Dwudźwięk

Aleksandra Bułat Wydawnictwo: Wydawnictwo i Drukarnia Towarzystwo Słowaków w Polsce literatura piękna
Wydawnictwo i Drukarnia Towarzystwo Słowaków w Polsce
dwudźwięk książka psychologiczna emocje dialog ars amandi ars moriendi
literatura piękna
dwudźwięk książka psychologiczna emocje dialog ars amandi ars moriendi

W obu opowiadaniach: w "Ars Amandi" i "Ars Moriendi" występuje ciekawy styl narracji:naprzemiennie głos zabiera para głównych bohaterów i obserwujemy te same wydarzenia z dwóch różnych perspektyw.Doceniam również pewne frazy czy sformułowania, które mają głębszy, uniwersalny sens."Ars Moriendi" bardziej mi się podobało.

Patrząc sumarycznie, nie napisałabym czegoś takiego,...

„Dwudźwięk” to książka, nad którą nie można przejść obojętnie. Ten zbiór dwóch pozornie bardzo różnych opowiadań angażuje czytelnika w swego rodzaju grę, zachęcając do dokładnej analizy postaci, próby zrozumienia ich zachowań i motywów. Stawia trudne pytania i nie daje odpowiedzi. Wymaga.

Autorka rysuje świat przedstawiony w specyficznym układzie współrzędnych. Pierwsza...

• 2018
  • Psychologiczne