Przeznaczenie i pierwszy pocałunek

Okładka książki Przeznaczenie i pierwszy pocałunek
Kasie West Wydawnictwo: Feeria Young literatura młodzieżowa
2019-05-15
Data 1. wydania:
2019-02-05
Jarosław Irzykowski

Przyjemna i lekka lektura dla młodzieży. Bohaterzy to: zadziorna aktorka i kujonowaty korepetytor, co ich łączy? No właśnie... niby nic, a jednak...

Kasie West wie jak napisać dobrą młodzieżówkę. Myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że jej książki to moje comfort booki. Ta historia nie skradła mojego serca - jest po prostu niezła. Plus za styl, pomysł i przedstawienie planu filmowego (możliwe, że nie w stu procentach dokładnie, ale wciąż fajnie było dowiedzieć, że czegoś o tym otoczeniu aktorskim od środka. Kolejna urocza opowieść spod pióra autorki. Żałuję, że nie poznałam jej twórczości, gdy sama byłam jeszcze nastolatką!

Lacey jest nastoletnią aktorką, która właśnie zdobyła rolę w filmie mogącym otworzyć jej drzwi do wielkiej kariery. Na ekranie wystąpi u boku sławnego Granta Jamesa. Codzienność gwiazdy filmowej jest ekscytująca, ale ma swoje rozczarowujące aspekty. Dla Lacey jest to na przykład sabotażysta, próbujący utrudnić jej pracę (który to wątek, na marginesie, dość mocno mnie zawiódł). Jej współpraca z Grantem nie idzie tak jak powinna, a Lacey nie wie, jak przywrócić między nimi chemię na ekranie, gdy jej ciało pokrywa charakteryzacja zombie. Na domiar złego tata dokłada jej kolejne zmartwienie - zatrudnia bardzo sumiennego korepetytora.

Przyznam szczerze, że tęskniłam za bohaterami, odkąd skończyłam pierwszą część, a postać Lacey polubiłam od samego początku i cieszę się, że dostała własną historię! Aspirująca młoda aktorka dostała rolę w niskobudżetowym filmie, ale za to udało się do niego zaangażować wielką gwiazdę, z którą niestety nie iskrzy i brakuje chemii między bohaterami.

To przede wszystkim urocza historia i pierwszej miłości, a ja cholernie się cieszę, że Lacey nie została spiknięta z bohaterem, którego podejrzewałam, tylko z kimś zupełnie innym, bo ta relacja okazała się wszystkim, czego potrzebowałam i niecierpliwie oczekiwałam ciągu dalszego. Podoba mi się podejście do tematu, zabranie nas na plan filmowy (w książkach nigdy tam nie bywam!), ukazanie pracy nieletniej aktorki, problemów na planie. Fakt, że ciągle byli w przebraniu niekiedy przypominał mi stare odcinki Scooby Doo, nie mam pojęcia skąd takie porównanie :D

Trochę zajęło mi polubienie jej partnera na planie, bo w tej historii nie do końca pasował mi taki narcystyczny dupek, ale fajnie urozmaicał historię. Za to Donavan, korepetytor Lacey to bardzo ciekawa postać! Już pominę kwestię, że przez większość książki źle czytałam jego imię (dzięki, mózgu!). Od pierwszej strony polubiłam tego cichego, wycofanego chłopaka, który pod maską obojętności skrywa bardzo dużo i z radością poznawałam kolejne karty, które odkrywał.

Niechętnie, ale przyznaję, że ich przygody podobały mi się o wiele bardziej, niż Abby i Coopera, których bardzo miło było ponownie spotkać! Nie mogę się doczekać kolejnych książek West!

To przede wszystkim...

