Given #2

2018-07-20
Data 1. wydania:
2020-05-12
Tomasz Molski
manga yaoi dramat romans szkolne życie okruchy życia

Mafuyu zostaje przyjęty do kapeli, w której zaczyna pełnić funkcję gitarzysty i wokalisty. Z takim składem zespół postanawia dać swój pierwszy koncert. W końcu mają w swoich szeregach wokalistę o niebywałym talencie, którego trzeba pokazać szerszej publice. Jednakże, żeby to zrobić, trzeba najpierw napisać tekst piosenki, a odpowiedzialnego za to Mafuyu targają różne emocje, które nie pomagają w tworzeniu.
Tom drugi składa się głównie z retrospekcji. Nie jest to niczym złym, bowiem te wspominki pozwalają zrozumieć zawiłości między bohaterami. Z racji poruszonej tematyki ten tomik jest również bardziej emocjonalny od części pierwszej. O wiele bardziej.
Sprawdza się w nim również "pierwsze prawo yaoi", które brzmi: "wszyscy są gejami, tylko jeszcze o tym nie wiedzą". Bardzo możliwe, że to właśnie dzięki tej zasadzie Uenoyama znajduje zrozumienie u swojego przyjaciela, który również zaliczył w życiu epizod z mężczyzną.
Po raz kolejny należy wspomnieć o cudownych przerywnikach jakimi są projekty postaci i ich krótkie opisy między rozdziałami. Są one szczególnie pomocne w tym tomie, ponieważ pojawia się sporo nowych twarzy i można się pogubić. A tak? Czytelnik ma ściągawkę.

W końcu koncert i piosenka Mafuyu, dopiero teraz zauważyłam jak w mandze akcja szybko płynie w porównaniu do anime, bo czuję, że w kolejnym tomie wejdziemy już w akcje która nie jest mi znana. Mimo wszystko emocje ciągle tak samo duże.

SPOILER!
Pocałunek jest o wiele lepszy i bardziej emocjonalnie ukazany niż w anime i bardzo żałuję, że anime wiernie go nie oddało.

SPOILER!

W tym tomie poznajemy trochę przeszłość Mafuyu. Ta część podobała mi się ciut mniej niż poprzednia, ale nadal oceniam serię bardzo dobrze.

Bardzo dobra kreska :) Opowieść o relacjach międzyludzkich, o tym, że nie są proste i trzeba wspierać innych w ich życiu :)

Na półkach: , , , ,

Bezapelacyjnie moja nowa ulubiona manga! <3

"Zawsze myślałem, że miłość jest czymś delikatnym..
słodkim..
i czułym.
Lecz...
Dopiero kiedy sam jej doświadczyłem, uświadomiłem sobie , że to tylko złudzenie.
Ponieważ w rzeczywistości kochając kogoś, czujesz się tak, jak by coś rozdzielało Twoje ciało od środka"

Sięgając po ten tomik wiedziała, że złamie on moje serce i tak tez się stało! Serce rozpadło mi się na tysiące kawałeczków i musiałam zbierać jego odłamki z podłogi.
Nie mogę dużo tutaj napisać bo nie chcę nic nikomu zdradzić ale dowiadujemy się więcej o przeszłości Mafuyu i o tym jak było mu ciężko gdy był dzieckiem.
Uczucia pozostałych 3 panów tez zostaną bardziej ujawnione i znowu będziemy w stanie poczuć i usłyszeć jak Mafuyu śpiewa.
Wiem, że to może dziwne - ale podczas czytania masz wrażenie że słyszysz jak oni grają i śpiewają.
Każde słowo, każdy dialog, każdy kadr jest tak przepiękny, wypełniony uczuciem, emocjami od euforii po złość i od namiętności po nienawiść.

Proszę was - PRZECZYTAJCIE!

Bezapelacyjnie moja nowa ulubiona manga! <3

"Zawsze myślałem, że miłość jest czymś delikatnym..
słodkim..
i czułym.
Lecz...

Sięgając po ten tomik wiedziała, że złamie on moje serce i...

Dodaj cytat z książki Given #2