Wojenni kochankowie

Okładka książki Wojenni kochankowie
Aleksandra Katarzyna Maludy Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM Cykl: Cień od wschodu (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
Cień od wschodu (tom 3)
Oficyna Wydawnicza RYTM
2018-10-10
2018-10-10

Bardzo,ale to bardzo dziękuję Autorce.Za cudowny prezent.
I możliwość przeczytania tej Przepięknej Książki.

To już trzeci tom sagi. Który mnie tak bardzo poruszył.
Wszystko zaczyna się,w 1914 roku.Na krótko przed wybuchem pierwszej wojny.

Mamy tu ten cudowny plastyczny język.Którym obdarza nas ,Autorka.

Losy bohaterów zarówno fikcyjnych ,jak i tych prawdziwych.Mieszają się z wydarzeniami prawdziwymi.
Są tu Car Mikołaj II,Piłsudski.
Kon i inni.

Akcja to między innymi Warszawa i Sankt Petersburg.

Podobał mi się ten przedstawiony tu świat.
Te herbatki z cynamonem pite w saloniku.
Te przechadzki nad Newą ,te wiejskie krajobrazy.

Tego już nie ma.Zostały na kartach książki.

Mamy tu też przedstawione okrucieństwo Czeka.
Dziewczyna za złamaną ręką .

Wojenni Kochankowie to piękna,czasem smutna podróż do czasów już nam odległych.

To prawdziwa historia :-)

Bardzo,ale to bardzo dziękuję Autorce.Za cudowny prezent.
I możliwość przeczytania tej Przepięknej Książki.

To już trzeci tom sagi. Który mnie tak bardzo poruszył.
Wszystko zaczyna się,w 1914 roku.Na krótko przed wybuchem pierwszej wojny.

Mamy tu ten cudowny plastyczny język.Którym obdarza nas ,Autorka.

Losy bohaterów zarówno fikcyjnych ,jak i tych prawdziwych.Mieszają...

Historia, podana w bardzo ciekawy sposób. Pokazany jest czas rodzącej się niepodległości Polski i codzienne życie Polaków tworzących historię tego okresu. Życie niezwykle trudne, na ułożenie którego często nie mieli wpływu, którzy byli poddawani trudnym wyborom osobistym i ideologicznym.

Podobają mi się we wszystkich częściach trylogii „Cień od wschodu” postaci silnych, niezależnych kobiet. W tej części też takie spotykamy. Główna bohaterka Irena, walcząca o marzenia, o miłość mimo przeciwności; Maria Kossakowska uważana za kobietę słabą/bluszcz, ale kiedy jest potrzeba to walczy o męża, o dom; pani Seweryna, która przyjmuje w swoim majątku w Drozdowie wszystkich potrzebujących wsparcia i pomocy.

Nie ma w tej książce postaci nieważnych. Rewolucjoniści, robotnicy, zwykli ludzie uwikłani w dzieje historii.
Piękna, poruszająca historia przekazana w sposób pozwalający poczuć klimat tamtych czasów.

Polecam.

Podobają mi się we wszystkich częściach trylogii „Cień od wschodu” postaci...

Biorę do ręki książkę Kasi Maludy i już czuję powiew historii ;)
Wydarzenia historyczne nie są tylko tłem tej powieści, są czasem na pierwszym planie.
Jesteś skarbnicą wiedzy historycznej, Kasiu. Wplatasz historię w losy swoich bohaterów. Piękną polszczyzną. Plastycznym językiem. W pięknym stylu.
Pisałam już, że Twoje książki są dla mnie odskocznią od współczesnych obyczajówek i kryminałów. Są miłym urozmaiceniem.
Jestem dumna z tego, że jestem w gronie Twoich znajomych.
To dzięki Tobie wiem więcej o rewolucji bolszewickiej, o wojennej zawierusze, o zbliżającej się niepodległości.
Dzięki Tobie mogłam poczuć klimat tamtych czasów.
Z przyjemnością przeczytałam tę piękną i mądrą książkę.
Popłynęłam na fali historii ;)

Biorę do ręki książkę Kasi Maludy i już czuję powiew historii ;)
Pisałam już, że Twoje książki są dla mnie odskocznią od współczesnych...

Książki autorstwa Aleksandry Katarzyny Maludy nie są tworzone według jednolitego wzorca. Nie pozwala na to uwikłanie bohaterów w zawieruch dziejowe, choć często istotny jest wątek miłosny, może czasami nieco podobny do przedstawionych w innych powieściach. „Wojenni kochankowie” świetnie przybliżają czasy odzyskania przez Polskę niepodległości. Co mi się w tej książce podobało:
-rzetelność warsztatu, liczne przypisy (które uwielbiam i zawsze czytam),
-opisy Piotrogrodu, miasta gdzie toczy się znaczna część akcji książki,
-przedstawienie sytuacji Polaków przebywających na terenie carskiej Rosji w chwili wybuchu rewolucji,
-informacje o ruchu robotniczym (jak to okropnie brzmi, zmora z lekcji historii w liceum!), dzięki losom bohaterów nieco łatwiejsze do przyswojenia,
-postać siostry Konstancji, bardzo oryginalne ujęcie, na tle sióstr zakonnych pracujących w szpitalach, opisywanych w powieściach innych autorów,
-dobre zakończenie, Irena i Jędrek, główni bohaterowie wracają do Polski. Tyle tylko, że współczesny czytelnik zapewne pokusi się na smutną refleksję nad dzieciątkiem noszonym pod sercem Ireny, bo my wiemy co go spotka za dwadzieścia lat...
Książkę gorąco polecam.