W tym roku polubiłam się z literaturą młodzieżową spod pióra Kasie West. Jej powieści są urocze i takie niewinne. Historie, które tworzy wywołują u mnie uśmiech na twarzy i miłe ciepełko w

"Przeznaczenie i pierwszy pocałunek" nie wciagnęło mnie od razu tak jak poprzednie książki. Pierwszy raz to powiem, ale zabrakło mi głębszego wątku romantycznego. I możecie stwierdzić "Co ta kobieta wygaduje? Za dużo romansu - źle, za mało - też źle". Jednak ja już wiedziałam czego mogę oczekiwać od powieści tej autorki i mocno liczyłam na przyjemny wątek romantyczny. A było go mało, z tego względu, że główna bohaterka tej miłości zwyczajnie nie szukała.

Kasie West ma na tyle przyjemny styl, że mimo lekko nudnego wątku, całość czyta się i tak bardzo przyjemnie. Ciekawym pomysłem było poprowadzenie akcji na planie filmowym. Całe zaplecze jest świetnie opisane i pokazuje jak wiele emocji i stresu kosztuje ekipę stworzenie jednej produkcji. Jednak zabrakło tu prawdziwej iskierki, żeby ta powieść ożyła w umyśle czytelnika. Do tego bohaterzy jakoś specjalnie się nie wybijali z tłumu, momentami byli nawet lekko irytujący.

Po kolejne książki autorki sięgnę z wielką ochotą. Mam nadzieję, że ta powieśc była tylko lekkim potknięciem.

Zapraszam na profil IG @kopytemwksiazkach po więcej opinii.

Książki Kasie West to moje comfort booki. Nie są szczególnie odkrywcze, ale to nie przeszkadza mi dobrze się przy nich bawić. "Przeznaczenie i pierwszy pocałunek" nie wyłamuje się z tego schematu.

Tak jak wszystkie inne książki Kasie West uwielbiam, tak ta mi się nie podobała.
Co to była za bohaterka?!
Przede wszystkim naiwna. Strasznie jej nie polubiłam.
Dodatkowo ten motyw z sabotażem był zbyt wymyślny, naciągany.
Krótko mówiąc jedyne co podobało mi się w tej książce to postać Granta i to, że autorka znowu przedstawiła historię w nowym otoczeniu, tym razem aktorskim.
To tyle. Nie polecam, ale nie odradzam. Lekka i szybko się czyta.

Co to była za bohaterka?!
Przede wszystkim naiwna. Strasznie jej nie polubiłam.
Dodatkowo ten motyw z sabotażem był zbyt wymyślny, naciągany.

Już po pierwszych 50 stronach wiedziałam, ze będzie jedną z moich ulubionych. Bardzo lubię twórczość Kasie West i gdy kończę czytać jej książkę z wrażenia stwierdzam, że lepszej ni można już napisać i wtedy zaczynam czytać kolejną, która jest jeszcze lepsza 🧡 Tutaj nie zabrało niczego od przyjemnej historii, poprzez wzbudzające uśmiech dialogi i przemyślenia, kończąc na nucie tajemnicy. Książka ,,rewelacyjna" (kto przeczytał ten wie)

Urocze love story dla nastolatków. Nie spodziewałam się po tej książce cudów ale zaskoczyła mnie kompletnie, nie mogłam się od niej oderwać aby dowiedzieć się co będzie dalej. Urocza, zabawna, opowieść do kochania

Moja ocena to 6. Książka dosyć przewidywalna. Bardzo lekka idealna na weekendowe wieczory.

Lekka i przyjemna.
Taka niewinna historia, bez dramów z rodzącą się pierwszą miłością.
Dobrze się ją czyta choć troszkę się ciągnie, niepotrzebnie.
Jeśli lubicie twórczość Kasie West to być może ta książka także wam się spodoba.

Lekka i przyjemna.
Taka niewinna historia, bez dramów z rodzącą się pierwszą miłością.
Dobrze się ją czyta choć troszkę się ciągnie, niepotrzebnie.

Kasie West Przeznaczenie i pierwszy pocałunek Zobacz więcej