Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które zmieniły świat

Kate Pankhurst Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza K.E. Liber popularnonaukowa dziecięca
Fantastically Great Women Who Changed the World
Paulina Lubowiecka
Grupa Wydawnicza K.E. Liber
kobiety
Fantastically Great Women Who Changed the World
popularnonaukowa dziecięca
Paulina Lubowiecka
kobiety

Książka opowiada o kobietach które przeżyły różne niesamowite i niebezpieczne przygody. Jest w niej bardzo dużo obrazków i mało tekstu myślę że dzieciom się spodoba :)

Książka przedstawia w przyjazny najmłodszym sposób, postacie kilku z najważniejszych kobiet, które pojawiły się na kartach historii. Są nimi: Jane Austen (pisarka), Gertrude Ederle (pływaczka, pierwsza kobieta która przepłynęła kanał La Manche), Coco Chanel (projektantka mody), Frida Kahlo (meksykańska malarka), Maria Skłodowska-Curie (naukowczyni), Mary Anning...

To kolejna ciekawa książka o kobietach tym razem dla młodszych czytelników.
Barwnie, ciekawie i rzeczowo przybliżone zostały kobiety, które swoją determinacją, konsekwencją i upartością zmieniły podejście i myślenie o kobietach w ogóle. Autorka zaprezentowała te z nas, które miały odwagę przeciwstawić się niesprawiedliwości, przełamać tabu, nieracjonalny zakaz czy...

Nietypowe rozmieszczenie treści (trochę jak komiks), intrygujące ilustracje,
inspirująca treść i przesłanie na czasie - oto książka autorstwa Kate Pankhurst.
"Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które zmieniły świat",
ma nadzwyczajnie długi tytuł i jest nadzwyczajnie pięknie wydana! Mnie zachwyca! :-)

W książce przedstawiono dokonania trzynastu kobiet.
Każda z kobiet...

• 2019