światem, w którym żyjemy, o jego niezwykłości i pięknie. Taka krótka historyjka jest idealna, ponieważ rozbudza wyobraźnie i według mnie nie chodzi tu o ukazanie niezwykłej fabuły tylko jak napisałam wyżej pomysłu czy idei.
Wydaje mi się, że anime: "Kaijū no Kodomo" (Children of the Sea) idealnie pasuje do tej mangi. Polecam zarówno mangę jak i anime o którym wspomniałam. Miłego kontemplowania sztuki <3

Bardzo przyjemna opowiesc o milosci, przemijaniu, troche nawet o sensie zycia.
Narrator, mlody chlopak spotyka tajemnicza dziewczyne na pokladzie statku, ktorym podrozuje. Milo spedzaja czas, a Emanon okazuje sie kobieta, ktora posiada wspomnienia ok. 3 mlrd. lat, odkad powstalo zycie na Ziemi.
Jest bardzo krociutka historia, ale pozytynie nastraja.
Ilustracje sa niezwykle ladne i szczegolowe.
Polecam.

Bardzo przyjemna opowiesc o milosci, przemijaniu, troche nawet o sensie zycia.
Jest bardzo krociutka historia, ale pozytynie nastraja.
Ilustracje sa niezwykle...

Uwielbiający sf student w czasie rejsu poznaje intrygującą dziewczynę otaczającą się aurą tajemnicy. Emanon zdradza mu tajemnicę - jej pamięć obejmuje 3 miliardy lat. Czy to prawda czy tylko niezwykła opowieść wymyślona by urozmaicić długą podróż?

Główny bohater jest chyba najbardziej naiwnym człowiekiem jakiego spotkacie. Jest w stanie uwierzyć we wszystko co usłyszy dzięki ogromnej wyobraźni i otwartemu na nowe idee umysłowi. Rozważa z pełną powagą nawet najbardziej absurdalne teorie.

Sama historia składa się z praktycznie samych dyskusji bohaterów w ciągu jednego dnia rejsu. Mam wrażenie że autor spisał swoje rozważania o pamięci przekazywanej następnemu pokoleniu i dodał do tego rysunki. Nie zrozumcie mnie źle, bardzo mi się to podobało jednak przez brak akcji nie jest to manga dla każdego.

Pięknie wydana zwykła-niezwykła historia o tajemniczej dziewczynie na statku i zafascynowanym nią chłopaku. Czyta się szybciutko, bo i tekstu jest niewiele. Jak dla mnie to ta manga nic nie wnosi, ukazuje jedynie fascynację autora naukowymi powieściami fantasty.

Niby nic takiego, ale daje do myślenia.

Do naszego wydania nie ma co się przyczepić. Bardzo ładne i warte swojej oceny. Niech dobrze się sprzeda, aby wydawnictwo wydało resztę. シ

Niby nic takiego, ale daje do myślenia.

Prosta, pełna melancholii historia o zromantyzowanym wspomnieniu tego jednego niezwykłego spotkania w pociągu, autobusie czy na wycieczce. Takiego, które mogło się skończyć miłością na całe życie, a ograniczyło się do niezobowiązującej rozmowy.

Rzecz w zalewie mangowe szrotu warta uwagi zwłaszcza, że wydanie jest absolutnie pierwszorzędne,

Niby prosta, a jednak skomplikowana. Wciągająca i bardzo ładnie rysowana. Historia idealna po film.

1920

Powiem szczerze, że manga na mnie większego wrażenia nie zrobiła(bo już ją lata temu czytałam),ale wydanie mi dupkę urwało i szczena opadła. Twarda oprawa, kolorowa oprawa, w środku kolorowe(zarysowane) strony te co przylegają do oprawy. Normalnie szał. Aż ją sobie chyba postawię na półkę.

Zdecydowanie za krótki komiks. Historyjka niezbyt odkrywcza (coś w stylu filmu "Człowiek z Ziemi"),ale wciąga. Szkoda tylko, że większość z tych ok. 180 stron to rysunki, a tekstu jak na lekarstwo. W każdym razie bardzo ładne rysunki.

• Manga
  • Mangi