O czym szumią drzewa

Okładka książki O czym szumią drzewa
Peter Wohlleben Wydawnictwo: Otwarte literatura dziecięca
literatura dziecięca
Hörst du wie die Bäume sprechen?
Otwarte
2017-05-22
2017-05-22
Ewa Kochanowska
literatura niemiecka Ewa Kochanowska Diana Karpowicz

Okładka książki Sen Alicji, czyli jak działa mózg Maria Mazurek, Jerzy Vetulani, Marcin Wierzchowski
Ocena 8,2
Sen Alicji, cz... Maria Mazurek, Jerz...
Okładka książki Babcocha Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Ocena 7,8
Babcocha Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Drzewa Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Ocena 8,2
Drzewa Wojciech Grajkowski...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka świetna. Tylko nie czytajcie jej od razu, a na przykład rozdziałami. Warto to zrobić, żeby zapamiętać wszystkie informacje w niej zawarte. Myślicie, że to książka dla dzieci? To się mylicie. My dorośli też wyciągniemy z niej mnóstwo informacji i ciekawostek. Jak chociażby dlaczego mrówki kochają mszyce? I za co? Oraz dlaczego próbują przegonić pożyteczną biedronkę. W książce znajdziecie krótkie quizy i zadania do wykonania z dziećmi. Książka dla młodszych jeśli przeczytają rodzice, a tak to dla dzieci 4 klasa. I teraz wydanie: jest piękne, wklejka cudowna i ilustracje zachwycają. I powiem więcej swego czasu u nas było bardzo głośno o tym autorze ze względu na 3 książki. Teraz polecam Wam tą.

Pożyczyłam od Wnuczki. Jako fanka niemieckiego leśnika przeczytałam wszystkie pozycje dla dorosłych a teraz przyszedł czas na tom dla dzieci.
Książka jest bardzo przystępnie i zrozumiale napisana z fantasycznymi zdjęciami i ilustracjami.Większa radość z czytania.Polecam!

Kupując tę książkę (w sklepie internetowym) nie byłam świadoma, że jest ona przeznaczona dla dzieci i z tego powodu otwierając ją poczułam pewne rozczarowanie. Mimo to postanowiłam ją przeczytać i zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Pozycja ta zawiera nie tylko ciekawostki dotyczące lasu, ale także propozycje ćwiczeń terenowych oraz świetne ilustracje. Uważam, że jest to dobrze opracowane, przystępne źródło wiedzy nie tylko dla dzieci i ich rodziców, ale także dla dorosłych, którzy mają ochotę powrócić do czasów dzieciństwa i na nowo zafascynować się przyrodą.

Książka "O czym szumią drzewa" jest skarbnicą wiedzy tak dla dzieci, do których jest adresowana jak i dla dorosłych pragnących znów poczuć smak dzieciństwa. Jednocześnie w bardzo dojrzały sposób uczy zrozumienia i poszanowania praw rządzących lasem, przyrodą tą na wyciągniecie ręki, widoczną za oknem. Od najmłodszych lat wpaja szacunek do matki natury ukazując jasno, że człowiek jest związany z otaczającym go światem. Nasze samopoczucie jako jednostek oraz pomyślność jako społeczności zależy od umiejętnego prowadzenia zrównoważonej gospodarki, w której warto uwzględnić nie tylko punkt widzenia traktujący Ziemię wyłącznie jako zasób ale przede wszystkim jako wspólny dom, o który koniecznie należy zadbać.

Lektura dostarczyła mi niesamowitej radości odkrywania otoczenia, które co tu dużo ukrywać, miało przede mną mnóstwo tajemnic. Nie przedstawiono mi go w taki sposób na lekcjach przyrody. A okazuje się, że jest to mikrokosmos budzący nawet w dorosłym radość małego odkrywcy. Pięknie dobrane zdjęcia oraz wykonane ilustracje są wartością dodaną książki. W pełni przekonany sięgnę niebawem po publikacje autora skierowane już bezpośrednio do dorosłych czytelników.

Jest to ogromna skarbnica wiedzy. W nowy sposób zostały nam przedstawione fakty o lesie i jego mieszkańcach. Jest to tym bardziej wiarygodne, gdyż opisał je leśnik z wieloletnim stażem. Każdy dowie się czegoś nowego i na pewno wiele z tych informacji może być dla kogoś szokujące, gdyż nie tego uczono nas w szkole. Moja 6-latka była bardzo zadowolona, gdy jej te ciekawostki czytałam i po skończeniu książki powiedziała, że bardzo by chciała do niej wracać.

Wspaniała książka. Spokojnie daję jej 10 gwiazdek. Jest w niej mnóstwo ciekawostek, np. czy spodziewałbyś się, że dzik pachnie przyprawą maggi? Albo, że niektóre gatunki drzew tylko czekają na pożar? W tej książce znajdzie się znacznie więcej ciekawostek, a dodatkowo jest jeszcze quiz, zdjęcia i piękne ilustracje.
Polecam!

Polecam!

Wspaniała książka dla dzieci, ale i dla dorosłych, którzy chcą sobie nieco odświeżyć tematykę leśną.
Ta książka obowiązkowo powinna być lekturą w szkole podstawowej na lekcjach przyrody.
Peter Wohlleben kolejny raz udowadnia, że potrafi cudownie opowiadać o drzewach, zwierzętach i naturze.
Na wielki plus zasługuje cała szata graficzna książki - piękne grafiki, zdjęcia. Dodatkowy atut to quiz oraz zadania do wykonania, które rozbudzają w dziecku ciekawość świata.
Naprawdę jest to pozycja książkowa warta uwagi!

Rewelacyjna pozycja dla miłośników lasu i ogólnie przyrody - książka jest przeznaczona dla najmłodszych czytelników, ale myślę, że każdy dorosły - a szczególnie rodzic dziecka z zamiłowaniem do natury - znajdzie wiele ciekawostek, o których nie miał pojęcia! Z książki można się wiele nauczyć - oprócz głównej treści są quizy, zadania do wykonania w lesie, a całość wzbogacona o piękne ilustracje :)

Bardzo fajna książka dla dzieci, świetnie nadająca się również dla niedouczonych starych koni, takich jak ja. Bardzo przejrzyste i nowatorskie ujęcie życia drzew i innych mieszkańców lasu. Dodatkowo zadania i quizy dla czytelników. Ilustracje fajne, choć bordowy kolor niektórych drzew to już chyba przesada.

Na półkach: , , , , ,

Przeczytałam.Dowiedziałam się bardzo, bardzo, bardzo dużo rzeczy. Książka wypełniona jest znacznikami. Opinię wyraziłam również na moim instagramie @zuzka_czyta.

Dodaj cytat z książki O czym szumią drzewa

Video

Video