Ssaki świata

albumy
Wydawnictwo SBM
2018-01-01
2018-01-01

Bardzo ciekawie i szczegółowo opisane różne gatunki ssaków. Książka interesująca zarówno dla dziecka, jak i dorosłego, ponieważ sama dowiedziałam się z niej dużo faktów, o których nie miałam wcześniej pojęcia. Przypadkiem czytając dziecku do poduszki sama się doedukowałam:) Całość opatrzona jest pięknymi fotografiami!

Dziś przychodzę do Was z książką, a w zasadzie z albumem, który skradł moje serce. To jedyne w swoim rodzaju kompendium wiedzy o ssakach. W jednej książce dostajemy fotografie i opisy aż 800 gatunków!

"Ciężka" literatura

Zacznijmy od tego, że "Ssaki świata. Szczegółowe opisy 800 gatunków" to prawie 3-kilogramowy kolos! Nie nadaje się więc za bardzo na spacery z książką pod pachą, chyba że planujecie rozbudować sobie biceps do monstrualnych rozmiarów. Album wydano w grubej i bardzo solidnej twardej oprawie z obwolutą, na której znajdziemy dokładnie ten sam projekt, co na okładce. Do druku użyto okrutnie grubego, białego (ale nie neonowego) papieru z niewielkim połyskiem, dzięki czemu słońce czy światło lampy nie będzie Was razić.

Przepiękne fotografie

Podstawą tego albumu są oczywiście zdjęcia. Wysokiej rozdzielczości fotografie wydrukowano z zachowaniem najmniejszych szczegółów. Warto dodać, że są one cudownie rożnorodne, ponieważ wykonane zostały one mniej więcej przez milion osób. Na końcu książki znajduje się spis, więc możecie sobie to policzyć, aczkolwiek będzie to trwać do rana 😂. Każdy gatunek został opatrzony minimum jednym zdjęciem i to właśnie one są największą potęgą tego albumu. Dzięki nim poznajemy ssaki przedstawione w najróżniejszych sytuacjach, przy czym zwierzęta grają na fotografiach pierwsze skrzypce, nawet gdy pokazane są w swoim naturalnym środowisku. Zdjęcia dobrano bardzo świadomie i w zasadzie można je przeglądać godzinami.

Dla ucznia i nie tylko

Zapytacie: po co Wam taka książka, skoro wszystko można znaleźć w internecie? Ano można, ale tylko wówczas, gdy wiecie, czego szukać. "Ssaki świata" pokazały mi, jakie cudaki żyją na tym świecie, o których nigdy nie słyszałam i być może więcej nie usłyszę. Natura stworzyła tak osobliwe istoty, że na temat każdego z nich mogłaby pewnie powstać osobna książka.

Wiecie, że istnieją takie ssaki jak np.:...

Cała recenzja z wieloma zdjęciami książki dostępna jest tutaj---> http://www.niekulturalnie.pl/2018/10/borze-lisciasty-jaka-ta-ksiazka-jest.html

"Ciężka" literatura

• Przeczytane 2019
  • Psie 🐶🐶🐶
  • Naj!
  • Olimpiada Czytelnicza 2019

Dodaj cytat z książki Ssaki świata