Tacet a mortuis

Okładka książki Tacet a mortuis
Amo Jones Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Elite King’s Club (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Elite King’s Club (tom 3)
Tacet a Mortuis
Wydawnictwo Kobiece
2019-03-20
2019-03-20
Data 1. wydania:
2018-05-14
Monika Wiśniewska
tajemnice seks erotyka nienawiść uczucia niebezpieczeństwo miłość rodzina zdrada zazdrość kłamstwa

Akcja się zagęszcza. Podobała mi się narracja prowadzona przez Madison i Bishopa. Autorka wpuściła nas na trochę do głowy jednego z królów. Zakończenie jest tak skonstruowane, że jak tylko jesteś wytrwały to chcesz sięgnąć po 4 tom, żeby dowiedzieć się więcej.

Całkiem fajnie, chociaż czasem za bardzo zagmatfane. Dodatek na końcu jest bardzo interesujący (lepszy niż erotyk którego czytałam).

Zakończyłam trzecią najlepszą  część  w ktorej nastąpiło totalne "tornado" intryg .
Madison poznaje swoją przeszłość która jest zlepkiem obłudy i fałszu. Co najgorsze w tej intrydze są  kłamstwa Bischopa które okazują się miażdżące dla Madi która czuję się zmanipulowana i oszukana.
W swojej złości popełnia jeden błąd ,oddając się namiętności  prawie zdradza Bishopa.
A za zdradę jest kara .Ktoś za to zapłaci?

Czym dalej w lekturę tym więcej wątków z poprzednich tomów  znajduje swój finał. Ukryte do  tej pory nieznaczące postacie  puentują jednoznacznie swoją obecność.
🌺
Był pewien moment w scenie z Damonem którego nie mogłam na bierząco zrozumieć "oszustwo".Czytałam tą scenę walki kilka razy.
Zastanawiałam się o co chodzi w jego schizofremicznym świecie.
Dopiero jak z lekturą poszłam dalej zrozumiałam zawiłosć tej sceny.
I walkę jaką Daemon toczył sam ze sobą.
"Strata bliskiej osoby".
Było mi smutno czytając o śmierci bohatera,  mając świadomość ,że autorka  Amo Jones zawarła w niej smutek po utracie swojego ojca . A dokładając  finałową scenę śmierci podkreśliła swój żal.
A ja tym bardziej wczułam się w rozpacz i ból Madi .
Podsumowujac trzy tomy. 📚📚📚
Każdy wynosił coś nowego. Byłam zniechęcona po pierwszym tomie ale dzięki moim super koleżankom z bookstagrama postanowiłam trwać. I za to wam dziekuję dziewczyny ❤❤❤
Seria rozwijała się powoli ale było warto przetrwać bo finalnie okazała się ciekawa i wciągająca.
Masz tu wszystko miłość, seks,przemoc a nawet dziwaczną sektę. Dodatkowo na koniec dostałam usuniętą scenę aż mi poliki spąsowiały. ☺☺☺
Niedługo sięgnę po czwartą część "Malum" .
Bo zakończenie epizodu Madison i Bishopa  otworzyło finalnie następną skomplikowaną historię Tillie i Nata.

A za...

Absurdalna i dość niesmaczna, chyba tak można określić całą tą serie.

Absurdalna i dość niesmaczna, chyba tak można określić całą tą serie.

Ostatnia część o losach Madison i Bishopa jest równie ekscytująca jak poprzednie. Bohaterowie razem z przyjaciółmi stawiają czoła przeciwnościom losu i starają się przeć do przodu. Nic nie jest łatwe, pojawiają się kolejne niedogodności, ale w grupie mają większe szanse na sukces.
Czy będą mogli żyć w spokoju? Czy skończą z tajemnicami? Dowiedź się sam/a, bo warto ;)

Najsłabszy tom z całej trylogii. Niby dostajemy odpowiedzi ale nadal nic się kupy nie trzyma. A główna bohaterka to po prostu pustostan 🤦

Przebrnęłam przez trzy książki bo chciałam przeczytać do końca historię Madison i Bishopa i poznać wszystkie odpowiedzi i szczerze mówiąc nie rozumiem zachwytów nad ta serią...Męczyłam się okropnie czytając ostatnią część jak i dwie poprzednie( chociaż po pierwszej miałam jeszcze nadzieję że coś się zmieni) Jak dla mnie te książki to przede wszystkim brak logiki , jakiegokolwiek sensu i dziwna fabuła. Najgorsze jest chyba to że mamy tutaj tak słabo rozbudowane postacie których płytkie i zepsute zachowanie aż razi w oczy. Często nie rozumie się ich postepowania bo mam wrażenie że w tych książkach nic nie da się zrozumieć. Ich dialogi są tak puste i absurdalne i niezgodne z ich działaniami ,że momentami nie da się tego czytać .Nie byłam w stanie poczuć sympatii do żadnego z bohaterów ,a w szczególności do głównej bohaterki i jej przyjaciółek . Naprawdę nie polecam marnować swojego czasu.

Czytając dwie pierwsze części, miało się ochotę przeczytać następną aby poznać więcej odpowiedzi. Po przeczytaniu trzeciej części stwierdzam, że uzyskane odpowiedzi nie są do końca logiczne, a nawet po uważnym przyjrzeniu się fabule są częściowo sprzeczne z tym, na co wskazywało zachowanie bohaterów w pierwszej części. Z jednej strony poznajemy tajemnice, oraz strukturę organizacji a z drugiej brak jest odpowiedzi na kluczowe pytanie "dlaczego". W zachowaniu bohaterów brak jest zdrowego rozsądku, a główna bohaterka z części na część staje się coraz bardziej "płytka" i irytująca. Rozdziały są pisane z perspektywy kilku osób, przez co tworzy się bałagan. Szkoda czasu.

Dalsze losy Królów i Madi oraz jej przyjaciółek. W tej części poznajemy również rodziców głównych bohaterów. Akcja toczy się bardzo szybko, ani się obejrzysz a już jest koniec książki. Wciągająca, emocjonująca i zmysłowa.

Banda rozpieszczonych amerykanskich dzieci. Glowna bohaterka poznaje swojego brata blizniaka, i dzien pozniej laczy ja z nim wiez wprost kosmiczna i nierozerwalna. Jego smierc jest dla niej tragedia, pomimo ze widziala go chyba lacznie z 3 razy. Z innym bratem poszla do lozka w jakims dziwnym wielokacie, bo tak bardzo ja pociagal. Wiec to chyba jej najwiekszy bol, ze nie mogla zaliczyc wlasnego brata.
Jej niby chlopak traktuja ja jak najgorsza szmate, ale ona go kocha, i wie ze on ja takze.
Szkoda czasu, fabula kuleje, postacie sa zbudowane na kolanie, bez zadnego zaplecza. Zle sie to czyta, nie wiem jak na ten chlam trafilam, i moje jedyne pociesenie ze to przesluchalam, a nie czytalam.

Amo Jones Tacet a Mortuis Zobacz więcej