Podchmielona historia Warszawy

historia
Skarpa Warszawska
2018-04-13
2018-04-13
historia warszawa piwo historia Warszawy historia społeczna piwo

Okładka książki QQRYQ nr 14 Andrzej, Arek, Grzybu, Katiusza, Kristof, Maken, Marek, Dariusz Palinowski, Al Puzon, Stasiek, Szpila, Uszaty, Jany P. Waluszko, Piotr Wierzbicki, Zbyszek, Zimuś
QQRYQ nr 14 Andrzej, Arek, Grzy...

Czegoś zabrakło mi w tej książce... Temat ciekawy, szczególnie dla amatorów piwa 😉. Ale gdyby jeszcze do faktów dołożyć garść ciekawostek czytałoby się tę książkę (popijając sobie coś z kufla😀) znacznie fajniej... Ale na pewno warto po nią sięgnąć.

Pozycja jest zapewne niemałą gratką dla prawdziwych fanów piwa, którzy oprócz doceniania jego walorów smakowych, interesują się także jego historią i procesem produkcji. Prawda, mamy zawężony geograficznie obszar opowieści (Mazowsze ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy),ale historia jest na tyle ciekawa, że sposoba się nie tylko czytelnikom z Mazowsza. :)
Dużo fajnych historii, dużo zdjęć,dużo ciekawostek "piwnych"...
Oczywiście polecam. :)

Dużo fajnych...

Przegadany język (raczej na bloga) i słabe źródła (głównie strony internetowe).

Przegadany język (raczej na bloga) i słabe źródła (głównie strony internetowe).

2067

Miło zaskoczyła mnie ta książka. Napisana bardzo swobodnym (ale nic a nic wulgarnym) językiem, a jednak rzetelna. Oczywiście tematem głównym jest warszawskie browarnictwo, ale tak niemal przy okazji jest to całkiem niezły przewodnik po historii Warszawy od jej ukrytych w mrokach tajemnicy początków aż do niemal dziś. Całkiem solidna bibliografia. Książka napisana przez znanego warszawianofila z erudycją i dowcipem.

• Mam w pdf
  • E-booki