Wyznania hrabiny

Julie Anne Long Wydawnictwo: Amber Cykl: Pennyroyal Green (tom 7) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
A Notorius Countess Confesses
2017-11-14
Romans Historyczny
kurtyzana pokusa skandal plotki romans miłość pożądanie

piękna książka...

Ja się pytam: co to miało być? Książka tak skrajnie zła, że aż nie da wyrazić się tego słowami (ale spróbuję)... Powieść strasznie jałowa, mało interesująca. Jednym słowem nijaka. Fabuła wlecze się i ciągnie jak gile z nosa. Napięcie dotyczące czegokolwiek żadne... Emocje jak na grzybobraniu. Opis uczucia Evie i Adama strasznie zły. Ich miłość nieprawdopodobna i naciągana....

Nie porywa. Nudnawa. Ciekawsze były historię kuzynów bohatera.

Wielebny Adam i piękna jam sam grzech Evie.
Ona go kusi, a on bardzo chciałby się jej oprzeć.
Do parafii pastora Adama przyjeżdża była aktorka (synonim kobiety lubieżnej i rozwiązłej) Evie. Odrzucona przez małomiasteczkową społeczność dzieli parafian na grupki. Evie od początku ma do czynienia z Adamem i choć między nimi iskrzy droga do ich wspólnego życia jest pokrętna....

1926

Jest mi bardzo trudno ocenić tę książkę, gdyż bardzo lubię wszytko co dotychczas napisała Pani Julie Anne Long, bo pisze inteligentnie, dowcipnie i potrafi cudownie oddać emocje i postawy bohaterów. Natomiast jestem świadoma, że nie jest to jej najlepsza książka i powiem Wam - że wcale mi to nie przeszkadza. Książkę pochłonęłam w trzy wieczory (szybciej się nie dało)....

Nie warto czytać książki, jeśli po przeczytaniu 2-3 kart, przewiduje się jej zakończenie. Z treści wynika, że romans stanowi melanż byłej dziwki z pastorem, lecz historia jest banalnie naiwna i z góry wiadomo, jak się zakończy. Jednym słowem: szkoda czasu.

Kolejny raz straciłam czas na nudną książkę, szkoda papieru.Wiem, że to romans ale coś dziać się musi w książce. Nie była ona ani przyjemna, ani ciekawa, 300 stron nudy. Szkoda, bo już dawno nie czytała fajnego romansu.

Przyjemna, wciągająca szczególnie dla kobiet lubiących tego rodzaju literaturę, czyta ją się bardzo przyjemnie i szybko, dobra na poprawinie humoru po ciezkim dniu.

• Romans historyczny
  • Romans historyczny