Anioł stróż, czy czekolada?

Lucy Miosga literatura obyczajowa, romans
Novae Res
literatura obyczajowa, romans
choroba dramat rodzina

Novae Res
literatura obyczajowa, romans
choroba dramat rodzina

Kup książkę

Fajnie i lekko opisane zmagania kobiety z chorobą, ale i z życiem codziennym, z marzeniami. Grunt to się nie poddawać. Książka jest krótka, czyta się szybko. Ale od razu uprzedzam, lepiej znaleźć te dwie trzy godziny i się do niej przysiąść, niż robić sobie przerwy. Ja zrobiłam przerwę, i jednak ciężko było mi się skupić na nowo. Wczuć się w sytuację bohaterki.
Ogólnie polecam

Na ten fantastyczny debiut, trafiłam przez przypadek i od pierwszych słow skradł moje serce. Historie opisujące choroby są zazwyczaj przesiąknięte smutkiem tak mocno, że na czytanie takiej pozycji trzeba poświęcić dużo więcej czasu. W tym przypadku jest zupełnie inaczej. Książka jest swoistym Katharsis dla samej autorki. Dzieląc się swoją historią z czytelnikiem, wyrzuca z...

Jest to książka pisana w pierwszej osobie, a narratorką jest kobieta chora, która mimo życiowych trudności, stara się nie poddawać i mieć nadzieję, że jutro będzie lepszy dzień. W tej książce możemy wczuć się w jej sytuację i poczuć emocje, które towarzyszą jej każdego dnia. Pokazuje nam też jak odnajdować w sobie chęć do życia.

Ta książka to 165 stron napisane...

Zdarza się tak, raz na jakiś czas, że wpada człowiekowi w ręce książka, wydawać by się mogło niepozorna, nie bardzo do końca wiadomo, o czym i właściwie wzbudzająca tak zróżnicowane emocje i odczucia, że trudno jednoznacznie ją ocenić. Anioł stóż, czy czekolada? - to właśnie taka książka. Niejednoznaczna. Inna. A jednocześnie mająca w sobie to „coś”.

Zainteresowałam się...

Jesteście odważnymi ludźmi czy raczej lękliwymi? Bez przeszkód i zbędnych analiz wyznaczacie sobie kolejne cele i po prostu je osiągacie czy też wyznaczacie te cele, być może w przebłysku spontaniczności, ale odczuwacie strach, lek, niepokój? Zastanawiacie się czy na pewno dacie sobie radę, czy Wam się uda, czy sobie poradzicie i towarzyszy Wam stres?
Bez względu na to,...

W książce poznamy kobietę, która mimo choroby, bólu, który przechodzi w najmniej spodziewanym momencie, pragnie żyć. Ma swoje plany i marzenia, potrafi czerpać z życia garściami, nie tylko płakać, ale i się śmiać. Wspierana przez męża, który mocno ją kocha, walczy o każdy dzień, by był choć trochę „normalny”, by nie dać się pokonać chorobie.

Każdy rozdział to inny dzień....

• Recenzenckie
  • 🎂🍰🍦PIĘKNE OKŁADKI
  • 💖LITERATURA KOBIECA
  • CZERWONY
  • X2019
  • Literatura obyczajowa

Dodaj cytat z książki Anioł stróż, czy czekolada?