Rozwiń swoją wyobraźnię

Calling All Minds: How To Think and Create Like an Inventor
popularnonaukowa
Witold Turopolski
wyobraźnia popularnonaukowa wynalazca temple grandin

Rozwija wyobraźnię od samego patrzenia na obrazy. A już po przeczytaniu historii chce się samemu coś zrobić.
Dawałabym do przeczytania w każdej szkole podstawowej i ponadpodstawowej na technice/fizyce.

Bardzo lubię książki Temple Grandin, choć ta akurat pisana jest dla młodszych czytelników. Anegdotki z jej życia i informacje na temat różnych wynalazków przeplatane są prostymi doświadczeniami, które można wykonać samodzielnie.

Książka lekka i przyjemna. Przeczytałem ją dosłownie w parę godzin.
Jako dorosły nie robiłem przykładów praktycznych, ale osobom które mają dzieci, polecam wspólną zabawę z realizacją nieskomplikowanych, a naukowo ciekawych zadań.

Coś dla szarych komórek!

A teraz będzie coś, przy czym nie sposób będzie się nudzić :) Oto bowiem książka łącząca w jedno coś dla majsterkowiczów (zarówno amatorów jak i dla bardziej zaawansowanych), coś dla wszystkich ciekawych sposobu powstania rozmaitych wynalazków, jak również coś dla każdego, kto żądny jest informacji dotyczących biografii wynalazców (tych bardziej i...

Jak działa latawiec? Co sprawia, że płatki śniegu nie są takie same? Kto i w jakich okolicznościach wynalazł rzepy?

Na te i na wiele innych intrygujących pytań, znajdziecie odpowiedź w książce „Rozwiń swoją wyobraźnię. Myśl i twórz jak wynalazca”. Jest to jedna z tych książek, po którą mogą sięgnąć zarówno starsi jak i młodsi czytelnicy. Choć moim zdaniem, starsi znacznie...

To jest książka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - chociaż dla mnie bardziej dla dorosłych, którzy mogą czerpać mnóstwo pomysłów za zabawę z najmłodszymi, rozwijanie ich wyobraźni, chęci do eksperymentowania i majsterkowania.
Autorka jest autystyczna, co nie przeszkodziło jej w osiągnięciu sukcesu na polu zawodowym - jest bardzo dobrze wykształcona, sama siebie...

• Chcę w prezencie
  • Do kupienia
  • Rozwój osobisty/Biografie
  • (1) - Do przeczytania - TERAZ
  • Chcę przeczytać w 2020
  • 2018
  • Przedszkole

Dodaj cytat z książki Rozwiń swoją wyobraźnię

Video

Video