Tajemnica lady Maggie

Okładka książki Tajemnica lady Maggie Grace Burrowes
Okładka książki Tajemnica lady Maggie
Grace Burrowes Wydawnictwo: Amber Cykl: Córki księcia Windham (tom 2) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Córki księcia Windham (tom 2)
Romans Historyczny
2012-05-01
romans intryga zagadka

Świetna książka, polecam.

Świetna książka, polecam.

Moje drugie podejście do tej autorki.

Po "Spełnionym życzeniu", który był pierwszym romansem historycznym, który mnie odrzucił, stwierdziłam, że już nie sięgnę po tę autorkę. Jednakże stwierdziłam, że nie należy poddawać się bez walki i sięgnęłam po drugi tom.

Maggie Windham jest nieślubnym dzieckiem Księcia Moreland. Jej matka to kobieta, która zatrzymała przy sobie drugą córkę, by zniszczyć jej życie. Dlatego kiedy ginie Maggie torebka z listami, domyśla się kto ją wziął.

Benjamin Hazlit ma odnaleźć torebkę z listami. Podobnie jak Maggie ma również swoją mroczną przeszłość oraz jest zafascynowany Maggie i postanawiają udawać, że on się do niej zaleca a przy okazji szuka torebki.

Im bliżej się poznają tym bardziej odczuwają pożądanie i zaczynają sobie ufać. Ale wyjaśnienie hrabiemu jej mrocznej przesszłości wcale nie jest takie proste...

"Spełnione życzenie" mi się nie podobało. "Tajemnica lady Maggie" też. Chciałam dać drugą szansę autorce, mówiąc sobie, że zawsze należy dać drugą szansę. Niestety romans historyczny ma spokojną fabułę, czyli nudy na pudy mówiąc potocznie. Wątek miłosny nie jest najgorszy (to zdecydowanie najlepsza część książki!) ale samo rozwiązanie z tymi listami i plan ocalenia Bridget... To wszystko działo się na ostatnich stronach, a to co działo się wcześniej to rodzące uczucie się miedzy nimi, pożądanie fizyczne, i upartość Maggie w kwestii małżeństwa szczególnie wtedy, gdy zostaje przyłapana z Hazlitem.

Mam na czytniku następne trzy części i jestem pewna, że po nie sięgnę, ale na pewno nie od razu.

Moje drugie podejście do tej autorki.

Książka raczej przeciętna, nie ma w niej niczego co wyróżniałoby ją spośród innych romansów historycznych. Tytułowa tajemnica niby jest tajemnicą, ale kiedy Ben naciska Maggie wszystko wyśpiewuje jak na spowiedzi. Problemy takie trywialne, bo wymagałyby tylko powiedzenia o nich innej osobie i problem zostałby rozwiązany. Tylko w jednym momencie pomyślałam, że książka będzie interesująca, ale jak tylko o tym pomyślałam wtedy znowu zaczęło wiać nudą. Jak napisałam na samym początku nic szczególnego. Można znaleźć dużo lepszych powieści tego typu.

Doskonały romans historyczny - Polecam!

Doskonały romans historyczny - Polecam!

Lekka, przyjemna powieść nasycona romantyzmem, namiętnością, uczuciem, humorem i tajemnicą :)
Doskonała na poprawę humoru.

Doskonała na poprawę humoru.

• Romans historyczny
  • Romans