Pamiętnik ze starej szafy

Okładka książki Pamiętnik ze starej szafy Joanna Jax
Okładka książki Pamiętnik ze starej szafy
Joanna Jax Wydawnictwo: Videograf literatura obyczajowa, romans
Videograf
2019-07-17
2019-07-17
śmiech rodzina PRL

Takie czytadełko. Trochę zabawne, trochę przekoloryzowane. Można sobie powspominać stare czasy, absurdy prl-u.

Ponieważ pod pseudonimem Patrycja May ukrywa się moja ulubiona autorka Joanna Jax, nie mogłam sobie odmówić przyjemności przeczytania tej młodzieżówki. I była to dobra decyzja – uśmiałam się do łez! Gdyby Joanna Jax nie pisała poważnych książek z podłożem historycznym, z równym powodzeniem mogłaby pisać humorystyczne książki.
Wspomnienia z młodości w latach 80-90-tych XX wieku, czasach, kiedy wszystkiego brakowało, szczytem luksusu był Fiat 126p zwany maluchem, a granice Polski powoli się otwierały, ciągle będą interesuje dla starszych rocznikiem, ale młodych duchem czytelników dorosłych. Polecam!

Wspomnienia z młodości w latach 80-90-tych XX...

Świetnie się czyta, napisana lekko, z dużym poczuciem humoru. Dawno się tak nie chichrałam czytając ksiażkę.

"PAMIĘTNIK ZE STAREJ SZAFY" - JOANNA JAX vel Patrycja MAX ( to jej alter ego do tego typu powieści)
Książka przeczytana, ale nie zachwyciła mnie aż tak. Spodziewałam się czegoś innego. Fabuły, a nie opowieści. Dialogów tyle co kot napłakał. Książka
o czasach PRL-U powinna mieć to coś , coś co zabrakło tutaj. Ale każdy sam się musi przekonać
o tym sam(a).

OCENA 06/10
2/24 - 2/01 ( OBYCZAJ 02/24)
ilość stron: 332
data wyd: 17.07.2019
czas przewidziany czytania: 03 h 52 min.
Czas słuchania: 05 h 17 min
lektorzy empik: Krypczyk Anna
Anastazja
Skończona 07.01.2024 (słucha)

o tym sam(a).

OCENA...

Pod koniec sierpnia miałam okazje przeczytać książkę ze zdjęcia, ale jakoś nie mogłam się zabrać za napisanie pare słów o niej. A więc teraz wypadałoby to zrobić.
Książka opowiada o czwórce przyjaciół, którzy wkraczają pomalutku w dorosłe życie. O przygodach dziadka Stasia i jego rodzinki. Wszystko dzieje się w czasach początku wolnej Polski i chylącego się ku upadkowi socjalizmu. Przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Szalone pomysły całej czwórki przyjaciół. Pierwsza miłość, pierwsza impreza. Mnóstwo zabawnych historii.
Moim zdaniem książki 7/10 ⭐️
A wy czytaliście ? Podobała wam się ? Dajcie znać w kometarzu

Kompletnie nie umiałam odnaleźć się w tej książce. Taka trochę o wszystkim i o niczym. Niby zabawna, ale jednak nie na tyle, żeby mogła rozbawić. Niby krótka książka, ale jednak mimo to potrafiła mnie czasami znudzić. Dla mnie pozycja niekoniecznie warta przeczytania, choć z pewnością sięgnę po inne pozycje tej autorki, bo w przeciwieństwie do tej to są bardzo chwalone. Także podejmę z czasem próbę poznania innych pozycji.

Fajna alternatywa dla historycznych i poważnych książek autorki. Słuchałam w formie audiobooka i słuchało mi się znakomicie. Zabawna historia czwórki młodych ludzi w czasach PRL-u. Jednak mnie najbardziej urzekła postać dziadka Staśka - rewelacja. Dziękuję autorce za fajnie spędzony czas.

Uśmiałam się,ale gdzie ciąg dalszy?

Uśmiałam się,ale gdzie ciąg dalszy?

Przezabawna, lekka i pełna humoru sytuacyjnego książka- inna niż wszystkie pozostałe czytane przeze mnie dzieła Joanny Jax. Szczególnie mi bliska, bo tak wlasnie pisałam swoje "do szuflady" opowiadania :)! Polecam na poprawę nastroju:)

Przeczytałam już kilka książek Pani Joanny i ta mnie tak nie zachwyciła. Jest zabawna, fajnie się czyta, ale chyba spodziewałam się czegoś innego.

Dodaj cytat z książki Pamiętnik ze starej szafy