Droga do sławy

Soman Chainani Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Akademia Dobra i Zła (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Quests for Glory
Jaguar
książka młodzieżowa baśń
Quests for Glory
Akademia Dobra i Zła (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
książka młodzieżowa baśń

Na półkach: , , , ,

Szczerze mówiąc, ten tom trochę mnie rozczarował.

Był pomysł (całkiem fajny), byli bohaterowie (cudowni;)), mnóstwo zaskoczek i wytrzeszczania oczu. Teoretycznie - można mówić o fantastycznej powieści i braku nudy. Tyle że ona cały czas tam była!

Nie wiem, co tu poszło nie tak (albo co ze mną jest nie w porządku:/) ale praktycznie przez całą książkę się nudziłam. Gdy...

Najbardziej irytuje mnie napis na górze okładki. Te dwie serie książek nie mają ze sobą nic wspólnego.
Ok, ale teraz przejdę do książki. Tym razem dziewczyny — Sofia i Agata, są rozdzielone. Sofia jest dziekanem Akademii Zła, a Agata przygotowuje się na swój ślub. Autor zaskakuje nas jak w każdej części.
Tedros — jako bohater w tej części strasznie mi się nie spodobał....

Autor jak zwykle zaskakuje nas i już od pierwszych rozdziałów prawdziwie wieje grozą.
Godna kontynuacja poprzednich części - historia chodzi po głowie dopóki nie dojdzie się do ostatniej strony!

Przerewelacyjny cykl z niepowtarzalnym klimatem baśni.

Baśni mrocznej.
Niecukierkowej.
Nieoczywistej.

Polecam - świetnie napisana, ociekająca klimatem opowieść, która w kolejnych tomach nie traci nic ze swej magii!

Na półkach: , , , ,

Kolejna niesamowita część niesamowitej serii.
Trudno mi powiedzieć coś nowego, ponieważ nawychwalałam tę serię pod niebiosa już przy poprzednich tomach, a ta część również trzyma poziom.
Soman Chainani świetnie wykorzystuje z każdą częścią jakieś przeciwieństwa, jednocześnie wciąż pozostając w klimacie Dobra i Zła, co jest po prostu niesamowite.
W pierwszej części było to...

„- Królestwu, które obiecuje prawo i porządek, zazwyczaj brak jednego i drugiego”.

„Droga do sławy” jest czwartym tomem cyklu „Akademia dobra i Zła”, chociaż mogłoby się wydawać, że los bohaterów stał się jasny, autor pokazuje, że wiele może się wydarzyć, nawet jeśli pozornie wszystko dobrze się skończyło. Soman Chainani wyszedł poza schemat wyidealizowanych baśni....

Chyba mam już przesyt tej serii, szczególnie że główny suspens nie był dla mnie w ogóle zaskoczeniem. Mimo to cieszę się, że poznałam tę serię

"Droga do sławy" Soman'a Chainani'ego to czwarty tom trylogii, na który osobiście bardzo się cieszyłam.
Cykl "Akademia Dobra i Zła" bardzo szybko stała się moją serią roku, a jej bohaterowie głęboko zapadli mi w serce...
Tylko po to, aby mnie nudzić w czwartym tomie.
Niestety wygląda na to, że zmęczyłam się tematem. Całe ostatnie półrocze czytałam książki w tym stylu,...

Po raz kolejny jestem mile zaskoczona.
Znów nietuzinkowa historia, świetnie wykreowane postacie i tajemnice.
Śmiałam się do łez, ale również płakałam.
Z niecierpliwością czekam na kolejną, porywającą część. Właśnie takie książki uwielbiam. Wszystko dopracowane na ostatni guzik, a co najważniejsze osobliwe i nieszablonowe, związane z naszymi emocjami.
Pojawienie się...

Uwielbiam tą serię!
Brak zakończenia daje nadzieję na kolejny świetny tom. Już nie mogę się doczekać!

Dyskusje

• Chcę w prezencie