Cyfrowi ludzie. Nasza czwarta rewolucja

Okładka książki Cyfrowi ludzie. Nasza czwarta rewolucja Chris Skinner
Okładka książki Cyfrowi ludzie. Nasza czwarta rewolucja
Chris Skinner Wydawnictwo: Poltext biznes, finanse
420 str. 7 godz. 0 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Tytuł oryginału:
Digital Human: The Fourth Revolution of Humanity Includes Everyone
Wydawnictwo:
Poltext
Data wydania:
2018-10-26
Data 1. wyd. pol.:
2018-10-26
Liczba stron:
420
Czas czytania
7 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375617177
Tłumacz:
Piotr Cypryański
Tagi:
cyfryzacja rozwój technologia
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki AI w strategii. Rewolucja sztucznej inteligencji w zarządzaniu Dariusz Jemielniak, Aleksandra Przegalińska
Ocena 6,4
AI w strategii... Dariusz Jemielniak,...
Okładka książki Świat na sprzedaż. Kulisy dziennikarskiego śledztwa w sprawie handlu zasobami Ziemi Javier Blas, Jack Farchy
Ocena 7,4
Świat na sprze... Javier Blas, Jack F...
Okładka książki Inwestowanie w wartość. Od Grahama do Buffetta Erin Bellissimo, Mark A. Cooper, Bruce C. Greenwald, Judd Kahn, Tano Santos
Ocena 6,4
Inwestowanie w... Erin Bellissimo, Ma...
Okładka książki Jak zarządzać dużymi projektami Bent Flyvbjerg, Dan Gardner
Ocena 7,3
Jak zarządzać ... Bent Flyvbjerg, Dan...
Okładka książki B2B E-commerce. Podręcznik menedżera Justyna Skorupska, Piotr Truszkowski
Ocena 8,0
B2B E-commerce... Justyna Skorupska, ...
Okładka książki Badanie wartości szacunkowych w praktyce rewizji finansowej Anna Staszel, Paweł Zieniuk
Ocena 6,0
Badanie wartoś... Anna Staszel, Paweł...
Okładka książki Bankructwa. Tom 3. Przedsiębiorstwa i konsumenci Andrzej Tokarski, Maciej Tokarski
Ocena 6,7
Bankructwa. To... Andrzej Tokarski, M...

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
192
15

Na półkach:

Książka nierówna. Pierwsza część trochę tendencyjna, poświęcona rewolucjom ludzkości, nie bardzo wiąże się z resztą. Druga część dość ciekawa, to wnikliwa analiza systemu bankowego i zmian, które wywołują cyfryzacja, automatyzacja, AI, FinTechy i TechFiny, ale mocno rozwleczona i w wielu miejscach powtarzalna. Trzecia część to studium przypadku firmy Ant Financial, napisana w tak wielkim, bezkrytycznym zachwycie nad chińskim planami globalnej ekspansji, będąca pochwałą social scoringu czy eko inicjatyw koncernu (który nie tylko wyciągnie nas z biedy, wykluczenia, ale jeszcze uratuje klimat),że aż razi. Dla naprawdę interesujących się bankowiością będzie to może pozycja wciągająca, dla badaczy metod soft propagandy również 😉

Książka nierówna. Pierwsza część trochę tendencyjna, poświęcona rewolucjom ludzkości, nie bardzo wiąże się z resztą. Druga część dość ciekawa, to wnikliwa analiza systemu bankowego i zmian, które wywołują cyfryzacja, automatyzacja, AI, FinTechy i TechFiny, ale mocno rozwleczona i w wielu miejscach powtarzalna. Trzecia część to studium przypadku firmy Ant Financial, napisana...

więcej Pokaż mimo to

avatar
685
525

Na półkach:

