Porypana Panna

Okładka książki Porypana Panna Marta Tatka
Okładka książki Porypana Panna
Marta Tatka Wydawnictwo: Wydawnictwo BURZA Marta Tatka publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo BURZA Marta Tatka
2018-07-13
2018-07-13
cytaty myśli rzeczywistość humor erotyka życie

Mi ta pozycja nie podeszła. Natknęłam się na trafiające w moje gusta cytaty autorki i tak się skusiłam, żeby przeczytać całość. Niestety walczyłam miesiącami, żeby dobrnąć do końca. Piękne wydanie dopełniają ciekawe rysunki. Treść jest warta uwagi, spojrzenie na świat z perspektywy kobiety, z którą niejednokrotnie się utożsamiałam, jednak skróciłabym zawartość o połowę. Miałam czasem wrażenie, że kotłują się tam w koło te same myśli, ale ubrane w nieco inne zdania. Mnie to zmęczyło.

czytało się przyjemnie, przemyślenia na różne tematy, lekka, przyjemna, chwilami bardzo w punkt , kobieca przede wszystkim

Moja druga połówka przytargała to do domu. Cieszyła się jak małe dziecko z klocków lego.
Intrygujący tytuł, fajne panny na okładce i ta radość w oczach mojej lubej... No nie mogłem nie zerknąć!

Książka jest ciekawa, zabawna. Kobiecy punk widzenia, nie kolorowany na różowo. Mnie nie zniechęciły żarty na temat mężczyzn, bo o blondynkach też jest dużo dowcipów.

"Nie jestem pisarką..." Zgadza się! Autorka nią nie jest i jej nie udaje. Ma lekkie pióro, teksty są zwiezłe, proste, ale nie pozbawione głębi. Bawią, drażnią, pobudzają wyobraźnię i wzruszają. Chciałem dać 5*, bo to kobieca lektura, a ja kobietą nie jestem i nie do końca rozumiem dlaczego ta książka jest taka ważna dla mojej Pani. Plusik za jakość, bo nie pamiętam kiedy trzymałem w dłoniach taką ciężką i porządną książkę. (Pomijając albumy)

Zostawiam 6*

"Nie...

Sięgnęłam po książkę, bo ujęła mnie okładka i zakręcony tytuł. Otworzyłam na przypadkowej stronie i trafiło w dziesiątkę! Druga, trzecia myśl - wciągające, świeże, inne - dlatego zakupiłam "Porypaną Pannę". Nie żałuję. Nie mogłam się oderwać. Książka warta polecenia.

Książka jest o mnie. Autorka jest chyba wróżką albo siedzi w mojej głowie. Egzemplarz jest pięknie wydany, tasiemka pozwala zaznaczyć ulubione fragmenty ale powinno być sto takich tasiemek. Podoba mi się papier bo jest bardzo miły i taki czysty. Dostałam w prezencie z imienna dedykacją i to chyba najbardziej trafiony prezent.

Jestem zdziwiona, sama zaskoczyłam siebie! Ale od początku. „Porypaną pannę” dostałam w prezencie. Od znajomej. Nie gustuję w takiej literaturę (blog),no ale co, darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. No cóż, jak mogłam nie przeczytać. Nie mogłam. Musiałam. Chciałam. Bo to był bardzo miły prezent.

Byłam otwarta, zwarta i gotowa, cóż nowe doświadczenie. I nie spodobało mi się. Kilka pierwszych stron. Potem kolejne. Nie, to nie dla mnie, co mnie będzie jakaś Tatka pouczać! Kto to w ogóle jest? Kolejne strony. Bezczelna. Dalej. Coś w tym jednak jest. Kolejne… I nie wiem kiedy dobiegłam do końca. Wcale nie zmęczona, nie zdegustowana, mile zaskoczona. Wciągnęłam się. Weszłam w to. I nawet żałowałam, ze już koniec.

Ale nie ocenie „Porypanej panny”, nie potrafię. Ale zachęcam innych.

Byłam otwarta, zwarta i gotowa, cóż nowe doświadczenie. I nie spodobało...

Czytając Twoją książkę, miałam wrażenie, jakbyś siedziała w mojej głowie. Coś niesamowitego. Pozdrawiam moją imienniczkę 😘

Jak sam tytuł wskazuje. Trochę zabawna, trochę cięta. Jak nie wiesz jak wsadzić szpilę partnerowi to po przeczytaniu już napewno będziesz wiedziała.

• Pożyczone
  • Do kupienia