rozwiń zwiń

Wyznania hrabiny

Okładka książki Wyznania hrabiny
Julie Anne Long Wydawnictwo: Amber Cykl: Pennyroyal Green (tom 7) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2017-11-14
2014-05-29
Data 1. wydania:
2012-10-30
kurtyzana pokusa skandal plotki romans miłość pożądanie

Zdecydowanie polecam na lekki wieczór po ciężkim dniu. Łatwa, lekka i przyjemna - z definicji romansu taka jest i taka być powinna. :)

piękna książka...

piękna książka...

Ja się pytam: co to miało być? Książka tak skrajnie zła, że aż nie da wyrazić się tego słowami (ale spróbuję)... Powieść strasznie jałowa, mało interesująca. Jednym słowem nijaka. Fabuła wlecze się i ciągnie jak gile z nosa. Napięcie dotyczące czegokolwiek żadne... Emocje jak na grzybobraniu. Opis uczucia Evie i Adama strasznie zły. Ich miłość nieprawdopodobna i naciągana. Zakończenie tragiczne. W ogóle cała ta powieść jest tragiczna, nie warta przeczytania i nie powinna nigdy powstać. Szczerze odradzam czytanie tej książki. Mega ciężko przez nią przebrnąć i jest po prostu byle jaka. Odradzam sięganie po tą lekturę. Jedyne co wam da to stracony czas. Moim zdaniem jedyne co to książka zrobiła to zmarnowała papier.

Nie porywa. Nudnawa. Ciekawsze były historię kuzynów bohatera.

Nie porywa. Nudnawa. Ciekawsze były historię kuzynów bohatera.

Wielebny Adam i piękna jam sam grzech Evie.
Ona go kusi, a on bardzo chciałby się jej oprzeć.
Nie podobało mi się i zmęczyłam tą część dla zasady. Za dużo biblizmów, interpretowanych pod fabułę, mało spójne charaktery i brak konsekwencji w ich postawie. Sam pomysł na przedstawienie ich miłości jako tej z "Pieśni nad pieśniami" nie wypalił. Miałam poczucie kiczowatości.
Adam, który przewijał się w cyklu od początku zasługiwał na lepszą historię, Evie nie była dość dobrze wykreowana. Gdyby chociaż chciała się zmienić, nabrała pokory albo krzty mądrości.
Według mnie nie wyszło, zwłaszcza jak czyta się cykl po kolei.
Być może, gdybym wyrwała ją z kontekstu, miałabym inne zdanie.

Wielebny Adam i piękna jam sam grzech Evie.
Ona go kusi, a on bardzo chciałby się jej oprzeć.
Do parafii pastora Adama przyjeżdża była aktorka (synonim kobiety lubieżnej i rozwiązłej) Evie. Odrzucona przez małomiasteczkową społeczność dzieli parafian na grupki. Evie od początku ma do czynienia z Adamem i choć między nimi iskrzy droga do ich wspólnego życia jest pokrętna....

1989

Jest mi bardzo trudno ocenić tę książkę, gdyż bardzo lubię wszytko co dotychczas napisała Pani Julie Anne Long, bo pisze inteligentnie, dowcipnie i potrafi cudownie oddać emocje i postawy bohaterów. Natomiast jestem świadoma, że nie jest to jej najlepsza książka i powiem Wam - że wcale mi to nie przeszkadza. Książkę pochłonęłam w trzy wieczory (szybciej się nie dało). Momentami opowieść jest może zbyt rozwlekła a mariaż między bohaterami trochę karkołomny. Główny bohater - pastor Adam, jest niestety zbyt święty, prawy i sprawiedliwy, natomiast główna bohaterka Evie była ongiś kurtyzaną (ale krótko nie miała wyjścia i wcale jej to nie odpowiadało itp). Zrobić z tego przekonujący wątek miłosny i w dodatku taki, który zakończy się szczęśliwie ślubem i zyska akceptację społeczną - to jest prawdziwa trudność. Nie do końca przekonywająco się to autorce udało, ale trudno. Miłośnikom gatunku powinno się to spodobać.

Nie warto czytać książki, jeśli po przeczytaniu 2-3 kart, przewiduje się jej zakończenie. Z treści wynika, że romans stanowi melanż byłej dziwki z pastorem, lecz historia jest banalnie naiwna i z góry wiadomo, jak się zakończy. Jednym słowem: szkoda czasu.

Kolejny raz straciłam czas na nudną książkę, szkoda papieru.Wiem, że to romans ale coś dziać się musi w książce. Nie była ona ani przyjemna, ani ciekawa, 300 stron nudy. Szkoda, bo już dawno nie czytała fajnego romansu.

Przyjemna, wciągająca szczególnie dla kobiet lubiących tego rodzaju literaturę, czyta ją się bardzo przyjemnie i szybko, dobra na poprawinie humoru po ciezkim dniu.