The Missing Girl

Shirley Jackson Wydawnictwo: Penguin Classics Cykl: Penguin Modern (tom 20) literatura piękna
Data 1. wydania:
angielski
Penguin Classics
shirley jackson the missing girl opowiadania journey with a lady nightmare penguin modern
Penguin Modern (tom 20)
literatura piękna
angielski

Trzy opowiadania, każde z pewnym elementem dziwności czy nieoczywistości. Całość uważam niestety za raczej przeciętną, aczkolwiek opowiadanie „Journey with a Lady” jest zdecydowanie warte przeczytania. Więcej na blogu: https://jedenakapit.blogspot.com/2020/07/the-missing-girl-shirley-jackson.html

The Missing Girl: 6/10
Journey with a Lady: 7/10
Nightmare: 9/10 (zakończenie jest dziwne)

Za funta szeterlinga zdecydowanie warto :)

• Mam-do przeczytania
  • Rozrywka