Given, Vol. 2

2020-05-12
2020-05-12
manga josei

Given #2 ♪

Q: Braliście kiedyś udział w
konkursie wokalnym?

Ja do dnia dzisiejszego pamiętam swój pierwszy występ <3

Ritsuka pod wieloma naleganiami upartego Mafuyu wreszcie decyduje się zostać jego nauczycielem.
Lekcje przebiegają dosyć płynnie, a Sato o dziwo bardzo dobrze radzi sobie z graniem na profesjonalnym sprzęcie.

Po zajęciach Uenoyama pyta się Mafuyu czy ma jakąś ulubioną piosenkę.
Chłopak stwierdza, że od dość dawna siedzi w jego głowie pewien utwór.
Zaciekawiony Ritsuka chciałby go posłuchać, a on bez odpowiedzi zaczyna śpiewać ją na głos.

Od tego dnia, Sato dołącza do zespołu jako gitarzysta oraz wokalista.

Nieco później kapela przygotowuje się do zagrania swojego pierwszego koncertu przed sporą publicznością.
To niebywała szansa, by ktoś zauważył ich potencjał.
Ostatnim krokiem do sukcesu pozostaje tylko napisanie tekstu.
Wytypowanym do tego zadania
jest Sato.
Niestety czas płynie nieubłaganie, a on nadal nie ma żadnego pomysłu.

Czy zdąży napisać tekst?

„Zadręcza mnie wydarzeń tamtych cień, gdy przeszłość utraciła dla mnie sens.”

Manga większą uwagę skupia na smutnej przeszłości rudowłosego wokalisty.
Dowiadujemy się, że jako dziecko był wycofany i przestraszony.
Codziennie ukrywał się przed okrutnym ojcem.
Jego życie było pozbawione kolorów, dopóki przypadkowo nie poznał Yukiego.
Najbliżsi chłopca pomogli mu odciąć się od złej sytuacji rodzinnej.
Nikt nie myślał, że wtedy pomiędzy nim, a jego nowym przyjacielem coś zaiskrzy...

„Osoby dwie połączył czas.”

Uenoyama próbuje zrozumieć samego siebie.
Nasz bohater nie jest pewny swoich uczuć.
Wszystkich trzyma na dystans i z nikim nie chce być w związku.
Barierę, która go przytłaczała
zburzył cierpliwy, uroczy oraz zdeterminowany Mafuyu.
Śpiew Sato pomaga mu spojrzeć prawdzie w oczy.
Jego serce po wysłuchaniu piosenki zabiło mocniej niż kiedykolwiek wcześniej.
Próbował stłumić niespodziewane uczucia w sobie, ale podczas występu trudno nad tym zapanować i...dochodzi do pocałunku.

Ilustracja została narysowana w sposób dynamiczny i bardzo emocjonalny.
Zrobiła na mnie imponujące wrażenie.

Ten tom jest zdecydowanie lepszy
od poprzedniego, a pomysł na piosenkę chwyta za serce.

„To wszystko co historia mówi ta Pewnego dnia o twoich snach Zapomnieć może cały świat
Lecz choćby tak być miało wiedz
Że ja pamiętać będę cię
Nie miałem jak pożegnać się
Lecz pragnę ciągle naprzód biec
Bo żyjesz wewnątrz mnie”.

Given #2 ♪

Q: Braliście kiedyś udział w
konkursie wokalnym?

Ja do dnia dzisiejszego pamiętam swój pierwszy występ <3

Po zajęciach Uenoyama pyta się Mafuyu czy ma...

Mafuyu zostaje przyjęty do kapeli, w której zaczyna pełnić funkcję gitarzysty i wokalisty. Z takim składem zespół postanawia dać swój pierwszy koncert. W końcu mają w swoich szeregach wokalistę o niebywałym talencie, którego trzeba pokazać szerszej publice. Jednakże, żeby to zrobić, trzeba najpierw napisać tekst piosenki, a odpowiedzialnego za to Mafuyu targają różne emocje, które nie pomagają w tworzeniu.
Tom drugi składa się głównie z retrospekcji. Nie jest to niczym złym, bowiem te wspominki pozwalają zrozumieć zawiłości między bohaterami. Z racji poruszonej tematyki ten tomik jest również bardziej emocjonalny od części pierwszej. O wiele bardziej.
Sprawdza się w nim również "pierwsze prawo yaoi", które brzmi: "wszyscy są gejami, tylko jeszcze o tym nie wiedzą". Bardzo możliwe, że to właśnie dzięki tej zasadzie Uenoyama znajduje zrozumienie u swojego przyjaciela, który również zaliczył w życiu epizod z mężczyzną.
Po raz kolejny należy wspomnieć o cudownych przerywnikach jakimi są projekty postaci i ich krótkie opisy między rozdziałami. Są one szczególnie pomocne w tym tomie, ponieważ pojawia się sporo nowych twarzy i można się pogubić. A tak? Czytelnik ma ściągawkę.

W końcu koncert i piosenka Mafuyu, dopiero teraz zauważyłam jak w mandze akcja szybko płynie w porównaniu do anime, bo czuję, że w kolejnym tomie wejdziemy już w akcje która nie jest mi znana. Mimo wszystko emocje ciągle tak samo duże.

SPOILER!
Pocałunek jest o wiele lepszy i bardziej emocjonalnie ukazany niż w anime i bardzo żałuję, że anime wiernie go nie oddało.

SPOILER!

Bezapelacyjnie moja nowa ulubiona manga! <3

"Zawsze myślałem, że miłość jest czymś delikatnym..
słodkim..
i czułym.
Lecz...
Dopiero kiedy sam jej doświadczyłem, uświadomiłem sobie , że to tylko złudzenie.
Ponieważ w rzeczywistości kochając kogoś, czujesz się tak, jak by coś rozdzielało Twoje ciało od środka"

Sięgając po ten tomik wiedziała, że złamie on moje serce i tak tez się stało! Serce rozpadło mi się na tysiące kawałeczków i musiałam zbierać jego odłamki z podłogi.
Nie mogę dużo tutaj napisać bo nie chcę nic nikomu zdradzić ale dowiadujemy się więcej o przeszłości Mafuyu i o tym jak było mu ciężko gdy był dzieckiem.
Uczucia pozostałych 3 panów tez zostaną bardziej ujawnione i znowu będziemy w stanie poczuć i usłyszeć jak Mafuyu śpiewa.
Wiem, że to może dziwne - ale podczas czytania masz wrażenie że słyszysz jak oni grają i śpiewają.
Każde słowo, każdy dialog, każdy kadr jest tak przepiękny, wypełniony uczuciem, emocjami od euforii po złość i od namiętności po nienawiść.

Proszę was - PRZECZYTAJCIE!

Bezapelacyjnie moja nowa ulubiona manga! <3

"Zawsze myślałem, że miłość jest czymś delikatnym..
słodkim..
i czułym.
Lecz...

Sięgając po ten tomik wiedziała, że złamie on moje serce i...

Bardzo dobra kreska :) Opowieść o relacjach międzyludzkich, o tym, że nie są proste i trzeba wspierać innych w ich życiu :)

W tym tomie poznajemy trochę przeszłość Mafuyu. Ta część podobała mi się ciut mniej niż poprzednia, ale nadal oceniam serię bardzo dobrze.

2079

Rysunek - trzyma poziom.
Historia - zgrabnie się rozwija.

Rysunek - trzyma poziom.
Historia - zgrabnie się rozwija.

• Manga
  • Mangi