Jestem bardzo niezdecydowana po przeczytaniu ostatniej części trylogii. Z jednej strony chciałabym, żeby tego czytania było dużo więcej, ale z drugiej strony (jakby powiedział pewien mleczarz) może to wtedy nie byłoby takie dobre? Cieszmy się więc tymi niespełna 300 stroniczkami i zastanawiajmy, jak w tak krótkiej powieści udało się autorce poruszyć większość spraw związanych z okresem odradzania się Polski. Udało się znakomicie, trzeba dodać. Jak zwykle jestem pod wrażeniem przygotowania źródłowego autorki i umiejętności wplatania w losy fikcyjnych bohaterów życiorysów postaci historycznych.
Wahałam się między 9. a 10.*, ale zdecydowałam się na najwyższą notę, tutaj pozwolę sobie zacytować inną opinię, bo: "Ze wszystkich osób, które w swych szczerych ambicjach i planach, miały zamiar uczcić 100-lecie Niepodległej Polski, jedynie Kasia, przepraszam - Aleksandra Katarzyna Maludy, zrobiła to bez rozgłosu, za to bardzo skutecznie."@Anna Lipińska-Czajkowska
Według mnie już niczego nie trzeba dodawać.

Na półkach: , , , ,

Trzecia część cyklu "Cień od wschodu" i trzecia wzruszająca opowieść o historii naszej OJCZYZNY.
Aleksandra Katarzyna Maludy jest mistrzynią w swojej pasji. Bo tylko ktoś kochający historię może stworzyć takie dzieło.
Jestem szczęśliwa, że mogłam uczcić
Rocznicę Niepodległości właśnie z powieścią Kasi.
Dziękuję serdecznie...

Jestem szczęśliwa, że mogłam uczcić
Rocznicę Niepodległości właśnie z powieścią Kasi.
Dziękuję serdecznie...

To już trzecia część cyklu "Cień od Wschodu". Jaka szkoda, że nadszedł czas rozstania z bohaterami :(.
Książka, tak jak poprzednie części, jest wspaniała, mądra.
Autorka losy bohaterów przedstawia na tle ważnych wydarzeń historycznych. A robi to niezmiernie ciekawie, w sposób wciągający czytelnika, że aż ciężko jest się oderwać.
Książka oprócz tego, że przedstawia kawałek ważnej dla nas historii, daje dużo do myślenia i skłania do refleksji.
Warto po nią sięgnąć! Polecam serdecznie !!!
Dziękując Autorce za piękną lekcję historii, mam nadzieję, że Autorka posiadając tak wspaniały dar do ukazywania dawnych wydarzeń, znowu zachwyci nas jakąś ciekawą książką o tematyce historycznej. Bardzo proszę o jeszcze !!!

Książka, tak jak poprzednie części, jest wspaniała, mądra.
Książka oprócz tego, że przedstawia kawałek...

1945

Ze wszystkich osób, które w swych szczerych ambicjach i planach, miały zamiar uczcić 100-lecie Niepodległej Polski, jedynie Kasia, przepraszam - Aleksandra Katarzyna Maludy, zrobiła to bez rozgłosu, za to bardzo skutecznie. Dziękuję Ci Kasiu za tę wzruszającą i wciągającą historię walki o wolną Polskę.

Bohaterami tej powieści jest kolejne pokolenie młodych, wywodzących się z rodzin, które poznaliśmy w poprzednich książkach cyklu "Cień od Wschodu"; Irenka Kossakowska, wnuczka Klary i Maurycego oraz Andrzej Ojrzanowski, urodzony w Irkucku, wnuk Justyny i Edmunda. Na tle rozgrywających się wydarzeń w latach 1914-1918, zamachu na księcia Ferdynanda, I wojny światowej oraz rewolucji w Rosji, bierzemy udział w historycznych zdarzeniach, które dla setek tysięcy zniewolonych Polaków były nadzieją na wolny kraj. To nie była łatwa walka; trudno było komukolwiek zaufać, ale wiara wciąż tliła się w sercach ludzi.

Książka pokazuje ten okres naszej historii z innej strony, mówiąc wprost od Wschodu, gdzie w dużym stopniu ważyły się losy kraju. Autentyczne postacie Dzierżyńskiego, Lenina i innych rewolucyjnych działaczy, walki przeciw Niemcom, nędza, głód, zdrada, nienawiść, zemsta - w tę całą okrutną rzeczywistość uwikłani zostali zakochani w sobie Irenka i Jędrek, którzy musieli zmierzyć się z wszystkimi przeciwnościami losu. Przeżyli i wrócili do wolnej Polski.

Polecam, a Autorce serdecznie dziękuję i gratuluję wspaniałej książki.

Bohaterami tej powieści jest kolejne pokolenie młodych, wywodzących się...

polecam!

polecam!

Znakomita historia, doskonała seria - polecam.

Znakomita historia, doskonała seria - polecam.

Aleksandra Katarzyna Maludy Wojenni kochankowie Zobacz więcej
Aleksandra Katarzyna Maludy Wojenni kochankowie Zobacz więcej