Mój pamiętnik

historia pamiętnik podkarpacie
biografia, autobiografia, pamiętnik
2016-01-01
historia pamiętnik podkarpacie

Potocka pisze dla dzieci, jej pamiętnik wydaje się mieć wręcz charakter “przewodnika” dla przyszłych pokoleń. “Przewodnik” ten obejmuje większość sfer życia od duchowości przez opiekę nad dziećmi do prowadzenia majątku. Nie jest to oczywiście pozbawiona refleksji schematyczna broszura, ale pamiętnik mądrej, dojrzałej i wierzącej do końca w swoje ideały kobiety.
"Mój...

Znakomita książka (reprint) z lat 20 XX wieku, wznawiany cyklicznie po 500 egzemplarzy na wydanie. Świetne pióro autorki sprawia, że książkę się bardzo szybko czyta. Perypetie polskiego ziemiaństwa można śmiało także odnosić do dzisiejszych czasów. Polecam

świat się zmienia - ludzie nie. Opis świata sprzed 150 lat jest nadal aktualny i dający do myślenia.

Każda matka powinna tę książkę przeczytać. Niezwykłe jak wszystkie zawarte w niej mądrości, choć pisane niemal przed wiekem, nie straciły na aktualności. Książka niezwykle ciekawa.

Przeczytałam książkę z wielkim zainteresowanie i jestem pełna podziwu i szacunku dla tej wspaniałej kobiety, żony, matki. Całkowicie zgadzam się z pochlebną oceną postaci pani Anny Potockiej, wyrażoną w recenzji pana Andrzeja Potockiego. Będąc w Rymanowie trzy lat temu, miałam to szczęście, że mogłam złożyć kwiaty na Jej grobie (skromnym, tak ja ona), gdzie znalazła...

• Historia
  • XIX wiek
  • Biografia, pamiętnik
  • Powieść historyczna
  • Wspomnienia/pamiętniki
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Mój pamiętnik