Kiedy znów się spotkamy

Okładka książki Kiedy znów się spotkamy Nina Nirali
Okładka książki Kiedy znów się spotkamy
Nina Nirali Wydawnictwo: Novae Res Seria: IndiaEuroStory literatura obyczajowa, romans
IndiaEuroStory
Novae Res
2018-07-19
2018-07-19

Elegancki, bogaty polityk Mason i skromna tłumaczka Zoe. Spotykają się przez przypadek w hotelu w Brukseli. Postanawiają spędzić razem czas, a potem każde wróci do swojego kraju i do swojego życia. Oboje mają korzenie w Indiach. I to właśnie Zoe, zasiewa ziarno w Masonie, że warto dowiedzieć się czegoś o swoich przodkach, oraz o tym skąd się pochodzi.

Czy o wspólnych chwilach będzie im łatwo zapomnieć ?

Czy Mason spotka się ponownie z Zoe?

Jakie czekają na nich przygody?

Czy ta dwójka ma wspólną przyszłość?

Zapraszam do lektury ☺

Książka nie jest za długa, a jest cudowna. Znajdziemy tam pełen wachlarz emocji i będziemy je przeżywać razem z bohaterami.🙂

Po za tym Autorka już na dzień dobry, kupiła mnie Indiami. Uwielbiam filmy Bollywoodzkie i to dzięki nim poznałam klimat, historię i wspaniałe Indie. Moim marzeniem już od wielu lat jest podróż do tego kraju.🥰

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Niny i na pewno nie ostatnie. Zachwyciła mnie swoim stylem i tym w jaki sposób wykreowała bohaterów, nawet tych drugoplanowych. 😉

Sięgnęłam po tą książkę przypadkiem, podczas brania udziału w maratonie mikołajkowym @zpasjadoksiazek #czytamzAgnes. Zachęcam wszystkich do brania udziału w takich akcjach, ponieważ nie tyle motywują do czytania, ale dzięki temu czytamy książki, które pewnie jeszcze długo by leżały i zbierały kurz na półce 😆

Polecam z całego ❤

Czy o wspólnych...

Mijając kogoś na ulicy, w kawiarni, sklepie, na pierwszy rzut oko to nie nasz typ ale jakiś mały drobiazg może przyciągnąć naszą uwagę. Słuchana muzyka, książka w dłoni, uśmiech, miłe słowo. Przy bliższym poznaniu okazuje się, że to pokrewna dusza, przyjaźń, miłość na całe życie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wierzycie w przeznaczenie ? Jeśli nie, sięgnijcie po tę książkę a na pewno zmienicie zdanie, nie zdradzając niczego więcej, zapraszam na recenzję!
Polityk Mason oraz tłumaczka języków obcych Zoe spotykają się przypadkowo na pasach. Nie ma w tym nic dziwnego, każdy mija setki osób na pasach, nie można od razu stwierdzać, że jest to przeznaczenie. Ale tych dwoje ludzi spotyka się ponownie w hotelowej restauracji. To już wydaje się być jakimś fatum. Mason postanawia przysiąść się do stolika nieznajomej. Postanawiają spędzić ze sobą czas, w jego pokoju. Nadają sobie przezwiska: on jej Drum Lady, ona jemu Szelma. Po nocnych łóżkowych eskapadach, kobieta postanowiła uciec od mężczyzny, czego od razu żałuje. Nie mogą o sobie zapomnieć, nic o sobie nie wiedzą, wydaje się, że nie ma możliwości ponownego spotkania się. Zarządzenie losu sprawia, że po wylądowaniu w Indiach, gdzie chcą poznać historię swoich przypadków, trafiają do jednej taksówki. Czy tym razem nie staną na przekór losowi i zrobią wszystko by ta znajomość przekierowała w miłość ? Co będą musieli poświęcić i jakich rzeczy się o sobie samych dowiedzą, zanim doznają szczęścia ?
Jest to pełna pożądania, wzruszająca opowieść o miłości, oraz walce o to, co najważniejsze.
Polecam!

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Niny, jednak muszę przyznać, że jestem zauroczona piękną historią i lekkością, z jaką została ona napisana.

Jak niektórzy z Was wiedzą jestem fanką Indii i wszystkiego, co z nimi związanymi, dlatego gdy tylko pojawiła się okazja przeczytania książki, nie wahałam się nawet przez chwilę.
Nina Nirali zabrała nas w świat bogatego polityka i skromnej tłumaczki. Na pierwszy rzut oka wszystko ich różni i ta relacja nie ma prawa się udać.
Jednak wiemy, że miłość jest nieobliczalna i potrafi zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie.

Autorka porusza w swej powieści trudny temat odpowiedzialności za wychowanie dzieci w szacunku do przodków, by dzieci wiedziały, skąd pochodzą i jak rodzinne powiązania są ważne.
Przyznaję, czytając o spotkaniu Masona z bratem ojca, a Zoe z siostrą babci, wyłam jak bóbr. Niezwykle głębokie i poruszające sceny. Zmuszające do zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę wiemy o swoich dalszych przodkach.