Niestety ta książka nie powala - sprawia wrażenie rozciągniętej do maksimum opowieści o tym, że banki czeka digitalizacja. Nie wiem, dlaczego autorowi nie wystarczyło jedno zdanie. No niechby jeden rozdział, żeby przekonać nieprzekonanych. Ale 300 stron powtarzania wciąż tego samego?
Bezwzględnie należy pominąć pierwszy rozdział. Próba połączenia rozważań o rewolucji cyfrowej z tak zamierzchłą historią, jak epoka powstawania pierwszych wierzeń, to jakiś chory pomysł pseudointelektualisty, który funkcjonując jako celebryta finansowy, zapragnął nagle błysnąć zdolnością do rozważań nieledwie filozoficznych. Niewiele lepsza jest próba włączenia ewolucji cyfrowej do ciągu ewolucyjnego rozwoju człowieka. Skinner łapie równowagę i przestaje się kompromitować dopiero w 3 rozdziale (Rozkwit platform i rynków) choć nadal to, o czym pisze jest, mało odkrywcze.
W dodatku mowa tu najwyżej o perspektywie pięciu do maksymalnie 10 lat. Książka wydana została (również wersja anglojęzyczna) w 2018 roku, a autor wieszczy rewolucję cyfrową. Może jej jeszcze nie zauważył? Rzuca truizmami: paliwem owej rewolucji jest cyfryzacja i usieciowienie; rozwój internetu i wielkich baz danych, permanentny dostęp do sieci z poziomu urządzeń mobilnych; możliwość dokonywania operacji w czasie realnym; zanik przestrzeni i czasu.
Może faktycznie wyparcie banków przez fintechy i nowe rozwiązania oparte na technologii blockchain dla wielu osób stanowią jeszcze mrzonki, ale jeśli ktoś słyszał o gospodarce API i "długim ogonie", to chyba niewiele nowego wyniesie z tej lektury. Czy należy się zgodzić ze Skinnerem, kiedy pisze, że fintechy namieszają w świecie finansów tak, jak Uber w przewozach czy Airbnb w hotelarstwie? Ja mam duże wątpliwości, bo banki raczej zmienią model biznesowy i będą wykorzystywać fintechy do obsługi własnych procesów. Autor słusznie natomiast wskazuje, że na razie robią co mogą, aby odwlec tę sytuację, zamiast szybko podjąć działanie, żeby znaleźć się w awangardzie. To akurat wina nas - klientów. Trzymając się kurczowo systemu bankowego, dajemy przyzwolenie, aby koszty nieefektywnych procesów bankierzy przerzucali na nas.
Otwarte platformy wymiany, wyposażone w czytelne i proste w obsłudze aplikacje, to zdaniem Skinnera przyszłość bankowości. Zważywszy jednak, jak długo i skutecznie lobby naftowe powstrzymuje elektryfikację mobilności, banki zapewne do upadłego będą walczyć o monopolizację rynku finansowego. Sądzę jednak, że skrajny pomysł, aby platformy finansowe łączyły tych, którzy mają gotówkę, z tymi, którzy jej potrzebują (tak, jak Uber łączy tych, którzy potrzebują transportu, z tymi, którzy mają samochody),to wizja nazbyt optymistyczna ze względu na brak regulacji dotyczących rozwoju technologii blockchain. A koszt pieniądza będzie umiarkowany tylko wtedy, kiedy wycena będzie powszechna (np. aukcje).
Jest jednak powód, dla którego warto - i to bardzo - sięgnąć po tę książkę. Chodzi o załączone studium przypadku Ant Financial. Znakomity kejs opisujący początki kariery Jacka Ma – twórcy Alibaby, światowego giganta handlu internetowego, który zaliczył najbardziej spektakularne wejście na giełdę w historii Wall Street oraz spółek powiązanych z Ant Financial. Studium zawiera m.in. wywiady z pracownikami spółki, informacje o jej zaangażowaniu społecznym i planach rozwoju. A wszystko podlane wyśmienicie informacjami o specyfice rozwoju technologii cyfrowych w Chinach. I ten aneks to perełka, która wynagradza nasz trud ;-) !

Niestety ta książka nie powala - sprawia wrażenie rozciągniętej do maksimum opowieści o tym, że banki czeka digitalizacja. Nie wiem, dlaczego autorowi nie wystarczyło jedno zdanie. No niechby jeden rozdział, żeby przekonać nieprzekonanych. Ale 300 stron powtarzania wciąż tego samego?
Bezwzględnie należy pominąć pierwszy rozdział. Próba połączenia rozważań o rewolucji...

więcej Pokaż mimo to

avatar
899
532

Na półkach: ,

“(...) bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi czy nie, budujemy inteligentną planetę, gdzie wszyscy i wszystko będzie ze sobą połączone i będzie się ze sobą stale komunikować.”

W “Cyfrowych ludziach” zostały opisane początki internetu i komputerów. Przedstawiono epoki rozwoju cywilizacji czyli: stworzenie wspólnych wierzeń, stworzenie pieniędzy, rewolucja przemysłowa i epoka w której aktualnie żyjemy, czyli epoka sieci. To właśnie w niej żyjemy i to w niej nastąpił rozwój komputerów i internetu. Chris Skinner przedstawia od czego zaczęła się cyfrowa rewolucja i jak ona postępuje. Cyfrowa rewolucja, to rewolucja w której wszystko jest ze sobą połączone. Inteligentny dom, bankowość… . W książce opisany został również rozwój internetowych systemów banków. W jednym z ostatnich rozdziałów została przedstawiona technologiczna przyszłość jaka czeka ludzkość.
“Cyfrowi ludzie” uświadamiają jak zmienia się świat dookoła nas i jak bardzo jesteśmy uzależnieni od technologii, która otacza nas ze wszystkich stron. W książce przedstawiona jest analiza rozwoju technologii i tego jak bardzo wpływa on na nas. Ja sięgnęłam po nią, ponieważ w jakiś sposób jestem związana z it, technologią czy internetem, ale uważam że to książka dla wszystkich. Uświadamia co nas czeka w przyszłości i pokazuje banki od zupełnie innej strony. Przedstawia rozwój technologii, który moim zdaniem nie zawsze jest korzystny dla nas, bo uzależniamy się od mobilnych płatności, łatwo dostępnej wiedzy, kontaktów czy rozmów. Co pokazała ostatnio awaria Instagrama czy Facebooka, okazało się, że niektórzy nie potrafią bez nich żyć. Książkę polecam i jestem ciekawa czy autor dobrze przewidział naszą technologiczną przyszłość.

“(...) bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi czy nie, budujemy inteligentną planetę, gdzie wszyscy i wszystko będzie ze sobą połączone i będzie się ze sobą stale komunikować.”

W “Cyfrowych ludziach” zostały opisane początki internetu i komputerów. Przedstawiono epoki rozwoju cywilizacji czyli: stworzenie wspólnych wierzeń, stworzenie pieniędzy, rewolucja...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    49
  • Przeczytane
    11
  • Posiadam
    4
  • Teraz czytam
    2
  • Eseje
    1
  • Do poczytania
    1
  • E-book - chcę kupić
    1
  • (L) Literatura faktu i reportaże
    1
  • Filozofia_Socjologia_Psychologia
    1
  • Naukowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Cyfrowi ludzie. Nasza czwarta rewolucja


Podobne książki

Przeczytaj także