Farma

The Farm
kryminał, sensacja, thriller
Grażyna Woźniak
Grażyna Woźniak selekcja surogatka kontrola

"Farma" długo czekała na mojej półce na swoją kolej. Mimo że opis bardzo mnie zainteresował, to jakoś nie mogłam się za nią zabrać. Miałam wobec tej książki dość wysokie wymagania, więc być może podświadomie bałam się, że się zawiodę i odkładałam jej przeczytanie na późniejszy czas.
"Farma" to historia o ośrodku, położonym na łonie natury, w którym mieszkają surogatki...

Jane została namówiona przez starszą kuzynkę, aby wziąć udział w rekrutacji do nietypowej pracy.Miała zostać surogatką.Z pewnym wahaniem, jednak zgodziła się i po licznych rozmowach, oraz wszelakich testach została przyjęta.Jak się okazuje to nie proces rekrutacji okazał się najcięższy…

„Farma” ma bardzo ciekawą koncepcję.Młode, zdrowe kobiety różnych narodowości, po...

Według mnie książka przyjemna, nie rozczarowała mnie choć opinie najlepsze nie są

Rozczarowała mnie. Zapowiadała się nieźle, ale mam wrażenie, że autorka straciła polot w pewnym momencie. Na początku wiele wątków, kilka historii, które chciało by się poznać do końca. Niestety. Część z nich urywała się nagle, pozostawiając spory niedosyt.

Praca marzeń szuka człowieka!

Wyobraźcie sobie luksusowy ośrodek, położony w malowniczym miejscu, w którym można jeść organiczne posiłki, zażywać codziennych masaży, napawać się spokojem, leniuszkować w fotelu z książką oraz pobierać za to godną i hojną wypłatę.

Czyż nie brzmi bosko? Tak! Zdecydowanie! Ale jak zapewne się domyślacie gdzieś musi tkwić haczyk 🤔

I tkwi!...

Książka została mi polecona w bibliotece,ciekawy koncept,momentami zbyt długie opisy które mnie trochę nudziły ale ogólnie bardzo dobra historia czyta się szybko bo wciąga.

Gdyby nie to że sumienie nie pozwala mi rzucić książki w połowie to pewnie bym nie dociągnęła do końca. Czaiłam się na tę pozycję długo a gdy w końcu dorwałam to męczyłam przez dwa miesiące i to bynajmniej nie dla przedłużenia przyjemności. Ciekawy pomysł, historia z potencjałem a dalej kompletna klapa. Narracja mnie zabiła niestety.

Lubię książki, które wzbudzają emocje - nie tylko pozytywne, bo chcę przeżyć coś, czego w realnym świecie nie życzyłabym sobie doświadczyć. W ten sposób dowiaduję się o sobie czegoś więcej, wyobrażam sobie, jak sama bym zareagowała w danej sytuacji, czy postąpiłabym tak samo jak bohater, czy jakaś mroczna strona mogłaby wziąć nade mną górę. Wnioski czasem są...

Męczyłam tę książkę chyba że dwa miesiące. Niestety utknęłam w połowie i nijak nie mogłam ruszyć dalej... Pomysł sam w sobie niezły, ale niemiłosiernie rozwleczona narracja zepsuła całą radość czytania.

Miałam wielkie nadzieje na spotkanie z kolejną porywającą dystopijną wizją rzeczywistości, podobną do tego, czym zachwyciła mnie M Atwood w 'Opowieści podręcznej".
W pewnym sensie bohaterki powieści Ramos stają przed podobnym dylematem, mają za zadanie być "inkubatorami" dla sławnych i bogatych ludzi, którzy sami nie chcą/ nie mogą donosić upragnionej ciąży.
Jak widać,...

Dyskusje