Kryształ czasu

Soman Chainani Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Akademia Dobra i Zła (tom 5) literatura młodzieżowa
School for Good and Evil. A Crystal of Time
Małgorzata Kaczarowska
Jaguar
School for Good and Evil. A Crystal of Time
Akademia Dobra i Zła (tom 5)
literatura młodzieżowa
Małgorzata Kaczarowska

Zaczęłam czytać inną serię i co, mogę napisać? Brakuje mi Agaty i Sofii. Tedrosa i innych też brakuje. Mam nadzieję, że jak najszybciej przetłumaczą szóstą część. Tym bardziej że ta książka zdecydowania musi mieć kontynuacje!
Nie będę już odnosiła się do napisu na górze okładki, bo to bez sensu.
Agata — ma charakter taki jak zawsze. Nic się nie zmieniła.
Sofia — jej gra...

Godna polecenia, nie tracąca potencjału i pomysłu, genialne i pełne humoru opisy walk (szczególnie spodobał mi się opis walki Rhiana z Japetem). Im bliżej końca książki, tym akcja nabierała tempa, nie dało się oderwać. Jednak pomysł na uczynienie króla gnomów z Rozpruwacza, był dość naciągany i niezbyt przypadł mi do gustu. Mimo tej drobnej rysy na gładkiej tafli szkła...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Niemożliwe! Nie cierpię kiedy na etapie poznawania przeze mnie jakiejś serii - i do tego dobrej serii - brakuje końcowych tomów i muszę na nie czekać! :)
Tak samo jest i w tym przypadku, jednak dzięki temu moja ciekawość i zniecierpliwienie rosną ;)
No bo kto wie co będzie dalej? Zwłaszcza jeśli chodzi o pisarza z taką wyobraźnią, podziwiam <3
Tyle razy już zostaliśmy...

Początek czytało mi się dość ciężko, ale później akcja tak mnie, zaciekawiła, że książkę odłożyłam dopiero, jak ją skończyłam. Czekam na kolejny tom.

Przerewelacyjny cykl z niepowtarzalnym klimatem baśni.

Baśni mrocznej.
Niecukierkowej.
Nieoczywistej.

Polecam - świetnie napisana, ociekająca klimatem opowieść, która w kolejnych tomach nie traci nic ze swej magii!

Cudowna, epicka, cudowna, i jeszcze raz EPICKA!
Z każdą książką coraz bardziej brakuje mi słów do opisania niesamowitości tej serii i talentu autora! To dopiero jego debiut, a seria dobiega (niestety) końca i po prostu nie mogę się doczekać następnych książek pana Somana!
Manipulacja prawdą i kłamstwem, czy raczej punktami widzenia mistrzowska, akcja pędzi i trzyma w...

Z ogromną przyjemnością powracam w świat Akademii Dobra i Zła, ku kolejnym przygodom. Soman Chainani zaprosił nas na kolejne spotkanie z bohaterkami Agatą i Sofią, zaciera dobrze znane czytelnikom szlaki, aby po raz kolejny zaskoczyć nas swoją pomysłowością. Autor bez zwątpienia lubi rzucać bohaterom kłody pod nogi, nam gorzej jest na nie spoglądać, kiedy tak bardzo...

Akademia dobra i zła. Kryształ czasu – to piąty już tom niesamowicie baśniowej i magicznie wciągającej historii, która swoją premierę miała 28 sierpnia 2019 za pośrednictwem Wydawnictwa Jaguar.

Autorem tej serii jest Soman Chainani – amerykański pisarz i filmowiec, znany z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jego pierwsza powieść „Akademia dobra i zła” zajęła wysokiej...

Wiecie, jak to jest z "guilty pleasure" - niby siara czytać coś, czego adresatką się już dawno nie jest, a mimo to nie można się doczekać ciągu dalszego przygód ulubionych bohaterów! Tak też było ze mną i z Akademią Dobra i Zła, ponieważ naprawdę przebierałam nóżkami!

5 tom przygód Sofii i Agaty to kolejna dobra dawka magicznego świata, jedynie tym razem mniej baśniowa....

Soman Chainani zaciera reguły rządzące czasem w piątej, zapierającej dech w piersiach odsłonie opowieści o Akademii Dobra i Zła.
Fałszywy król zasiadł na tronie Kamelotu i skazał Tedrosa na śmierć. Niewiele brakowało, by przyszła królowa, Agata, podzieliła jego los, jednakże cudem udało jej się uciec. Tymczasem Sofia nie miała tyle szczęścia i wpadła w pułapkę Rhiana. Od...

Dyskusje

• Fantasy