Jesteś w dobrych rękach

Okładka książki Jesteś w dobrych rękach Karol Wilczyński
Okładka książki Jesteś w dobrych rękach
Karol Wilczyński Wydawnictwo: WAM religia
religia
WAM
2018-01-01
2018-01-01
Dolindo Jezu Ty się tym zajmij modlitwa

"...ta modlitwa staje się popularna.Jej duch jest zgodny zarówno z Pismem Świętym,jak i z nauką Kościoła o działaniu łaski w życiu wierzącego.Oddanie Bogu siebie w pełni jest dobrze ugruntowane w Biblii,w Eucharystii i w doświadczeniu świętych.Trzeba jednak tę modlitwę dobrze rozumieć...".Właśnie! I nie traktować magicznie!
Pożyteczna lektura na niedziele. Polecam.

Pożyteczna lektura na niedziele. Polecam.

Książkę warto przeczytać, ale myślę, że nie ma co się na stawiać na zbyt wiele. Można powiedzieć, że są to takie podstawowe wytyczne dotyczące praktykowania modlitwy "Jezu, Ty się tym zajmij", w pigułce. Autor rozmawia z kilkoma duchownymi, aby przedstawić czytelnikowi istotę tej modlitwy, to, czym ona jest, a czym nie jest, i jakie pułapki czyhają na tego, kto zdecyduje się nią modlić. Rozmowy te są przeplatane świadectwami zaczerpniętymi, jeśli dobrze rozumiem, z pewnego portalu internetowego, jedne z nich są bardziej przekonujące, inne mniej, ale to akurat nie powinno podlegać ocenie. W pamięć zapadło mi jedno, ale myślę, że każdy znajdzie wśród nich jakąś inspirację dla siebie.
Na koniec autor przedstawia nam krótką biografię ojca Dolindo oraz treść nowenny, którą możemy się modlić.

Modlitwa "Jezu Ty się tym zajmij" oraz postać o. Dolindo w ostatnim czasie zyskuje na popularności, zainteresowanie jest tak duże, że powstaje coraz więcej książek o księdzu i modlitwie, którą podyktował mu Jezus.
Ta mała książeczka skupia się wokół tematu modlitwy zawierzenia. Mamy kilka świadectw, mniej bądź bardziej przekonujących czytelnika o mocy tej modlitwy, zamieszczonych w 4 rozdziałach, a pomiędzy tymi rozdziałami rozmowy o modlitwie "Jezu Ty się tym zajmij" - jak się modlić, na co uważać, jak naprawdę ta modlitwa działa. Jest również krótka i konkretna biografia o. Dolindo - takie streszczenie książki pani Bątkiewicz - Brożek. Na ostatnich stronach książki zamieszczono pełną treść aktu zawierzenia oraz nowennę.
Układ książki według mnie bardzo dobrze przemyślany, super, że na końcu znalazła się krótka biografia księdza oraz modlitwy.
Jeśli chodzi o moją opinię co do treści - nie wolno mi oczywiście oceniać świadectw ludzi, ich doświadczania Boga - mnie z nóg nie zwaliła, prawdopodobnie temu, że nastawiłam się (podobnie jak zrobi pewnie większość osób sięgających po tę pozycję) na spektakularne cuda za przyczyną tej modlitwy, a przed takim nastawieniem nawet ostrzega pewien ksiądz w jednym z wywiadów. Jeśli ktoś tak do tego podejdzie, niech nie czyta (albo niech porzuci takie podejście i przeczyta!). Mnie poruszyło jedno świadectwo, i myślę, że taka jest rola tej książeczki - jeśli każdego czytelnika poruszy choćby jedno świadectwo lub jakaś kwestia poruszana w wywiadach, to książka spełniła swoje zadanie. Poruszyć to jedno, potem to my już musimy zacząć działać, może z pomocą aktu zawierzenia, który w tym momencie mamy pod ręką.
"Jesteś w dobrych rękach" jest dobrą lekturą dla szukających Boga, dla osób, które dbają o swój rozwój duchowy, bo jeśli nie świadectwa to na pewno jeden z wywiadów naświetli nam miejsce, nad którym trzeba popracować, głównie w kwestii modlitwy, ale nie tylko.

• ❇️ Legimi
  • Wiara
  • 52 na 2021
  • Przeczytane 2020
  • 📋 2021
  • Ebooki
  • Religijne

Dodaj cytat z książki Jesteś w dobrych rękach