Noragami #3

Noragami
Studio JG
2016-03-11
2016-03-11
komedia fantasy przygoda romans shounen manga

Ciekawa, chociaż nie przepadam za mangami, bo bardzo szybko się je kończy w stosunku do ceny.

Teraz dostajemy sporą dawkę emocji. Nagromadzone czyny wreszcie osiągają punkt kulminacyjny, który jest satysfakcjonujący. Akcja jest bardzo dobrze prowadzona, z pomysłem, że aż chce się czytać.

"Noragami #3" po raz kolejny wciąga nas w burzliwą akcję pełną barwnych i nietuzinkowych bohaterów. Wątki fabularne potrafią zaskoczyć, Yato dokonuje trudnych wyborów, Yukkine znów się buntuje sprawiając wiele kłopotów, a Hiyori stara się dowiedzieć nieco więcej o zagadkowej i mrocznej Norze. Boski i lekkomyślny Yato po raz kolejny opęta nas swoją magnetyczną osobowością, sprawiając, że nie będziemy się nudzić od pierwszej do ostatniej strony.

W życiu niesztampowego Boga dochodzi do kolejnych sporych zawirowań. Niespodziewanie pojawia się Nora, która posiada mroczną tajemnicę, a Hiyori próbuje ją rozwikłać. Dowiadując się posępnych i niepokojących informacji. Yukine znowu sprawia problemy, przez które Yato musi się nieźle gimnastykować aby je nieco naprostować. Z marnym skutkiem, i tak wystawiając się na spore ryzyko i nieodwracalne konsekwencje. Yato po mimo tego postanawia pomóc Yukine, nie wiedząc do końca czy będzie potrafił sobie z nim poradzić...

Akcja jak zwykle pędzi szybko, czasami, aż na złamanie karku. Nie żałuję czasu poświęconego lekturze, gdyż bawiłem się świetnie podczas czytania. Wątki fabularne zostały poprowadzone ciekawie i z pomysłem, potrafiąc nie raz zaskoczyć czytelnika. Yato wzbudza spore emocje i nie sposób traktować go obojętnie. Tą postać albo się lubi albo nienawidzi, mi akurat bardzo przypadła do gustu. W mandze znajdziemy sporo elementów humorystycznych, które nie raz serwują czytelnikom częste salwy śmiechu. Graficznie po raz kolejny jest w porządku, a kreska stoi na wysokim poziomie. Z pewnością sięgnę po kolejny tom, gdyż stwierdzam, że jest to seria całkiem udana. Rozwijając się, z każdym kolejnym zeszytem.

"Noragami #3" powinna przypaść do gustu miłośnikom tomów poprzednich i mang z szybką akcją i dużą dawką humoru. Tłumaczenie nie obyło się bez małych błędów, lecz nie na tyle dużych aby przeszkadzały wyraźnie w czytaniu. Kolorowe strony znajdujące się w środku tomiku dodają miłogo urozmaicenia i cieszą oczy podczas lektury. Dialogi są wiarygodne i czyta się je z przyjemnością. Historię Hiyori, jak i innych bohaterów pohłaniamy z ciekawością, postacie stworzone przez Adachi Toka zasługują na spore uznanie. Nie są płaskie i bezosobowe, lecz każda z nich posiada własne wady i zalety. Dzięki czemu możemy znaleźć swoją ulubioną. Pozycja powinna spodobać się miłośnikom gatunku i zabawnych, niesztampowych wątków. Serdecznie polecam.

Na półkach: , , , , , ,

Manga nadal trzyma poziom. Rewelacyjni bohaterowie oraz fabuła, od której nie da się oderwać.

Urocza oraz pełna akcji manga opowiadająca o problemach bóstwa, co prawda nie posiadającego świątyni, ale mającego wspaniałych przyjaciół, którzy są warci więcej niż pieniądze.

Dodaj cytat z książki Noragami #3