Kup teraz - 11 ofert w cenie od 8.97 zł do 27.90 zł

Edipresse
literatura polska
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Kiedyś czekając na swoją kolej u fryzjera, sięgnęłam po magazyn dla kobiet, w którym przeczytałam fragment opowiadania pani Kasi Bulicz-Kasprzyk. Spodobało mi się. Postanowiłam poszukać jej książek, ale oczywiście, że zapomniałam, jak się nazywa.
W końcu udało się. Kupiłam sobie dwie książki, z których jedną właśnie był "Spadek"
Pozornie historia, jakich wiele. Trochę...

Krótkomówiąc, życie piszę nam różne scenariusze i czasem płata figle. Sama bodjże nie potrafiłabym się na początku w takiej sytuacji z jaką musiała się zmierzyć nasza główna bohaterka.

Piękna opowieść o tym, jak z poczucia obowiązku może zrodzić się miłość. Jak uporem i konsekwencją można dotrzeć do serca starego, zgorzkniałego, opuszczonego przez najbliższych człowieka. Wielki szacunek dla autorki za poświęcenie uwagi starym ludziom, a jeszcze większy za poruszenie tematu ucieczki przed własną tożsamością.
Książka jest napisana bardzo ładnym i prostym...

Piękna historia o więzach rodzinnych, bezinteresowności, z ciekawymi bohaterami. Bohaterka imponowała swoją troską o nowego dziadka, to wśród młodych osób rzadkość.

Kolejna ckliwa historia, ale można przeczytać dla " wyluzowania" się , jednak w życiu nie do końca jest tak słodko.

Wesoła i smutna jednocześnie. Smutnych momentów było chyba więcej, przez co książkę czytałam ze łzami w oczach. Ale mimo to, bardzo mi się ona podobała ;)

Wydana w 2018 roku przez Edipresse Polska książka "Spadek" to powieść obyczajowa Kasi Bulicz-Kasprzak, autorki wielu znanych i pozytywnie ocenianych książek z tego gatunku.
Po rozstaniu z chłopakiem Dorocie ciężko się pozbierać. Na prośbę przyjaciółki przyjmuje pod opiekę jej psa, co pochłania dużo czasu, dlatego nie myśli o ostatnich wydarzeniach. Pewnego dnia otrzymuje...

Na półkach: , , , ,

Znakomita książka.
Nie brak tu emocji, refleksji, ale też humoru. Czytało mi się świetnie.
Chętnie sięgnę po inne tej autorki.
Polecam bardzo serdecznie :)

Kolejna tradycyjna i przewidywalna obyczajówka ze znanym schematem (jak w każdej innej) i przewidywalną fabułą (jak dla mnie) ale za to taka którą nawet lekko się czyta. Jedyny plus w tym koglu moglu i morzu infantylności. W mojej opinii powieść nie ma ona w sobie niczego co skłoniłoby mnie do jakiejkolwiek refleksji lub zaważyła, że będę o niej pamiętać. Czytadło.

Na półkach: , , , , ,

Po przeczytaniu sagi "Po sąsiedzku" chętnie i bez większego zastanawiania sięgnęłam po kolejną powieść Kasi Bulicz - Kasprzak. Tym razem swoją barwną okładką oraz intrygującym opisem wydawcy skusił mnie "Spadek". Co prawda oblicze młodej dziewczyny otoczone kwiatami nijak nie współgra mi z tytułem książki, ani tym bardziej z opisanymi wydarzeniami, ale na pewno zachęca do...

• 2019
  • 2018