Safari. Zapiski przewodnika karawan

Paweł KArdasz Wydawnictwo: Bernardinum Seria: Biblioteka "Poznaj Świat" literatura podróżnicza
Bernardinum
Safari Afryka karawany
Bernardinum
literatura podróżnicza
Biblioteka "Poznaj Świat"
Safari Afryka karawany

Fantastyczna książka. Zbiór kilkudziesięciu opowiadań z życia autora w Afryce. Czyta się lekko i przyjemnie. Opowiadania nie są ze sobą powiązane. Polecam

zbiór krótkich felietonów opowiadających o Afryce, takiej jaką poznał autor. Z jednej strony można czytać nie po kolei, robiąc długie przerwy i w żaden sposób nie szkodzi to odbiorowi, Z drugiej jako całość bardzo mocno "pachnie" Afryką" pokazuje jej różnorodność i koloryt. Godna polecenia.

Rzucić wszystko i wyruszyć w wyprawę życia. Wszystko jest jak najbardziej możliwe. Wystarczą podobno chęci. Mnie w największym stopniu zadziwiła postawa samego autora, jego decyzje, jak i sam kontynent nie do końca jeszcze odkryty, nieustannie wzbudzający tyle samo zachwytu co zdziwienia. Afryka zaciekawia ale i odpycha. Dlaczego? Różnimy się kulturą, świadomością,...

Zebrane w jedną książkę przygody z różnych miejsc i epok, które łączy osoba narratora oraz kontynent afrykański. Paweł Kardasz, przewodnik i podróżnik, miłośnik Czarnego Lądu, opisuje rozliczne niezwykłe historie, które przydarzyły mu się w Afryce na przestrzeni lat. Dowiadujemy się m.in., czemu w Nairobi nie wolno zabierać z sobą autostopowiczów, dlaczego Masajom zdarza...

Uwielbiam podróże wszelkiej maści. Uwielbiam długie wędrówki szlakami. Często marzę o dalekich wyprawach. Jednak na drodze moim marzeniom stoją skąpe fundusze. Dlatego zamiast tego pochłaniam całkiem spore ilości literatury podróżniczej. Na „Safari. Zapiski przewodnika karawan” Pawła Kardasza trafiłam przez czysty przypadek na zasadzie „O, tego jeszcze nie czytałam”.

Na...

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?
Przez Namibię, Rwandę, Kenię czy Zanzibar. Przyglądając się codziennemu rytmowi życia Masajów czy plemieniu Samburu. Zamknięty w zambijskim areszcie czy zmuszony do zapłaty mandatów, których przyczyny zdają się być po prostu absurdalne. Paweł Kardasz pisze o malarii, niebezpiecznym noclegu u boku ryczącej lwicy i nieoczekiwanej zapłacie za naprawę,...

• Podróże
  • Biblioteka Poznaj Świat