Kobiety króla Kazimierza III Wielkiego

Marek Teler Wydawnictwo: Ciekawe Miejsca historia

Dla interesujących się historią, fragmencik o Szczecinku zachęcił do sięgnięcia po tą pozycję.

Jak każdy wie Kazimierz Wielki lubił seks, ale w przeciwieństwie do wielu władców nie przeszkodziło mu to być dobrym królem.
W książce Marka Telera możemy przeczytać nie tylko o żonach i kochankach króla Kazimierza, ale także o jego córkach, wnuczkach, siostrach, a także o kobietach, z których zdaniem się liczył (matce Jadwidze i siostrze Elżbiecie).
Autor nie pogłębił...

Niewiele jest rzeczy równie dobrych niż sytuacja, gdy podczas emisji serialu historycznego pojawia się książka, dzięki której widzowie mogą sobie porównać, w jakim stopniu ekranowa opowieść jest zgodna z faktami, a gdzie twórcy dali się ponieść (umiarkowanej) fantazji. "Kobiety króla Kazimierza III Wielkiego" to jednak nie tylko merytoryczne uzupełnienie dla znanej i...

Zgrabnie napisana książka o najważniejszych kobietach ostatniego z Piastów. Autor, pomimo dosyć obyczajowego tematu, zachował pełny obiektywizm i uniknął tanich sensacji. W trakcie lektury dowiemy się nie tylko o zonach Kazimierza, ale również matce, siostrze i jego córkach. Praca Telera to ciekawe uzupełnienie dla serialu Korona Królów. Lektura jest napisana ładna...

• Przeczytane - 2019
  • Średniowiecze