Styl pisarski autorki, powoduje, że książkę czyta się bardzo przyjemnie i niezwykle szybko. Sto siedemdziesiąt stron zajęło mi zaledwie cztery godziny.
Plastyczne opisy miejsc, w których znajdowali się bohaterowie, sprawiły, że oczami wyobraźni widziałam te urokliwe miejsca... wędrowałam wraz z nimi po zakurzonych drogach indyjskich wsi, słyszałam hałas w zatłoczonego Mumbaju, wręcz czułam radość ze wspólnego świętowania Gudi Padwa*.
Czy powieść ma minusy?
Ja znalazłam jeden, dla mnie dość istotny.
Bardzo żałuję, że Autorka poświęciła tak mało miejsca dla przypomnienia historii Tadź Mahal- indyjskiemu mauzoleum wzniesionemu na cześć przedwcześnie utraconej miłości.
Jednak jest to moje bardzo subiektywne odczucie... poza tym minusów brak.

Czy polecam?
Polecam z całego serca. To wzruszająca opowieść o miłości, i poszukiwaniu własnej tożsamości. Wspaniała pozycja na wieczór po męczącym dniu, śmiało można się przenieść w indyjskie klimaty.

POLECAM...

* Gudi Padwa- hinduski festiwal, który oznacza początek Nowego Roku według tradycyjnego, hinduskiego kalendarza, zwanego Shalivahan Shaka. Festiwal obchodzony jest z największymi fanfarami nie tylko w Maharasztrze, ale także w innych częściach Indii, szczególnie w stanach Karnataka i Andhra Pradesh

Nina Nirali zabrała nas w świat...

Pochodzą z dwóch różnych światów. Mason jest politykiem, Zoe tłumaczką. Oboje spotykają się w Brukseli, najpierw na ulicy, później w hotelu. To miała być tylko jedna wspólna noc, bez przyszłości, bez poznawania własnych imion. Dowiedzieli się wtedy o sobie bardzo dużo, dwoje nieznajomych, którzy nie tylko spędzili namiętną noc, ale również godziny szczerej rozmowy. Oboje mają Indyjskie korzenie. Zoe od dawna wie, że chce udać się do kraju swoich przodków, Masona zaczyna ciągnąć tam dopiero po poznaniu kobiety, z którą spędził tylko jedną noc, a o której nie może zapomnieć. W Indiach spotykają się ponownie. Czy tych dwoje połączyło tylko zauroczenie, a może prawdziwa miłość? Czego dowiedzą się o swoich przodkach? Czy spodobają się im Indie?

Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2019/09/india-euro-story-ksiazka-pt-kiedy-znow.html

W tej książce poszukiwanie kobiety życia, łączy się z szukaniem swoich korzeni, swojej przeszłości. To jak w tak maleńkiej książeczce zawarte są wielkie marzenia, które bohaterowie sukcesywnie realizują.

Miłość nie zawsze bywa taka jak nam się zamarzy, o czym doskonale zdają się wiedzieć nasi bohaterowie. Ona trafiła na kogoś, kto nie do końca był pewien swojej seksualności, ale zarazem była to, ciepła, oddana osoba, która otoczyła Zoe miłością braterską i przyjaźnią, której ona najbardziej potrzebowała. On za to trafił na harpię, która miała w nosie uczucia, która nastawiona była na dobra materialne, a związek traktowała jako środek do osiągnięcia własnych celów. Są głodni na taką prawdziwą, szczerą i oddaną miłość. Pragnąć dawać, ale i brać z tego uczucia jak najwięcej.

Poszukiwanie siebie, co równie ważne w tej powieści, ale jest również ważne dla każdego z nas, nie ważne w jakim wieku jesteśmy. Nie trzeba się bać. Chcemy ściąć włosy na jeża? Zróbmy to. Chcemy zacząć ubierać coś inne niż tylko spodnie? Do dzieła! Za koncepcją poznawania swojej kultury, przeszłości dziadków, rodziców, można znaleźć przesłanie dla siebie. Nie ważne co powiedzą bliscy, czy znajomi. To nasze życie i nie warto bać się tego, co może przynieść los. Bo można nas spotkać coś dobrego.

Polecam Wam gorąco tę piękną, wzruszającą powieść, która sprawiła, że znów przeniosłam się do cudownego świata Indii ♥ Jestem zakochana!

Zasadniczo bez zaskoczenia. Dostarcza takich wzruszeń jakich można się spodziewać po tym gatunku literackim. Polska odpowiedź na Bollywood. Można się dowiedzieć paru szczegółów na temat Taj Mahal ale rzeczone mauzoleum występuje tylko jako symbol indyjskiej architektury bez głębszego znaczenia. Niby jeden twist na zakończenie ale lepiej jednak obejrzeć w telewizji coś z prawdziwego Bollywoodu - rozrywka będzie trwać dłużej i dostaniemy prawdziwy romans w technikolorze.

Bardzo lubię Indie i klimat Bollywood, dlatego z przyjemnością przeczytałam tą książkę i chociaż na chwilę przeniosłam się do Indii.
Sceny erotyczne na plus, nie były ani nachalne ani specjalnie wulgarne.
Polecam.

Sceny erotyczne na plus, nie były ani nachalne ani specjalnie wulgarne.

Ciepłe, romantyczne opowiadanie.
Polecam

Ciepłe, romantyczne opowiadanie.
Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam książki tej autorki. Idealne połączenie kultury europejskiej i indyjskiej.

• Dla wydawnictwa
  • Posiadam w bibioteczce :)
  • Książki Arystokratki A.
  • 2018 WERUSIA
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Kiedy znów się spotkamy